پاول دوروف می‌گوید تلگرام فیلترشدنی نیست

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پاول دوروف: تلگرام نمی‌تواند فیلتر شود

روسیه روز جمعه استفاده از شبکه پیام‌رسان تلگرام را در این کشور ممنوع و آن را فیلتر کرد. همان روز دوروف، مدیرعامل و موسس تلگرام اعلام کرد که این شبکه پیام‌رسان از یک سیستم داخلی استفاده می‌کند که قادر است ممنوعیت روسیه را دور بزند و کاربران بدون استفاده از vpn بتوانند از تلگرام استفاده کنند.

دوروف این ادعا را در کانالش و شبکه اجتماعی روسی  vk مطرح کرد و البته گفت که هنوز نمی‌تواند ضمانت صددرصد بدهد که همه کاربران تلگرام بدون استفاده از vpn به این پیام‌رسان دسترسی خواهند داشت. و اینکه این سیستم داخلی هنوز در تلگرام اجرایی نشده و جزو برنامه‌های آینده‌اش است.

همه این ماجراها از جایی شروع شد که هفته گذشته سازمان فدرال نظارت بر ارتباطات و تکنولوژی روسیه(Roskomnadzor) از دوروف تقاضا کرد که اجازه دسترسی به پیام‌های کاربرانش را به سازمان بدهد اما دوروف حاضر به انجام این کار نشد. دوروف گفته بود: «در تلگرام ما به جریان مالی اهمیت نمی‌دهیم. چیزی که برایمان اهمیت دارد امنیت کاربران‌مان است که به هیچ‌وجه قابل مذاکره نیست.»

تکنولوژی کدگذاری‌شده تلگرام کار را برای سازمان‌های دولتی سخت کرده چون شکستن‌اش کار بسیار سختی است و آنها نمی‌توانند رد گروه‌های تروریستی بین‌المللی را، که روسیه معتقد است به شدت در تلگرام فعال هستند، دنبال کنند.

تلگرام در سرتاسر جهان چیزی حدود ۲۰۰ میلیون کاربر دارد. کاربران تلگرام در روسیه نزدیک به ۱۰ میلیون نفر هستند. نکته جالبی که سایت‌ها اشاره کرده‌اند این است که ممنوعیت تلگرام خود کرملین را هم تحت‌تاثیر قرار می‌دهد که برای ارتباطات‌ با یکدیگر از تلگرام استفاده می‌کردند. سخنگوی دولت روسیه البته گفت که در این مورد نگرانی زیادی ندارد و آنها یک سرویس پیام‌رسان جدید را جایگزین خواهند کرد.

دوروف به کاربران گفته که بخاطر مشکلات فعلی اپلیکیشن‌شان را به سرعت پاک نکنند چون تلگرام جدیدترین اخبار را مبنی بر توسعه تکنولو‌ژی‌اش در اختیارشان می‌گذارد تا بتوانند بدون محدودیت به این پیام‌رسان دسترسی داشته باشند.

منبع: gadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. reza

  عمرا فیلتر شدنی نباشه فوق اخرش اینرنت بین الملل رو میبندن روسیه حتی موتور جستوجوی بومی داره و فک نمیکنم مشکل زیادی پیدا کنه واسه این موارد

 2. Moose

  دمش گرم تلگرام تکه
  روسیه هم مثل ایران همش ادعا میکنه خب اخه هوشیارا کانالای تروریستی رو تشخیص بدین ببندین
  این که کل برنامه رو فیلتر کنین که پاک کردن صورت مسعله هست
  عین این میمونه من یه سوالی رو بلد نیستم حل کنم چون نمیتونم حل کنم کلا سوالو پاک کنم در حالی که قابل حل شدنه
  واقعا که دیه شورشو در اوردن

  1. افشار

   خوب شد شما راهنمایی شون کردی! اطلاعاتتون رو کامل کنید بعد نظر بدید.

  2. حمید

   خب عزیزم تلگرام باید اینکارو بکنه دیگه ، اگر همکاری میکرد که فیلترش نمیکردن…

 3. نیما

  پس روسیه چطور تلگرام رو فیلتر کرد!؟

  1. سعید

   داداش دهن نویسنده کف کرد شما هنوز نگرفتی مطلبو؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما