هکرها کامپیوترهای بیمارستانی را به گروگان گرفتند

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بیش از یک هفته است که کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری یکی از بیمارستان‌های لس‌آنجلس به گروگان گرفته شده‌اند؛ طوری که بیماران بیمارستان Presbyterian را به دیگر مراکز پزشکی اطراف این بیمارستان منتقل کرده‌اند. طبق گزارش‌ها، هکرها توانسته‌اند کامپیوترها و دستگاه‌های پزشکی که به آن‌ها متصل بوده‌اند را از کار بیاندازند. این هکرها برای راه انداختن دوباره‌ی سیستم‌ها، تقاضای ۳٫۶ میلیون دلار را کرده‌اند. در حال حاضر، مسوولان این بیمارستان، با استفاده از فاکس و تلفن کارهای خود را راه می‌اندازند و مدارک بیماران را هم روی کاغذ ثبت می‌کنند.

هکرها تقاضای ۹ هزار بیت‌کوین را کرده‌اند که ارزشی معادل با ۳٫۶ میلیون دلار دارد.

مسوولان بالارده‌ی بیمارستان Presbyterian هیچ حرفی نزده‌اند و در حال حاضر هم هیچ اطلاعات بیشتری از وضعیت بیمارستان مشخص نیست؛ یعنی نمی‌دانیم چه نوع هکی سیستم‌های بیمارستان را از کار انداخته یا اینکه حتی چه تعدادی از کامپیوترها از کار افتاده‌اند.

نکته‌ی جالب، تقاضایی است که هکرها از بیمارستان کرده‌اند. آن‌ها در اصل تقاضای ۹ هزار بیت‌کوین را کرده‌اند که کمی از ۳٫۶ میلیون دلار بیشتر است. نکته‌ی مهم درباره‌ی واحد پولی بیت‌کوین، ثبت نشدن تبادلات آن است. به عبارتی دیگر، هکرها می‌توانند با استفاده از بیت‌کوین، نه تنها پول خود را دریافت کنند، بلکه هیچ آماری هم از خود باقی نگذارند.

در حال حاضر سازمان FBI مشغول بررسی این موضوع است.

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar ابراهیم

    دقیقاً عین باج افزار ها کار می کنند، به تازگی سیستم یکی از دوستان آلوده به نوعی از باج افزار شده بود که تمامی اسناد و فایلهای موجود بر روی سیستمش با Encryption 256 بیتی کد گذاری شده بود، و با باز کردن هر فایل صفحه ی وبی باز میشد و درخواست واریز وجه دلاری به یه حسابی میشد، تا بعد از واریز وجه امکان باز شدن فایلهاش رو داشته باشه. فاجعست.

  2. Avatar محمد رجبی فرد

    دنیا ،دنیای الکترونیک و رایانه ای شده هنوز بعضی ها متوجه نیست کل جهان در دست متخصاصان الکترونیک ، سخت افزار و نرم افزار هست

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه