پشتیبانی از کنسول PSP به‌زودی به‌پایان می‌رسد

۱۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
PSP

شرکت سونی اعلام کرد که فروش دیجیتالی بازی‌های کنسول دستی PSP از سال آینده خاتمه پیدا می‌کند و کاربران نمی‌توانند به وسیله‌ی‌ این کنسول به فروشگاه آنلاین سونی دسترسی داشته باشند.

سونی در سال ۲۰۱۶ به پشتیبانی آنلاین کنسول PSP‌ پایان می‌دهد.

شرکت سونی اعلام کرد که کاربران از سال ۲۰۱۶ نمی‌توانند از طریق کنسول PSP به فروشگاه آنلاین سونی دسترسی داشته باشند و برای کنسول خودشان بازی بخرند. این شرکت اعلام کرد که کاربران از اسفند ماه نمی‌توانند بازی‌های دیجیتالی برای این کنسول خریداری کنند.
البته سونی اعلام کرد که کاربران از طریق کامپیوترهای شخصی،‌ پلی‌استیشن۳ یا پلی‌استیشن ویتا می‌توانند به فروشگاه PSP دسترسی داشته باشند. کاربران می‌توانند بازی‌های PSP را به وسیله کامپیوترهای شخصی، پلی‌استیشن۳ یا پلی‌استیشن ویتا دانلود وسپس آن را به PSP منتقل کنند.
همچنین تمام خریدهایی که کاربران انجام می‌دهند در حساب کاربری افراد باقی می‌ماند و کاربران می‌توانند از طریق پلتفرم‌های مختلف به بازی‌های خودشان دسترسی داشته باشند.
کنسول بازی PSP در سال ۲۰۰۴ در کشور ژاپن عرضه شد و به عنوان اولین کنسول دستی شرکت سونی به شمار می‌رود. این کنسول دستی توانایی پخش فیلم از طریق دیسک‌های UMD را داشت و کاربران می‌توانستند برنامه‌های مختلفی را به صورت دیجیتالی روی آن نصب کنند.
کنسول PSP تا سال ۲۰۱۴ تولید شد و توانست به فروش ۸۲ میلیون دستگاه دست پیدا کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع:  Digital Trends

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ comment
  1. Avatar ehsan

    سلام . . .
    همیشه دوست داشتم یکیش رو داشته باشم اما قسمت نشد . . . ( بیخیال، گذشت . . . )

    1. Avatar .....

      منم یه عمر التماس مامان بابام کردم بخرن اخرم نخریدن تا به اینجا رسید????????????