کانن لنز ۳۵ میلی‌متر F/1.4 L II را معرفی کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

کانن مدل جدید لنز ۳۵ میلی‌متر F/1.4 L به نام EF 35mm F/1.4 L II را معرفی کرد. این لنز که پس گذشت ۱۷ سال از معرفی EF 35mm F/1.4 L به بازار آمده، از یک فناوری نوین به نام «اپتیک شکستی طیف آبی» بهره می‌برد. طبق ادعای کانن، این فناوری بهتر از هر فناوری دیگری می‌تواند خطای رنگی را از بین ببرد. این لنز قرار است با قیمت ۱۸۰۰ دلار به فروش برسد.

لنز ۳۵ میلی‌متر F/1.4 L در سال ۱۹۹۸ به بازار آمد. این لنز هم اکنون با قیمتی در حدود ۱۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد که با توجه به وجود رقبای ارزان‌قیمت و با کیفیت‌تری مثل سیگما ۳۵ میلی‌متر F/1.4 DG HSM Art، در سال‌های اخیر خیلی حرفی برای گفتن نداشت. به هر صورت کانن که از چند سال پیش در حال کار کردن بر روی مدل جدید بود، بالاخره EF 35mm F/1.4 L II را معرفی کرد. این لنز دارای ۱۴ المنت اپتیکی و ۹ تیغه‌ی دیافراگم است. کمترین فاصله‌ی فوکوس آن نیز ۲۸ سانتی‌متر است. طبق ادعای کانن، این لنز از نظر استحکام بدنه و مقاومت در برابر شرایط خاص محیطی مثل نفوذ گرد و غبار و آب مقاوم‌تر از مدل قبلی است. این لنز به طرز محسوسی سنگین‌تر از مدل قبلی است و در حالی که مدل نخست، ۵۸۰ گرم وزن داشت، وزن این لنز به ۷۶۰ گرم می‌رسد.

35mm

EF 35mm F/1.4 L II نخستین لنز کانن است که از فناوری «اپتیک شکستی طیف آبی» (Blue Spectrum Refractive Optics) بهره می‌برد. کانن به این فناوری، BR Optics هم می‌گوید. این فناوری کاری می‌کند که بعضی از طول‌موج‌های نور که کانونی کردن آن برای اپتیک‌های کنونی مشکل است، منکسر و از بوجود آمدن خطای رنگی جلوگیری شود. المنت اپتیکی BR، به جای شیشه از مواد ارگانیک ساخته شده و در بین دو المنت اپتیکی معمولی قرار گرفته است.

هرچند که این لنز احتمالا کیفیت زیادی دارد، ولی به نظر می‌رسد که با قیمت ۱۸۰۰ دلاری، رقابت خیلی سختی با سیگما ۳۵ میلی‌متر F/1.4 DG HSM Art که فقط ۹۰۰ دلار قیمت دارد، داشته باشد. EF 35mm F/1.4 L II از ماه اکتبر به بازار می‌آید.

منبع: Dpreviewبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما