کدهای iOS از فناوری Force Touch در نسل جدید آیفون‌ها خبر می‌دهند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌ها در نسل جدید آیفون‌های اپل قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی Force Touch است. این شرکت پیش از این قابلیت پشتیبانی از تکنولوژی Force Touch را تنها در اپل‌واچ و مک‌بوک‌های خود قرار داده بود. اخیرا برنامه‌نویسی به‌نام Hamza Sood اطلاعاتی در مورد تکنولوژی Force Touch اپل در توییتر خود منتشر کرده است.

به‌تازگی برنامه‌نویسی به‌نام Hamza Sood تصویری از کدهای iOS در آیفون‌های ۶s و ۶s پلاس اپل منتشر کرده است. در این تصویر اطلاعاتی در مورد فناوری Force Touch مورد استفاده در نسل جدید آیفون‌های اپل نمایش داده شده است.

به گفته‌ی این برنامه‌نویس اپل کد مخصوصی را در iOS نسل جدید آیفون‌های خود قرار داده که مربوط به فناوری Force Touch است. براساس اطلاعات موجود در این کدها، به‌نظر می‌رسد اپل در حال تست برای پیدا کردن روشی است تا برخی از حرکات لمسی قابل استفاده در Trackpad مک‌بوک را در آیفون ۶s و ۶s پلاس پیاده‌سازی کند.این برنامه‌نویس تصویری از کدهای iOS در آیفون‌های اپل را منتشر کرده است. در این کدها عبارت Deep Press دیده می‌شود که قطعا مرتبط با فناوری Force Touch در آن است.

تکنولوژی Force Touch در زیر صفحه‌نمایش قرار می‌گیرد و امکان تشخیص فشارهای کم یا زیاد دست کاربر را به گوشی اضافه می‌کند. این قابلیت، به دستگاه اجازه می‌دهد که بر اساس میزان فشار وارد شده، عملکردهای متفاوتی از خود نشان دهد. به‌عبارت دیگر با استفاده از این تکنولوژی، صفحه نمایش تفاوت میان یک لمس معمولی و لمس محکم‌تر را تشخیص می‌دهد. همچنین لازم به‌ذکر است که فناوری Force Touch در آیفون عملکردهای متفاوتی نسبت به این فناوری در اپل‌واچ و مک‌بوک دارد.

force-touch-code-640x154

منبع: Ubergizmo

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما