کوالکام می‌گوید اگر پیشنهاد برادکام را قبول کند، مشتریانش را از دست می‌دهد

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

تلاش‌های شرکت «برادکام» (Broadcom) برای خرید «کوالکام» (Qualcomm) هنوز هم ادامه دارد. برادکام هفته‌ی گذشته پیشنهاد خود را برای خرید کوالکام افزایش داد؛ طوری که این شرکت حاضر شد برای هر سهم کوالکام ۸۲ دلار پرداخت کند. با این حال، کوالکام این پیشنهاد ۱۲۱ میلیارد دلاری برادکام را رد کرده است. در نامه‌ای که رییس هیئت مدیره‌ی کوالکام یعنی «پاول جیکوبز» (Paul Jacobs) به مدیر عامل برادکام نوشته، او از دو موضوع برای رد کردن پیشنهاد آن‌ها صحبت کرده است.

دو شرکت بزرگ گفته‌اند که اگر برادکام این شرکت را بخرد، دیگر حاضر به همکاری با کوالکام نخواهند بود.

اول اینکه کوالکام معتقد است شرکت آن‌ها بیش از ۱۲۱ میلیارد دلار ارزش دارد؛ مخصوصا که کوالکام به تازگی شرکت سازنده‌ی چیپ‌ست NXP Semiconductors NV را با قیمت ۳۸ میلیارد دلار خریداری کرده است.

جیکوبز در نامه‌ی خود به «هاک تان» (Hock Tan) نوشته که بهتر است آن‌ها در جلسه‌ای با یکدیگر درباره‌ی قیمت خرید کوالکام صحبت کنند.

از طرفی، جیکوبز می‌گوید اگر آن‌ها پیشنهاد برادکام را قبول کنند، ولی مسوولان مانع از به نتیجه رسیدن این معامله شوند، آن‌ها ضرر بسیار بزرگی را به جان خریده‌اند. با این حال، برادکام در قرارداد پیشنهادی خود، مبلغی بسیار زیاد و غیرمعمول را در صورت نتیجه ندادن معامله برای کوالکام در نظر گرفته و معتقد است که درباره‌ی این موضوع نباید نگرانی وجود داشته باشد.

نکته‌ی دیگری هم وجود دارد. در توضیحاتی که کوالکام برای رد پیشنهاد برادکام ارایه داده، آمده است که دو شرکت بسیار بزرگ که دلیل درآمد یک میلیارد دلاری چیپ‌ست‌های کوالکام هستند، گفته‌اند که اگر برادکام این شرکت را بخرد، دیگر حاضر به همکاری با کوالکام نخواهند بود.

تلاش‌های برادکام برای خرید کوالکام هنوز هم ادامه دارد و قرار است در روز ششم مارس، سهام‌داران کوالکام درباره‌ی پیشنهاد برادکام تصمیم‌گیری کنند.

منبع: Phone Arena

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما