[ویدیو] ولوو یک پاراگلایدر را به کامیون‌اش می‌بندد

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت ولوو برای به نمایش گذاشتن قدرت سیستم دنده‌ی جدیدی که ساخته است، توسط یکی از کامیون‌های خودش ۸۲۶ تن بار را حمل کرد. در جدیدترین حرکت ولوو، این شرکت برای به رخ کشیدن تکنولوژی دو کلاچه‌ی دنده‌ی خود، یک پاراگلایدر را به کامیونی متصل کرده است.

ایده‌ی این حرکت بدین صورت است: کامیون باید بدون اینکه نوسان سرعت داشته باشد، سرعت خودش را بالا ببرد، وگرنه پاراگلایدر به زمین می‌خورد و به تکه‌های زیادی تبدیل می‌شود. سیستم i-Shift شرکت ولوو با جعبه‌ی دو کلاچه‌ای که دارد، موجب می‌شود تا بتوان در لحظه و با پایین‌ترین میزان افت سرعت، دنده عوض کرد.

Volvo-Paraglider-2

سیستم دو کلاچه، در خودروهای اسپورت مثل Porsche GT3 RS یا Ferrari 488 GTB باعث می‌شود تا سرعت شتاب بهتر شود. این سیستم جعبه دنده در کامیون‌ها، مصرف سوخت را پایین می‌آورد.

تعویض دنده‌ها با سیستم i-Shift فقط هم به درد زنده نگاه داشتن پاراگلایدری که پشت کامیون شما وصل است نمی‌خورد؛ با سیستم دو کلاچه‌ی ولوو، هم‌چنین روی جاده‌های لغزنده یا جاده‌ای که پستی و بلندی زیادی دارد، راحت‌تر دنده تعویض می‌کنید. حتی از دیدگاه نگهداری از خودرو هم تعویض نرم‌تر دنده‌ها باعث می‌شود تا قطعات عمر بیشتری داشته باشند.

volvo-paraglider

می‌توانید در ادامه، ویدویی که ولوو از این حرکت خود منتشر کرده است را ببینید.

‌‌‌‌‌

منبع: New Atlas

‌‌‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مهدي پاك سرشت

    چه قششششششششششششنگ

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه