از دهم شهریور کروم امکان پخش تبلیغات فلش را مسدود می‌کند

۸ شهریور ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در ماه ژوئن میلادی گوگل از هوشمند شدن مرورگر کروم خبر داد به‌طوری که این مرورگر محتوای بی ‌اهمیت یا بی ارتباط با صفحه‌ی وب را متوقف خواهد کرد.

در به‌روزرسان جدیدی که روز دهم شهریور برای کروم ارایه خواهد شد، ویژگی مسدود کردن محتوای فلش در حالت پیش‌فرض قرار خواهد گرفت.

این ویژگی کروم یک تغییر مثبت خواهد بود که به انزوای بیشتر فلش‌های آزاردهنده کمک می‌کند. خوشبختانه بالاخره زمان معرفی این ویژگی در کروم فرا رسیده است. در صفحه‌ی رسمی گوگل در گوگل پلاس درج شده که به‌روزرسانی کروم در دهم شهریور، ویژگی مسدود کردن فلش را برای کاربران در حالت پیش‌فرض قرار خواهد داد.

گوگل به تبلیغ‌کنندگان‌اش توصیه می‌کند که برای جلوگیری از مسدود شدن تبلیغات‌شان، فلش را کنار گذاشته و به رابط برنامه‌نویسی HTML5 روی بیاورند. مسدود شدن محتوای فلش که اغلب علاقه‌ای هم به دیدن آنها ندارند، می‌تواند تجربه‌ی بهتری از گشت و گذار در وب به دست دهد؛ علاوه بر این، عمر باتری کامپیوتر هم افزایش می‌یابد. مرورگر کروم همیشه باتری زیادی مصرف کرده است، به خصوص میزان مصرف باتری آن با مرورگر سافاری اختلاف فاحشی دارد. اما خوشبختانه این تغییر در مصرف باتری تاثیر مثبتی خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که همین حالا هم شما می‌توانید این ویژگی را به‌طور دستی فعال کنید. برای این کار به منوی تنظیمات (settings) کروم رفته و روی “Show advanced setting” کلیک کنید، سپس در قسمت Privacy گزینه‌ی content settings را انتخاب کرده و در قسمت Plugins گزینه‌ی Detect and run important plugin را فعال کنید.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه