کورتانا به دست‌یار تمام عیاری تبدیل می‌شود

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چند وقتی‌ می‌شود که کورتانا در ویندوز ۱۰ و ایکس‌باکس وان قابل دسترس است اما مایکروسافت در تکاپوی استفاده‌ از این دستیار مجازی در رایانه‌های معمولی است. در کنفرانس Build 2017 که برای توسعه‌ دهندگان برگزار شد، مایکروسافت به ما نشان داد که کورتانا بجز کامپیوتر در اسپیکر هوشمند invoke شرکت هارمن کاردن (Harmon Kardon) و خودرو چگونه کار می‌کند.

دستیار هوشمند مایکروسافت می‌تواند مثل الکسا آمازون و گوگل اسیستنت (Google Assistant) کارهایی مثل یادآوری برنامه‌های روزانه، برنامه‌های سفر و دیگر درخواست‌های ساده‌ را انجام دهد. مایکروسافت هم‌چنین نشان داد که کورتانا می‌تواند نقش یک منشی را برای اداره ها و شرکت ها را ایفا و ملاقات‌ها را زمان‌بندی کند.

زمانی که شما در حال رانندگی باشید، کورتانا می‌تواند بعد از رسیدن به مقصد به شما یادآوری یا خلاصه‌ای از پیام را به‌جای متن طولانی برایتان تهیه ‌کند. هنوز اطلاعاتی در مورد زمان عرضه قابلیت‌های جدید کورتانا در دست نیست اما مایکروسافت روی این پروژه کار می‌کند. این قابلیت‌های جدید قرار است تا پاییز امسال برای اسپیکر هوشمند Invoke عرضه می‌شود. هم‌چنین قرار است مایکروسافت با شرکت‌های خودروسازی مثل ب‌‌ام‌و و  نیسان همکاری کند تا دستگاه‌های زیادی بتوانند در آینده با این دستیار هوشمند دیجیتالی متصل شوند.

منبع: TheVerge
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar امیر اسدی

    از بین همه دستیار های هوشمند، بی هوش ترینه!! بهش میگم kmplayer رو باز کن، میره توی اینترنت cam player سرچ میکنه!!

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه