پیشنهاد ۳۰ میلیارد دلاری گوگل برای خرید اسنپ‌چت

۱۵ مرداد ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

برنامه پیام‌رسان اسنپ‌چت در چند سال گذشته نظر بسیاری از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی را به خودش جلب کرد. مثلا فیسبوک قصد داشت این برنامه را با قیمت ۳ میلیارد دلار بخرد. حالا هم گزارش‌های جدید به این موضوع اشاره می‌کنند که گوگل هم یکی از خریداران این اپلیکیشن پیام‌رسان بوده و می‌خواسته برای آن ۳۰ میلیارد دلار پرداخت کند.

با توجه به مطلبی که در سایت Business Insider قرار گرفته یک منبع نزدیک به گوگل اعلام کرده که این شرکت قصد داشته در اوایل ۲۰۱۶ اسنپ‌چت را با قیمت ۳۰ میلیارد دلار از شرکت «اسنپ» (Span Inc) خریداری کند.  البته گفته شده که مذاکره بین گوگل و اسنپ قبل از عرضه اولیه سهام این شرکت در بورس بوده است.

البته شاید بهتر بود که سهام‌داران اسنپ‌ پیشنهاد گوگل را می‌پذیرفتند. در حال حاضر ارزش هر سهم این شرکت ۱۲.۵۰ دلار است که باعث شده ارزش کلی آن تنها ۱۴ میلیارد دلار باشد.

زمانی که شرکت اسنپ با عرضه اولیه سهام خودش از یک شرکت خصوصی به یک شرکت عمومی تبدیل شد ارزش بازاری نزدیک به ۲۴ میلیارد دلار داشت. به نظر می‌رسد که سهام‌داران این شرکت از شرایط موجود ناراضی هستند، اما بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که اسنپ‌ با پیام‌رسان اسنپ‌چت به یکی از هیجان‌انگیزترین شرکت‌های تکنولوژی چند سال اخیر تبدیل شده است. بسیاری از ویژگی‌های اسنپ‌چت را اکنون در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی دیگر می‌بینیم.

 

منبع: businessinsider
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه