کوالکام و AT&T می‌خواهند پهپادها را به شبکه مخابراتی متصل کنند

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پهپادها

عملیات پهپادهای تجاری یکی از بخش‌های ضروری آینده‌ای است که ما در آن زندگی خواهیم کرد. اما برای اینکه پهپادهای تجاری مثل سرویس ارسال کالای هوایی آمازون، بتوانند کاربرد مفید و موثری داشته باشند، به سیستمی ارتباطی نیاز دارند تا به آنها امکان دهد دورتر و امن‌تر سفر کنند. شرکت‌های AT&T و کوالکام در حال حاضر دنبال این هستند که به پهپادها امکان دهند به برج‌های مخابراتی متصل شوند، تا به این هدف دست یابند.

یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌هایی که در حال حاضر این ربات‌های پرنده با آن مواجه هستند، وابستگی آنها به Wi-Fi یا دیگر فرکانس‌های رادیویی برای کنترل مستقیم است. بنابراین یک پهپاد تا فاصله محدودی از کنترل‌کننده‌اش می‌تواند سفر کند. اگر پهپادها به برج‌های مخابراتی متصل شوند، این امکان به وجود می‌آید که با اینترنت آنها را از هر جایی در دنیا کنترل کنیم.

اما طبق قوانین فعلی، پهپاد باید در محدوده دید اپراتورش باشد. کوالکام و AT&T امیدوارند که بتوانند با اثبات کارایی سیستم‌شان این قانون را تغییر دهند.

برای محقق شدن این ایده، باید پهپادها هم از همان سخت افزار مودم که در گوشی‌ها یافت می‌شود استفاده کنند. پهپادها باید بتوانند از هر جایی از زمین گرفته تا ارتفاع ۱۲۰ متری در هوا سیگنال دریافت کنند. آنها همچنین می‌توانند سریع حرکت کنند و هنگام حرکت، به یک روش قابل اطمینان برای تغییر اتصال از یک برج مخابراتی به یک برج مخابراتی دیگر احتیاج دارند.

منبع: Digital Trends

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. امیر احسان

  چرا به تصادف ها فکر نمی کنن
  فکر کنید شرکتی مثل دیجی کالا بخواد مثلا ۱۰.۰۰۰ بسترو نزدیک عید ک همه جا مملو از جمعیت ، تحویل بده!
  چرا به خطر های حملات احتمالی و دزدیده شدن فکر نمی کنن
  فکر کنید پهپاد در حال فرود آودن ؛ با یک گربه هیجان زده روبرو شه!
  فکر کنید بعد از فرود و تحویل بسته ، کسی پهپاد رو بدزده!
  چرا به خطر سایبری به شدت قوی موجود فکر نمیشه
  فکر کنید چقدر راحت میشه سیستم رو هک کرد یا در حال حاضر ک در دوران جنگ سایبر هستیم (اکس تاکس نت) چه ابزار بلقوه خطر ناکی در شهر به راحتی می تونه تردد کنه
  ((اگر در باره اکس تاکس نت بخونید ، خواهید دید ک آمریکا گفته تمام سیستم های ایران رو به یک ویروس بسیار قوی مجهز کرده که ” ویروس اکس تاکس نت پیش اون شوخی به حساب میاد ” و حتی گفته شده این ویروس طوری طراحی شده ک اثر نهایی اون باعث مرگ انسان ها می شه و حتی اگرم برق و اینترنت قطع بشن ، این ویروس جان افراد بیشتری رو می گیره!))
  چرا به …

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه