پلیس روسیه یک ربات را دستگیر کرد

زهرا غلامی ۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۵ 29 سپتامبر 2018
روسیه ربات

پلیس روسیه یک ربات فعال سیاسی را دستگیر کرد. این ربات در یک راهپیمایی سیاسی حضور داشت تا اینکه پلیس مداخله کرد تا مانع از تعامل آن با عموم مردم شود.

طبق گزارش‌ها، این ربات فعال سیاسی توسط پلیس بازداشت شد. این ربات «پروموبات» (Promobot) نام دارد و توسط یک شرکت روسی به همین نام تولید شده است. پروموبات برای حمایت از یک نامزد پارلمان روسیه به نام «والری کالچف» همراه جمعیت به راهپیمایی آمده بود.

یک نکته جالب درباره پروموبات وجود دارد که به اعجاب این وضعیت می‌افزاید: این ربات قبلا هم دو بار سعی کرده بود از تولیدکنندگانش فرار کند.

یکی از سخنگویان این شرکت می‌گوید: «پروموبات قبل از دستگیر شدن، نظر رای‌دهندگان را درباره موضوعات مختلفی ضبط می‌کرد تا تیم این نامزد پارلمان آنها را بیشتر تحلیل و بررسی کند.»

21498342769-robot_1024

گرچه این کار، یک فعالیت بی‌خطر به نظر می‌رسد، اما ظاهرا خشم مقامان محلی را برانگیخته است. آنها هم بلافاصله درصدد برآمدند تا این ربات دردسرساز را دستگیر کنند.

این شرکت می‌گوید: «پلیس از ما خواست تا این ربات را از منطقه پرجمعیت دور کنیم و حتی سعی کرد به آن دستبند بزند. طبق گفته شاهدان عینی این ربات هیچ مقاومتی از خودش نشان نداد.»

با توجه به ماهیت صلح‌آمیز نقش پروموبات در این راهپیمایی، می‌توان گفت که شاید در حق این آدم آهنی بیچاره کمی بی‌انصافی شد.

منبع: Science Alert

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. احمد احمد

  دستگیری؟
  دستبند؟
  مگه خاموش کردن یا از کار انداختن موقت ی ربات انقدر سخته بار خوبه بیچاره رو منفجر نکردن خخخ
  دوما ربات جنگی نیست که بخواد خطرناک باشه
  رفته راهپیمایی داشته نظرسنجی میکرده

  1. محمدمهدی محمدمهدی

   از اونجا که احتمالا ربات مجهز به هوش مصنوعی بوده بنابراین اختیار خودش رو داره و ما نمیتونیم واری به زور ازش بکشیم!!

 2. Space Time Space Time

  ای جانم روباتها وارد میشوند
  🙂

 3. amir amir

  چه خفن یاد اون فیلمه افتادم که روباته رو دسگیر میکردن