معرفی کلید خودرو اپل با همکاری بی ام و

۴ تیر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کلید خودرو اپل

شرکت اپل به تازگی برنامه‌ای را با نام کلید خودرو معرفی کرده است. این برنامه یا کلید خودرو اپل اجازه دسترسی آسان و ایمن کاربر به اتومبیلش را می‌دهد. خودروهای بی ام و نخستین محصولاتی هستند که از این ویژگی بهره‌مند خواهند شد.

برنامه کاربردی کلید خودرو اپل در حاشیه مراسم رونمایی از سیستم عامل IOS 14 معرفی شد. این برنامه اپل را به نخستین شرکتی تبدیل می‌کند که ماژول‌های مرتبط با سیستم کلید دیجیتالی را به عنوان یک برنامه استاندارد در تلفن همراه خود جای داده است.

برای استفاده از کلید خودرو اپل، راننده می‌بایست آیفون یا اپل واچ خود را با خودرویی که از این فناوری پشتیبانی می‌کند، متصل نماید. پس از آن کاربر می‌تواند به طیف وسیعی از ابزارهای ایمنی کلید دیجیتالی اپل دسترسی داشته باشد که از اثر انگشت تا NFC را شامل می‌شوند.

با استفاده از کلید دیجیتالی، راننده می‌تواند در هر زمان و هر مکان قفل اتومبیل خود را به صورت خودکار باز کرده و آن را راه‌اندازی کند. علاوه برآن مالکان خودروها می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های این برنامه، اتومبیل خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

بی ام و نخستین شرکتی است که کلید دیجیتالی اپل را در خودروهای خود ادغام خواهد کرد. مالکان خودروهای بی ام و با استفاده از برنامه BMW Digital Key که در Apple Wallet قرار دارد، قادر به بازگشایی اتومبیل خود خواهند بود.

پس از باز کردن قفل خودرو با استفاده از کلید خودرو اپل، مالک می‌تواند تلفن همراه خود را در جایگاه مخصوص تلفن هوشمند قرار دهند و پس از برقراری اتصال خودرو و تلفن، دکمه استارت موتور را فشار دهند.

علاوه بر موارد گفته شده، مالک هر دستگاه حودرو بی ام و قادر است تا اتومبیل خود را با پنج نفر به اشتراک بگذارد در حالی‌که می‌توان محدودیت‌های مختلفی همچون میزان قدرت، میزان گشتاور، میزان دسترسی به رادیو و موارد دیگر را برای هر فرد اعمال نمود.

کلید دیجیتالی بی ام و در نسخه‌های بی ام و سری ۱ ، سری ۲ ، سری ۳ ، سری ۴ ، سری ۵ ، سری ۶ ، سری ۸ ، X5 ، X6 ، X7 و Z4 که از یک جولای ۲۰۲۰ به تولید برسند قابل دسترسی خواهد بود.

البته برای استفاده از این ویژگی مالک خودرو می‌بایست آیفون XS، آیفون XR‌ یا مدل‌های جدیدتر آیفون را به همراه داشته باشد. علاوه برآن همکاری اپل و بی ام و تنها محدود به کلید دیجیتالی نمی‌شود.

اپل در همکاری با بی ام و ویژگی جدیدی را به نقشه خود افزوده که با استفاده از آن ایستگاه‌های شارژ مناسب برای خودروهای تمام الکتریکی در سفرهای طولانی مشخص می‌شوند. این ویژگی در بی ام و i4 که سال آینده رونمایی می‌شود وجود خواهد داشت.

منبع: engadgnet

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه