ویندوز ۱۰ ایکس‌باکس وان را متحول می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

مایکروسافت همیشه درحال ایجاد تغییرات در کنسول‌های بازی خودش است. این موضوع در کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ دیده شد و بارها مشاهده کردیم که این شرکت رابط کاربری این کنسول را تغییر داده تا بازی‌کننده‌ها بتوانند تجربه بهتری به‌دست بیاورند.

 

براساس اطلاعات منتشر شده ویندوز ۱۰ تغییراتی زیادی را در ایکس‌باکس وان به وجود می‌آورد که یکی از آن‌ها بهبود رابط کاربری است.

 

این موضوع در کنسول ایکس‌باکس وان هم وجود دارد و مایکروسافت با آپدیت‌های ماهیانه سعی می‌کند که تغییرات جدیدی در این کنسول به‌وجود بیاورد تا بازی‌کننده‌ها بتوانند به شکل بهتری از آن استفاده کنند. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که منتشر شدن ویندوز ۱۰ برای ایکس‌باکس وان یکی از بزرگ‌ترین تغییرات این کنسول از زمان عرضه تا الان خواهد بود.

xbox2

مایکروسافت در آبان امسال ویندوز ۱۰ را برای ایکس‌باکس وان عرضه می‌کند و اولین تغییری که با نصب این سیستم‌عامل روی ایکس‌باکس وان به وجود می‌آید، ظاهر منوها خواهد بود. مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به عنوان استخوان بندی اصلی این کنسول قرار می‌دهد. با استفاده از ویندوز ۱۰ کاربران می‌توانند با یک رابط کاربری بسیار سریع‌تر روی کنسول ایکس‌باکس وان مواجه شوند. در دمویی که چند ماه پیش از اجرای ویندوز ۱۰ روی ایکس‌باکس وان منتشر شده بود، شاهد سرعت بالای رابط‌کاربری جدید ایکس‌باکس وان بودیم. به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت پس از منتشر کردن آن ویدیو تا این لحظه تغییرات بسیار زیادی را روی ویندوز ۱۰ و شکل اجرای آن روی ایکس‌باکس وان به وجود آورده است.

xbox3

طراحی‌ای که مایکروسافت برای رابط کاربری جدید ایکس‌باکس وان در نظر گرفته، یک محیط کاملا جدید برای کنسول بازی را به‌نمایش در آورده است. این رابط‌کاربری ویژگی‌هایی از برنامه ایکس‌باکس که روی ویندوز ۱۰ عرضه شده را دربر دارد. در این رابط کاربری جدید دیگر حالت ویندوز ۸ و رابط کاربری کاشی محور آن دیده نمی‌شود. زمانی که بازی‌کننده‌ها کنسول را روشن می‌کنند بازی‌هایی که به تازگی تجربه کرده‌اند را مشاهده خواهند کرد. منوهای مشترک مانند لیست دوستان، پیغام‌ها و تنظیمات به یک نوارکناری انتقال یافته‌اند. عرضه آپدیت ویندوز ۱۰ برای ایکس‌باکس وان یک ویژگی دیگر را به‌همراه می‌آورد که اجرای بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ روی ایکس‌باکس وان نام دارد. همچنین آواتارهای کارتونی ایکس‌باکس ۳۶۰ هم به ایکس‌باکس وان اضافه خواهند شد. مایکروسافت با این آپدیت کورتانا را هم به این کنسول می‌آورد. رابط کاربری فعلی کنسول ایکس‌باکس وان که شباهت زیادی به ویندوز ۸ دارد کمی کند است.

منبع: PC Worldبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما