گزارش ارسال بسته‌های اهدایی دیجی‌کالا به مناطق آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۶ ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

سیل در استان سیستان و بلوچستان و شهرها و روستاهای جنوبی استان آسیب‌های بسیاری به خانه‌ها، مزارع، دام‌ها و راه‌ها و زیرساخت‌های جاده‌ای وارد کرد و دیجی‌کالا  در روزهای بعد از حادثه با همراهی مشتریان و همراهان خود کمپینی طراحی  و اجرا کرد تا باری هرچند کوچک از دوش هم‌وطنان آسیب‌دیده از سیل بردارد. به این ترتیب کمپین “همه با هم برای ایران” برای یاری به سیستان و بلوچستان، در راستای مسئولیت اجتماعی دیجی‌کالا و برای تامین بخشی از وسایل ضروری مردم منطقه آغاز شد.

در این کمپین در مجموع ۳۲۰ میلیون تومان به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای تهیه و توزیع کالا در استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شد. همچنین ارسال سفارش به همه روستاهای این استان هم به صورت رایگان از طرف دیجی‌کالا انجام شد و ارسال رایگان کالاها به روستاهای استان سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد. دیجی‌کالا در مرحله اول فهرستی از کالاهای مورد نیاز هموطنان آسیب‌دیده را با همفکری سازمان‌های مردم‎نهاد فعال در منطقه تهیه کرد و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را به طور مستقیم به خرید این اقلام اختصاص داد. همچنین کالاهایی همچون پتو، لباس کودک و لوازم بهداشتی از ۲۶ تا ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸ در صفحه مخصوص کمپین سیل سیستان و بلوچستان روی سایت دیجی‌کالا قرار گرفت تا مشتریان دیجی‌کالا در صورت تمایل، این کالاها را با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنند و کالاها به آدرس‌های مشخص در صفحه کمپین ارسال شود. در نتیجه‌ این کمپین ۲۱۵۸ سفارش به مبلغ ۲۰۰ میلیون‌تومان خریداری شد که ۱۰۰ میلیون‌تومان از آن از سوی مشتریان دیجی‌کالا و ۱۰۰ میلیون‌تومان از دیجی‎کالا پرداخت شد. همچنین مشتریان می‎توانستند انتخاب کنند که کمک اهدایی آنها به چه سازمان و خیریه‌ای برای تحویل به مردم آسیب‎دیده اهدا شود. بنابر انتخاب مشتریان ۹۷۳ سفارش به هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، ۷۰۹ سفارش به خیریه محسنین زاهدان و ۴۷۶ سفارش هم به خیریه امام رضایی‌ها تحویل داده شد تا هر کدام این کالاها را در مناطق تحت پوشش خود پخش کنند. روستاهای مناطق زرآباد، نیکشهر، چابهار و دشتیاری همچون روستای کورچی، اپکان و لکی و پشتی از جمله مناطقی است که کالاهای ارسالی دیجی‌کالا در آنها توزیع شده است. در این مناطق راه‌های دسترسی روستایی به دلیل وقوع سیل و آبگرفتگی معابر بسته شده بود و جز با همراهی هلال احمر، خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد توزیع این کالاها در روستاهای صعب‌العبور و دورافتاده ممکن نبود. همکاران دیجی‌کالا هم در این کمپین بخشی از حقوق بهمن ماه خود را به این کمپین اختصاص دادند.

ما همواره در تلاش هستیم تا همه با هم در کنار مردم ایران باشیم و در شرایط غیرقابل پیش‌بینی، در روزهای سخت و بحرانی بخشی از راه حل باشیم و سهم کوچکی در یاری رساندن به هموطنان داشته باشیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ comment
  1. Avatar artin

    بسیار هم زیبا و عالی

  2. Avatar علی

    دیجی کالا واقعا کار زیبایی انجام داده واثباط کرده مردمی است