احتمال پشتیبانی اپل واچ از واچ‌فیس‌های دیگر توسعه‌دهندگان

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پشتیبانی اپل از واچ فیس
یکی از مزیت‌های استفاده از ساعت‌های هوشمند این است که کاربران می‌توانند ظاهر آن را مطابق سلیقه‌ی خود تغییر دهند، اما اپل واچ تنها از واچ‌فیس‌هایی پشتیبانی می‌کند که از طرف این شرکت منتشر شده‌اند. رویه‌ای که احتمالا تغییر می‌کند.

بر اساس بررسی نسخه‌ آزمایشی watchOS 4.3.1، اپل پشتیبانی از واچ‌فیس‌های دیگر توسعه‌دهندگان را مدنظر قرار داده است. برخلاف Wear OS(همان Android Wear سابق)،watchOS از زمان عرضه در سال ۲۰۱۵، هیچ‌گاه از واچ‌فیس‌های دیگر توسعه‌دهندگان پشتیبانی نکرده است. یکی از مزیت‌های استفاده از ساعت‌های هوشمند این است که کاربران می‌توانند ظاهر آن را مطابق سلیقه‌ی خود تغییر دهند، اما اپل واچ تنها از واچ‌فیس‌هایی پشتیبانی می‌کند که از طرف این شرکت منتشر شده‌اند.

البته هنوز برای اظهارنظر در مورد این مشخصه خیلی زود است. اپل در مورد این تغییر یا زمان عرضه‌ی آن چیزی اعلام نکرده، اما اگر این مشخصه قطعی باشد، احتمالا اپل در کنفرانس WWDC در ماه ژوئن، به این مساله اشاره خواهد کرد. با توجه به تلاش همه‌جانبه‌ گوگل در زمینه‌ بهبود پلتفرم گجت‌های پوشیدنی و عرضه‌ ساعت‌های هوشمند باکیفیت ارزانی مانند Fitbit Versa، احتمالا اپل احساس خطر کرده و می‌خواهد موقعیت خود را در آینده از دست ندهد. اپلیکیشن‌های مختص اپل واچ چندان پرتعداد نیستند و چنین اقدامی می‌تواند جان تازه‌ای به این سری گجت‌ها بدهد.

البته، چنین اقدامی می‌تواند منجر به راه‌یابی تعدادی زیادی واچ‌فیس‌های نه‌چندان زیبا و البته تعدادی واچ‌فیس جذاب به اپل واچ شود. به همین خاطر همانند اپلیکیشن‌های این پلتفرم، احتمالا این شرکت قبل از عرضه‌ی این واچ‌فیس‌ها، آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و فقط موارد باکیفیت را عرضه خواهد کرد.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما