بیست هزار حساب کاربری کارمندان FBI، هک شد

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در چند روز گذشته هکری ادعا کرده که موفق شده است به اسامی، شغل‌ها، آدرس ایمیل و شماره‌ی تلفن بیش از ۲۰ هزار کارمند «اداره‌ی تحقیقات فدرال» یا همان FBI دسترسی پیدا کند. ظاهرا در کنار این مورد، اطلاعات بیش از ۹ هزار کارمند وزارت امنیت داخلی امریکا (Homeland Security) هم در اختیار این هکر قرار گرفته است.

این هکر به یک ترابایت داده دسترسی داشته اما از این مقدار، تنها ۲۰۰ گیگابایت‌اش را دانلود کرده است.

بر اساس خبری که وب‌سایت VICE منتشر کرده، حجم بزرگی از اطلاعات پایگاه‌های داده‌ی FBI و DHS (وزارت امنیت داخلی) به دست این هکر افتاده است. این وب‌سایت با وزارت امنیت داخلی امریکا تماس برقرار کرده. نکته‌ی جالب ماجرا این‌جاست که تا پیش از هشدار مسوولان سایت VICE مقامات دولتی آمریکا نسبت به این هک گسترده کاملا بی‌خبر بوده‌اند.

طبق ادعای هکری که این اطلاعات را به دست آورده، او با هک ایمیل یکی از کارمندان وزارت دادگستری آمریکا (Department of Justice)، موفق شده است به تمام این اطلاعات دسترسی پیدا کند. در لیست افرادی که اطلاعات‌شان هک شده، شغل‌هایی مثل «تجزیه‌ی اطلاعات»، «متخصص زبان»، «زیست‌شناس»، «مامور ویژه» یا «مامور یگان رزمی» به چشم می‌خورد.

ظاهرا دسترسی به این اطلاعات بسیار ساده بوده است. هکری که به این اطلاعات دسترسی دارد، ادعا می‌کند که در ابتدا صرفا قصد داشته از امکانات عمومی وب‌سایت رسمی وزارت دادگستری استفاده کند. پس از اینکه وب‌سایت برای‌اش کار نمی‌کند، او با مسوول پاسخگویی این سازمان تماس می‌گیرد و می‌گوید که نمی‌تواند وارد پورتال شود؛ در کمال تعجب مسوولان آن بخش هم یک کد دسترسی در اختیارش قرار می‌دهند.

این هکر به یک ترابایت داده دسترسی داشته اما از این مقدار، تنها ۲۰۰ گیگابایت‌اش را دانلود کرده است. او هم‌چنین ادعا می‌کند که برخی از این داده‌ها، شماره‌های کارت اعتباری و ایمیل‌های نظامی هستند.

داده‌های به دست آمده از وزارت امنیت داخلی آمریکا در حال حاضر در اینترنت آپلود شده‌اند. اطلاعات سازمان FBI هم بزودی از طریق اینترنت پخش خواهد شد.

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه