کولر ویندفری سامسونگ، سرمایش بدون باد مزاحم

خشایار شاهسون ۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۰ 22 جولای 2018 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
کولر ویندفری سامسونگ

شرکت سامسونگ الکترونیکس امروز سه شنبه ۸ خرداد در مراسمی از کولر ویندفری سامسونگ در حضور جمعی از اصحاب رسانه رونمایی کرد. این سری از کولر گازی پیش از این در نمایشگاه موسترا کانوگوی (MCE) ایتالیا معرفی شده بود. این کولر گازی جدید در مراسمی با حضور مدیران بخش تهویه مطبوع سامسونگ ایران و خبرنگاران رسانه‌ها در فروشگاه سام رضا در بازار امین‌حضور تهران معرفی شد. در پایان مراسم معرفی کولر ویندفری سامسونگ شرکت‌کنندگان از نزدیک با قابلیت‌ها و توانایی‌های مدل‌های مجهز به فناوری این کولر گازی جدید آشنا شدند.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید کولر گازی

شایان شمس سرپرست بخش تهویه مطبوع سامسونگ در ایران درباره تاریخچه حضور سامسونگ در صنعت سرمایش و گرمایش و نیز نوآوری‌های ماندگار این شرکت گفت: «سامسونگ اولین بار بیشتر از ۴۰ سال پیش یعنی سال ۱۹۷۴ اقدام به تولید سیستم‌های سرمایشی کرد. این قدم اول در واقع شروع روندی شد که تا امروز نقاط عطف بسیار مهمی را در صنعت سرمایش و گرمایش رقم زده است. پس از آن سامسونگ ظرف مدت کوتاهی اولین نمونه کولرهای گازی اسپلیت خانگی را معرفی کرد. با وجود تازه‌کار بودن، محصولات سامسونگ خیلی زود با استقبال قابل توجه مواجه شد و بر همین اساس این شرکت تصمیم گرفت وارد حوزه سیستم‌های سرمایش ساختمانی و صنعتی شود و در سال ۱۹۹۲ اولین سری این دستگاه‌ها را با معرفی مدل‌های سقفی و کانالی وارد بازار کرد و تنها چند سال بعد از آن موفق شد اولین سیستم VRF موسوم به DVM Water خودش را به بازار معرفی کند.»

سرپرست بخش تهویه مطبوع سامسونگ در مورد جدیدترین مدل کولرهای گازی این شرکت گفت: «سری جدید محصولات سامسونگ به فناوری سرمایش بدون باد یا ویندفری مجهز شده است. تحولی که می‌تواند یکی از مهم‌ترین مشکلات کولرهای گازی یعنی وزش مداوم باد سرد در خانه را حل کند. در واقع خنک‌کنندگی بدون باد نقطه عطفی است که صنعت سرمایش و گرمایش خانگی را برای همیشه تغییر خواهد داد.»

فناوری کولر ویندفری سامسونگ یکی از برجسته‌ترین نوآوری‌های انجام شده در حوزه تهویه هوا است. دستگاه‌های مجهز به این فناوری ابتدا دمای محیط را با استفاده از حالت سرمایش سریع (Fast Cooling) به دمای موردنظر شما می‌رساند. سپس فناوری ویندفری فعال شده و بدون ایجاد باد مستقیم و تنها از طریق خروج آرام هوای سرد از منافذ ریز روی دستگاه، دمای محیط در همان حد ایده‌آل نگه داشته می‌شود. این روش خنک‌سازی محیط باعث می‌شود بدن دیگر در تماس دائمی با باد سرد خروجی از کولر قرار نگیرد. از طرف دیگر خروج هوای خنک از ۲۱ هزار منفذ روی بدنه کولر موجب می‌شود تمامی نقاط خانه حتی گوشه‌های اتاق‌ها به یک اندازه و متناسب با دلخواه اعضای خانه خنک شوند.

دانیار کاظم‌پور مدیر محصول در بخش کولرهای گازی سامسونگ در ایران نیز با معرفی قابلیت‌های این فناوری، درباره مزایای سری جدید کولرهای گازی سامسونگ گفت «این محصول با تجهیز به فناوری ویندفری، انقلابی در حوزه کولرهای گازی خانگی محسوب می‌شود. علاوه بر این کولرهای گازی ویندفری از چهار ویژگی مهم و جالب توجه بهره می‌برند.» کاظم‌پور از چهار ویژگی سرمایش بدون بدون باد، کمپرسور هشت قطبی (فناوری انحصاری سامسونگ)، فیلتر عریض برای تصفیه کامل هوا و امکان کنترل پیشرفته دستگاه حتی از بیرون خانه به عنوان مهم‌ترین قابلیت‌های کولرهای گازی ویندفری یاد کرد.

کولرهای گازی ویندفری سامسونگ قابلیت کنترل هوشمند دارند. با نصب برنامه SmartThings سامسونگ بر روی گوشی هوشمند خود، می‌توانید دمای خانه‌ را از هر جایی کنترل کنید. این برنامه هوشمند حتی در عیب‌یابی دستگاه هم به شما کمک می‌کند و آمارهایی مانند میزان مصرف انرژی را هم به شما گزارش می‌دهد. مدل‌های متنوع مجهز به فناوری ویندفری سامسونگ از موتور اینورتر هشت قطبی استفاده می‌کنند. این موتورها در عین مصرف بهینه انرژی ماندگاری بسیار بالایی هم دارند. انواع‌ مدل‌های کولر گازی مجهز به فناوری ویندفری سامسونگ اکنون در بازار ایران عرضه شده است.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما