کوالکام به پرداخت جریمه‌ی ۹۰۰ میلیون دلاری محکوم شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بعد از ۱۷ ماه تحقیقات، «کمیسیون تجارت عادلانه» (Fair Trade Commission) کشور کره‌ی جنوبی شرکت کوالکام سازنده تراشه‌های اسنپ‌دراگون را به دلیل رعایت نکردن شرایط تجارت عادلانه ۱ تریلیون وون (۹۰۰ میلیون دلار) جریمه کرد. اولین حکم دادگاه هم دو روز دیگر اعلام می‌شود و اگر شرکت کوالکام متهم شناخته شود، باید این جریمه را بپردازد.

شرکت کوالکام به دلیل رعایت نکردن قوانین تجارت عادلانه، به پرداخت ۹۰۰ میلیون دلار محکوم شد.

براساس گفته‌های کمیسیون تجارت عادلانه کشور کره‌ی جنوبی، شرکت کوالکام به دلیل دریافت حق پتنت باقیمت بالا و از بین بردن قوانین تجارت عادلانه، مجرم شناخته شده است. این کمیسیون گفته که شرکت کوالکام با توجه به قیمت نهایی یک تلفن همراه هوشمند، درصدی را به عنوان حق خودش از شرکت‌های مختلف دریافت می‌کرده است. این در حالی که است که کوالکام باید تنها مبلغ هر تراشه‌ در کنار حق استفاده از تراشه‌های خودش را از شرکت‌های مختلف دریافت می‌کرد.

در حقیقت شرکت کوالکام به جای اینکه تنها حق لایسنس خودش برای استفاده از تراشه‌های اسنپ‌دراگون را دریافت کند، با توجه به قیمت کلی گوشی مبالغ متفاوتی را از شرکت‌های مختلف دریافت می‌کرد.

شرکت کوالکام تا این لحظه از شرکت‌های مختلف مانند سامسونگ و ال‌جی بیش از ۱ تریلیون وون دریافت کرده است. در صورت گناهکار شناخته شدن کوالکام شاهد جنجال بزرگی در این شرکت خواهیم بود، چرا که ۱۶ درصد از فروش شرکت کوالکام در سال گذشته مربوط به گوشی‌های شرکت‌های کره‌ای بوده است.

‌‌‌‌

منبع: Android Authority

‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالابرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما