کفش‌های جدید آدیداس از آینده آمده‌اند

مجید نوردوست ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ 9 آوریل 2017

پرینترهای سه بعدی به حوزه‌ ساخت کفش هم وارد شده‌اند و شرکت‌های مختلف سعی دارند محصولات گوناگونی به این صورت تولید کنند. البته تولید انبوه کفش‌هایی که با پرینترهای سه‌بعدی ساخته شده‌اند هم کار دشواری بود. کاری که به نظر می‌رسد که آدیداس از پس آن برامده است.

شرکت ادیداس به روش جدیدی برای تولید انبوه کفش‌هایی که با پرینتر سه‌بعدی ساخته می‌شوند دست پیدا کرده است. این کفش‌ها که Futurecraft 4D نام دارند اولین محصولاتی هستند که با استفاده از تکنولوژی Digital Light Synthesis شرکت Carbon ساخته شده‌اند. شرکت Carbon از جمله استارت‌اپ‌هایی به حساب می‌آید که تکنولوژی خاصی در حوزه پرینت سه‌بعدی دارد که باعث می‌شود عملیات ساخت یک محصول کاملا متفاوت با چیزی باشد که شایر شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند.

شرکت ادیداس چند وقتی می‌شود که به شکل جدی کار ساخت کفش با پرینتر سه‌بعدی را دنبال می‌کند. این شرکت در آذر ماه سال گذشته اولین کفش پرینت شده خودش را راهی بازار کرد که تنها ۳۰۰ جفت از آن‌ها تولید شد. حالا این شرکت قصد دارد ۱۰۰ هزار جفت از این کفش تا آخر سال ۲۰۱۸ راهی بازار کند.

در ادامه می‌توانید تصاویر و ویدیوی روند تولید این کفش‌ها را ببینید:

[{"src":"\/\/www.digikala.com\/mag\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Futurecraft_4D_in_partnership_with_Carbon_and_Adidas.mp4","type":"video\/mp4"}]

 

 

منبع: engadget
telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما