آشنایی با کانسپت دی اس Aero Sport Lounge ؛ برداشت فرانسوی‌ها از شاسی‌بلندهای آینده

۸ اسفند ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت دی اس (DS) که زیرمجموعه لوکس‌ساز گروه خودروسازی پژو-سیتروئن به شمار می‌رود، در آستانه برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو از یک مفهومی جذاب و هیجان‌انگیز رونمایی کرد. این مفهومی Aero Sport Lounge نامگذاری شده و در کلاس شاسی‌بلندهای کوپه قرار می‌گیرد.

جدیدترین کانسپت فرانسوی‌ها نه تنها طراحی ایرودینامیک و پویایی دارد، بلکه با ابعاد بزرگ و طول ۵ متری خود کاملا جلب توجه می‌کند. در نگاه نخست به دی اس Aero Sport Lounge شاید فکر کنید که با محصولی از لکسس طرف هستید، چرا که بدنه این مفهومی پر زرق و برق بوده و طراحی به اصطلاح شلوغی دارد. در نمای جلو خبری از جلوپنجره رایج نبوده و نمایشگر دیجیتال جای فضای مشبک را گرفته است. در قسمت میانی این نمایشگر لوگوی دی اس دیده می‌شود؛ چراغ‌های اصلی هم از تکنولوژی ماتریکس LED سود برده و به دلیل قاب کشیده و زاویه دار خود نقشی پررنگ در خشن نشان دادن خودرو ایفا می‌کنند.

دی اس Aero Sport Lounge

در نمای جانبی، رینگ‌های ۲۳ اینچی، سقف شیب‌دار، بهره‌گیری از دوربین به جای آینه‌های معمولی، نبود دستگیره روی درها و حجم‌پردازی اغراق‌آمیز قسمت انتهایی جزو ویژگی‌های شاخص هستند. در نمای عقب هم می‌توان به مواردی مثل چراغ‌های بزرگ با گرافیک جذاب، تو رفتگی زیاد بالای سپر و شیشه کوچک اشاره نمود.

دی اس Aero Sport Lounge

در رابطه با فضای داخلی دی اس به انتشار چند طرح دیجیتال بسنده نموده؛ در بیانیه مربوطه این شرکت از عبارت «بازتولید کابین و ساخت ماشینی به منظور مسافرت» برای توصیف فضای داخلی استفاده کرده است. دی اس افزوده دوربین‌های جانبی به نمایشگرهای اختصاصی متصل بوده و برای هر سرنشین یک نمایشگر مجزا در نظر گرفته شده است. همچنین نمایشگر سیستم اینفوتینمنت هم با دکمه‌های لمسی کنترل می‌شود.

دی اس Aero Sport Lounge

احتمالا از نوع جلوپنجره حدس زده‌اید که شاسی‌بلند کانسپت دی اس Aero Sport Lounge از پیشرانه‌ای تمام الکتریکی سود می‌برد. این پیشرانه دارای تنها یک موتور الکتریکی است، اما با وجود آن توانایی تولید ۶۷۱ اسب بخار قدرت را دارد. با تکیه بر چنین نیروگاه قدرتمندی، مفهومی تنومند دی اس قادر است در عرض ۲.۸ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به صد کیلومتر در ساعت برساند.

موتور Aero Sport Lounge که از موتور خودروی فرمول E دی اس TECHEETAH اشتقاق پیدا کرده، توسط باتری ۱۱۰ کیلووات ساعتی تغذیه می‌شود. به گفته سازنده، این باتری انرژی لازم برای پیمایش ۶۵۰ کیلومتر مسافت را در خود ذخیره‌سازی می‌کند.

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها مفهومی دی اس Aero Sport Lounge همراه با سدان جدید دی اس ۹ سوم مارس (۱۳ اسفند) در نمایشگاه ژنو رسما پرده‌برداری خواهد شد. اگر چه این مفهومی به تولید انبوه نخواهد رسید، اما زبان طراحی و تکنولوژی‌های موجود در آن، با محصولات آتی برند دی اس به خیابان‌ راه پیدا خواهند کرد.

منبع: motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه