اپل کیبورد مقاوم در برابر گرد و خاک را ثبت کرد

صوفیا نصرالهی ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰ 12 مارس 2018 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هشتگ‌ها :
#کیبورد#مک_بوک

وقتی اپل مک‌بوک ۱۲ اینچی با صفحه نمایش رتینا را راهی بازار کرد، کیبورد این لپ‌تاپ تغییراتی نسبت به نسخه‌های قبل کرده بود. حالا به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد مدل جدیدی از این صفحه کلید را راهی بازار کند. گفته می‌شد که این کیبورد جدید باریک‌تر از مدل قبلی است و عملکرد عمقی دکمه‌هایش(travel press) نسبت به مدل‌های قبلی کمتر است. البته نسل اول این صفحه کلید یک سری مشکلات هم داشت که دلیل اصلی‌اش گرد و خاکی است که به دلیل همان عمق عملکردی کم بیش از حد در دستگاه باقی می‌ماند و باعث می‌شود بعد از مدتی عملکرد کلیدها ضعیف شود.

خبر خوب این است که گویا اپل پاسخی برای این مشکل پیدا کرده است. در نگاه کلی بنظر می‌رسد این طرح پتانسیل این را هم خواهد داشت که کیبورد جدید را تبدیل به یک کیبورد ضدآب کند. یا غشایی را زیر هر کلید تعریف کند که هروقت کلید فشرده می‌شود هوا را بیرون بدهد و طبعا باعث می‌شود گرد و خاک و هر آنچه زیر کلید مانده بیرون فرستاده شود.

طرح اپل نشان می‌دهد که مشکل ضایعات چیزی است که خود کمپانی به آن اشراف کامل دارد و خودشان اشاره می‌کنند که: «ضایعاتی مانند مایعات یا شکر ممکن است ارتباطات الکتریکی را قطع کند یا به آنها آسیب بزند و حتی ممکن است در حرکت دکمه‌ها مشکل ایجاد کنند.» این طرح اپل در سال ۲۰۱۶ به مرکز اختراعات داده شد که به این معناست که از زمانی که اپل طرح را ارائه داده ما هنوز شاهد اتفاق چشمگیری در هیچ‌کدام از لپ‌تاپ‌های مک‌بوک نبودیم. مشخص نیست که اپل قصد دارد با همین طرحی که ارائه داده جلو برود یا خیلی ساده این ماجرا فقط در حد یک ایده باقی خواهد ماند.

منبع: ubergizmo

‌‌‌

برچسب‌ها :
دیدگاه شما