وزیر ارتباطات از آماده شدن مدل آزمایشی ارز ملی دیجیتال خبر داد

صوفیا نصرالهی ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰ 29 آوریل 2018
ارز ملی دیجیتال

بعد از انتشار خبر ممنوعیت استفاده ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین از سوی بانک مرکزی، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات از ‌آماده شدن ارز ملی دیجیتال خبر داد. این ارز دیجیتال پروژه مشترک پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهشگاه پولی و مالی بانک مرکزی و پست بانک ایران است که هنوز هم تحقیقات روی آن ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آذری جهرمی در این خصوص گفته است: «در جلسه مشترک هفته گذشته که برای بررسی میزان پیشرفت این پروژه برگزار شده بود، اعلام کردند که مدل آزمایشی آماده شده است. نتیجه تحقیق باید به سوالاتی در بخش‌های مختلف تبدیل بشود تا در حالت‌های مختلف به مدل قطعی برسیم که بعد از آن پیاده‌سازی شود. در برابر ارز دیجیتال برگشت به عقب معنی ندارد چراکه پیکره آینده دنیا بر اساس تکنولوژی بلاک چین است و به همین دلیل باید آنرا پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم.»

دلیل ایجاد ارز ملی دیجیتال به گفته آذری جهرمی نگرانی از خروج ارز از کشور است: «نگرانی بانک مرکزی ناشی از خروج ارز و آسیب دیدن مردم و موضوعات اینچنینی است که بر همین اساس تصمیم گرفتند تا خرید و فروش بیت کوین را ممنوع کنند، چراکه بیت کوین همه ارز دیجیتال نیست و آینده چهارچوب و پیکره اینترنت دنیا مبتنی بر بلاک چین خواهد بود.»

محمدجواد آذری جهرمی همچنین در مورد مصوبه اخیر بانک مرکزی پیرامون ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال گفت: «مصوبه بانک مرکزی به عنوان سیاستگذار اصلی پول و مالی کشور در مورد ارزهای رمزنگاری شده مثل بیت کوین که به بانک‌ها و صرافی‌ها اعلام کرده که استفاده از آنها ممنوع است، بدین منظور نیست که به کارگیری ارز دیجیتال در توسعه داخلی ممنوعیت یا محدودیت دارد.»

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. محمد محمد

    درود
    من که بیت کوین خریدم و مطمنم بهترین ارز دیجیتالی جهانی هست

  2. امیر امیر

    بیت کوین بر پایه و اساس بلاک چینه!