اپل پتنتی شبیه به سرفیس بوک برای مک‌بوک ثبت می‌کند

زهرا غلامی ۱۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۰ 7 نوامبر 2015
مک‌بوک

پتنت جدیدی متعلق به اپل نشان می‌دهد که این شرکت روی یک لپ‌تاپ قابل تبدیل کار می‌کند.

در طرح مفهومی اپل، نمایشگر به طور بی‌سیم به دستگاه اصلی متصل می‌شود.

پتنت دیگری متعلق به اپل پیدا شده که طراحی احتمالی مک‌بوک آینده را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد که اپل به یک لپ‌تاپ قابل تبدیل فکر می‌کند، چیزی شبیه به سرفیس بوک مایکروسافت؛ به‌طوری که نمایشگر آن از دستگاه اصلی جدا می‌شود و به یک تبلت تبدیل می‌شود.

هرچند، در این طرح مفهومی یک تفاوت بزرگ وجود دارد و آن اینکه در پتنت اپل، تمام قطعات و سخت‌افزارها مثل پردازنده، رم و غیره، در بخش اصلی لپ‌تاپ قرار دارند. برخلاف تبلت جداشدنی که یک پردازنده دارد و به‌طور جداگانه قابل استفاده است، این نمایشگر صرفا یک صفحه نمایش است و هیچ سخت‌افزاری در آن وجود ندارد.

در طرح مفهومی اپل، نمایشگر به طور بی‌سیم به دستگاه اصلی متصل می‌شود، پس می‌توان از آن به‌طور مستقل استفاده کرد، اما این صفحه نمایش باید در محدوده‌ی دستگاه اصلی بماند. به لمسی بودن این صفحه نمایش هیچ اشاره‌ای نشده، اما مثل نمونه‌هایی که تاکنون دیده شده مثل یک تبلت جداشدنی مورد استفاده قرار گیرد، قاعدتا باید لمسی باشد.

به نظر می‌رسد لولاهایی که صفحه نمایش و پایه‌ی دستگاه را به هم متصل می‌کنند، می‌توانند برق را از دستگاه اصلی به نمایشگر منتقل کنند. البته که اپل، پتنت‌های زیادی برای دستگاه‌ها و قطعات به ثبت می‌رساند و اکثر آنها معمولا محقق نمی‌شوند. در هر صورت، کاملا محتمل به نظر می‌رسد که اپل در آینده تغییراتی در مک‌بوک به وجود بیاورد.

منبع: CNN

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۸ دیدگاه
 1. Ali S Ali S

  کپی کار کیه حالا؟

 2. علی جوادی علی جوادی

  فقط یاد داره پتنت ثبت کنه…از هزارتاش یکی رو هم نمیتونه عملی کنه..

 3. آرمان احمدیان آرمان احمدیان

  ای خدا پس الان کجان این طرفدارای اپل؟
  توی سوراخ موش قایم شدن!؟

  1. نیما نیما

   من یکی از اونا
   اینجام :)))))

  2. ali.s ali.s

   موافقم
   کافیه هدفون سامسونگ بیاد پایین گوشی پیج منفجر میشه

  3. میلاد میلاد

   رفتن یه جای دیگه ادعا بیان! ‎:D

  4. اشکان اشکان

   بابا توروخدا کوتاه بیاین. من خودم طرفدار اپلم اما این جور کل کل کردنا برازنده بشر این نسل نیست. بنظر من اپل شرکت فوق العاده توانا و خلاق و یکی از بهتریناس (اگه بهترین نباشه). اما ممکنه نظر شما این نباشه! سوراخ موش چیه!؟ بس کنیم این کل کل کردنا رو دیگه!

  5. اميرمسعود زارعي اميرمسعود زارعي

   منم این جام طرفدار سر سخت اپل