[ویدیو] عظمت ترسناک‌ترین سیاه‎چاله‎‌های عالم را ببینید!

زهرا غلامی ۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۰ 29 سپتامبر 2018

سیاه‌چاله‌ها از مخوف‌ترین و اسرارآمیزترین اجرام آسمانی هستند. یکی از جالب واقعیت‌هایی که از آنها می‌دانیم جاذبه‌ی فوق‌العاده زیاد آنهاست. جاذبه‌ی آنها آنقدر زیاد است هیچ‌چیز، حتی نور هم نمی‌تواند از آن فرار کند و به دام آن کشیده می‌شود. این اجرام وقتی به وجود می‌آیند که ستاره‌های بسیار بزرگ به پایان عمرشان می‌رسند و می‌میرند و بر اثر گرانش بسیار زیاد خودشان به سیاه‌چاله تبدیل می‌شوند. سیاه‌چاله‌ها در اندازه‌های بسیار متفاوتی هستند، از اندازه‌ی یک شهر کوچک گرفته تا اندازه‌ی میلیاردها خورشید. سیاه‌چاله‌ها نقش بسیار مهمی در تشکیل کهکشان‌ها دارند. در مرکز بیشتر کهکشان‌ها یک سیاه‌چاله وجود دارد. در مرکز کهکشان‌ راه‌ شیری خودمان هم یک سیاه‌چاله وجود دارد که جرم آن به اندازه ۴ میلیون خورشید است. تماشای ویدیوی بالا می‌تواند در قالب تصویر، درک قابل لمسی از این اجرام اسرارآمیز آسمانی به شما بدهد.

اگر تمایل دارید این ویدیو را دانلود کنید، می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

سیاه‎‌چاله‌های عظیم عالم

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۹ دیدگاه
 1. بنی بنی

  تابستون بعدی یه سفر بریم سیاه چاله ببینیم توش چه خبره

 2. پویا پویا

  خیلی عالی بود
  ممنون دی جی کالا از لینک دانلود

 3. میلاد میلاد

  سوالی داشتم لطف میکنید پاسخ بدید؟

  فرمودید که در مرکز بیشتر کهکشان‌ها یک سیاه‌چاله وجود دارد. در مرکز کهکشان‌ راه‌ شیری خودمان هم یک سیاه‌چاله وجود دارد که جرم آن به اندازه ۴ میلیارد خورشید است.

  خب این سیاه چاله با این عظمت در نهایت سیاره های اطرافش رو به درون خودش نمیکشه؟
  و اگر جواب منفی هست،چرا؟

  همچنین اگر لطف کنین کتابی در خصوص سیاه چاله ها معرفی کنین ممنون میشم

  1. a a

   اگر با شبیه سازی کامپیوتری کهکشان راه شیری رو در مقیاسی بسیار کوچک مدل کنیم و جرمی مقیاس شده سیاهچاله رو در مرکز قرار بدیم و مدل رو اجرا کنیم در خروجی ها احتمالا امواج گرانشی سیاهچاله رو هر چند ضعیف در روی سایر اجرام ثبت میکنیم که به خاطر بعد فاصله بسیار زیاد کوچک و ضعیف شدن ولی باید اضافه کنم که همه چیز زیر سر انرژی سیاهه (dark energy)

 4. Mey34m Mey34m

  راز همه ی اینها در عدم سکون و حرکت هست… حرکت..حرکت… کل عالم مدام در حال حرکت هست. بدون حرکت این جهان لحظه ای پایدار نمیموند.

 5. نیما ربیعی نیما ربیعی

  خانم غلامی بسیار جالب بود، ممنون..

 6. علیرضا علیرضا

  درود بر خانم غلامی.

 7. گلاره گلاره

  خیلی جالب بود خیلی ممنون

 8. کامبیز کامبیز

  همانطور که خورشید دلیلی هستش تا کره خاکی ما دورش بچرخه، سیاه چاله هم دلیلی هستش که خورشید ما دورش بچرخه. کلا راز این سیاه چاله ها پر از مواردی هست که بیشترشون کشف نشده. همانطور که وحشتناک هستن بسیار هم مهم و ضروری هستند.

  در نهایت همه اینها به دست خداوند یکتا فراهم شده عظمت سیاه چاله در مقابل عظمت خداوند چیزی نیست.

  خدایا شکرت.