هیوندای برای رقابت با تویوتا، آیونیک را می‌سازد

۱۷ آذر ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۵ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت اتومبیل‌سازی هیوندای در رقابت با شرکت تویوتا ماشین جدیدی به نام «آیونیک» (Ioniq) ساخته است.

آیونیک در واقع قرار است که رقیب اتومبیل «پریوس» (Prius) تویوتا باشد و از عکس‌های محدودی که از آن منتشر شده، می‌بینیم که فیزیک طراحی‌اش هم بی‌شباهت به پریوس نیست؛ البته الان برای قضاوت خیلی زود است.

اتومبیل آیونیک در سه مدل هیبریدی، هیبریدی برقی و الکتریکی تولید و وارد بازار می‌شود. این اولین بار است هیوندای یک اتومبیل را در سه نوع سبز تولید می‌کند.

اتومبیل آیونیک در سه مدل هیبریدی، هیبریدی برقی و الکتریکی تولید و وارد بازار می‌شود. این اولین بار است که هیوندای یک اتومبیل را با سه کارکرد سبز تولید می‌کند. این قضیه تفاوتی روی قیمت خرید ایجاد نمی‌کند، ولی این ادغام پلتفورم‌ها (در مقایسه با ایجاد یک خط تولید جدا برای اتومبیل‌های الکتریکی) هزینه‌ی تولید را تا حد چشمگیری پایین می‌آورد؛ پس این کار به نفع تولیدکننده تمام شده است.

تا این لحظه توضیحات زیادی درباره‌ی اتومبیل آیونیک منتشر نشده فقط تا این حد می‌دانیم که فو‌ق‌العاده کم‌مصرف و حس رانندگی و نشستن در آن بی‌نظیر است.

در نسخه‌ی الکتریکی آیونیک هم، مانند اتومبیل‌های پریوس و «تسلا» (Tesla)، از باتری یونی استفاده می‌شود. اما در مورد دو مدل دیگر آیونیک اطلاعاتی در دست نیست.

اسم آیونیک از دو واژه‌ی ion (اشاره به نوع باتری این اتومبیل) و unique (به معنای بی‌همتا) گرفته شده است.

اتومبیل آیونیک ماه آینده در کره‌ی جنوبی، و اسفند ماه در نمایشگاه اتومبیل ژنو و نیویورک عرضه خواهد شد.

ioniqu-hyundai2

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar شیما

  هههه هیوندای….. تمام قدرتش از شرکت خودرو سازی فورد گرفته تا تویوتا را بیاره پایین. اون فورد با همه ادعاش نتونست حالا نوچه اش میخواد؟ زهری خیال باطل…. میبینم که تویوتا بر صدر خودروسازی جهان تکیه زده…..

 2. Avatar سجاد

  پیچ و مهره ی یک تویوتا میارزه به کمپانی هیوندای
  در حدی نبست که با تویوتا رقابت کنه

 3. Avatar عباس

  اتومبیل آیونیک ماه آینده در کره‌ی جنوبی، و اسفند ماه در نمایشگاه اتومبیل ژنو و نیویورک عرضه خواهد شد…
  حالا اگه فردا تو خیابونای ایران نبود …