پردازنده‌های دسکتاپ نسل هشتمی اینتل معرفی شدند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ماه گذشته بود که اینتل از نسل هشتم پردازنده‌های خود برای لپ‌تاپ‌ها رونمایی کرد. این شرکت دیروز نسخه‌ی دسکتاپ پردازنده‌های جدیدش را معرفی کرد. بزرگ‌ترین تغییر پردازنده‌های نسل هشتمی اینتل در مقایسه با نسل قبلی، افزایش تعداد هسته‌ها است. پایین‌ترین مدل یعنی Core i3 در نسل هشتم به جای دو هسته، چهار هسته دارد، پردازنده‌های Core i5 این سری به جای چهار هسته شش هسته دارند و سری Core i7 هم شش هسته با دو برابر ترد دارد.

اینتل گفته است که سری جدید پردازنده‌هایش به نسبت نسل قبلی، ۳۲ درصد عملکرد بهتری دارد. این شرکت هم‌چنین می‌گوید که این پردازندها برای بازی پیشرفت‌های جدیدی را در خودشان جای داده‌اند، طوری که اینتل می‌گوید که پردازنده‌ی Core i7-8700K بهترین پردازنده‌ی حال حاضر در دنیا برای بازی کردن است.

قیمت پردازنده‌های نسل هشتمی دسکتاپ اینتل از این قرار است:

  • پردازنده i3-8100K با چهار هسته و چهار ترد و فرکانس ۳.۶ گیگاهرتز: ۱۲۰ دلار
  • پردازنده i3-8350k با چهار هسته و چهار ترد و فرکانس ۴.۰ گیگاهرتز: ۱۷۰ دلار
  • پردازنده i5-8400 با شش هسته و شش ترد و فرکانس ۲.۸ گیگاهرتز: ۱۸۲ دلار
  • پردازنده i5-8600K با شش هسته و شش ترد و فرکانس ۳.۶ گیگاهرتز: ۲۶۰ دلار
  • پردازنده i7-8700 با شش هسته و ۱۲ ترد و فرکانس ۳.۲ گیگاهرتر: ۳۰۰ دلار
  • پردازنده i7-8700K و شش هسته و ۱۲ ترد و فرکانس ۳.۸ گیگاهرتز: ۳۶۰ دلار

این پردازنده‌ها، به هیچ وجه قوی‌هرین پردازنده‌های اینتل نیستند و برای مخاطب معمولی ساخته شده است؛ کسانی که قرار نیست با کامپیوتر خود پردازش‌های سنگین انجام دهند. اینتل پردازنده‌های قوی‌تر خودش را در سری Core X عرضه کرده است. با این حال، تصور می‌کنیم که مدل‌های بالاتر پردازنده‌های نسل هشتمی اینتل با قیمت خوبشان در مقایسه با سری Core X، رقیبی برای آن‌ها محسوب شوند.

اگر می‌خواهید سراغ پردازنده‌های جدید اینتل بروید، بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که باید یک مادربرد با چیپ‌ست جدید Z370 اینتل داشته باشید. این موضوع هم خودش برای‌تان هزینه خواهد داشت.

نسل هشتم اینتل قرار است سه معماری متفاوت Kaby Lake و Coffee Lake و Cannon Lake را در خودش جای دهد. دو سری Kaby Lake و Coffee Lake معماری ۱۴ نانومتری دارند، ولی قرار است سری Cannon Lake با معماری ده نانومتری هم در آینده وارد نسل هشتم پردازنده‌های اینتل شود.

پردازنده‌های دسکتاپ نسل هشتمی اینتل از ۵ اکتبر وارد بازار می‌شوند.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما