گزارش نیم‌سال اول ۹۸ دیجی‌کالا منتشر شد

Digikala PR ۲۲ آذر ۱۳۹۸ | ۰۱:۱۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گزارش دیجی کالا شش ماه اول 98

گزارش دیجی‌کالا، گزیده‌ای از آمار و داده‌های گروه دیجی‌کالا است که از دپارتمان هوش تجاری (Business Intelligence) این سازمان استخراج شده است و برای اولین بار به صورت عمومی منتشر می‌شود. این گزارش در پی پاسخ به این سوال است که «رفتار خرید کاربر و مصرف‌کننده ایرانی در فضای آنلاین چگونه است؟»

ورود به گزارش نیم‌سال اول ۱۳۹۸ دیجی‌کالا

سهم قابل توجه گروه دیجی‌کالا از بازار خرده‌فروشی آنلاین کشور، گستردگی فروش، تنوع بیش از ۱٫۵ میلیون کالا، مشارکت هزاران کسب‌وکار ایرانی و همچنین ۲۰ میلیون بازدیدکننده ماهانه از سایت و اپلیکیشن دیجی‌کالا، باعث می‌شود که این گزارش گزیده گویایی از کل بازار خرده‌فروشی آنلاین کشور باشد.

در دپارتمان هوش تجاری دیجی‌کالا همه داده‌ها از بخش‌های مختلف شامل تکنولوژی، مارکتینگ، محصول، لجستیک، بازرگانی، مراکز پردازش و توزیع سفارش، خدمات پس از فروش و تجربه مشتری جمع‌آوری می‌شود و با رویکردی تحلیلی مورد پردازش قرار گرفته و این داده‌های پردازش‌شده مبنایی برای همه تصمیم گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در گروه دیجی‌کالا است. برای تهیه این گزارش هم از این داده‌ها استفاده شده و در چهار بخش رفتار کاربران، بازخورد مشتریان، بازارگاه و کسب وکارهای ایرانی و محصولات و برندها منتشر شده است.

دیجی‌کالا فروشگاه ایرانی است که خدمات خود را در اختیار همه مردم ایران از سراسر کشور قرار می‌دهد، از شهرهای بزرگ تا دورافتاده‌ترین روستاهای کشور همه از خدمات دیجی‌کالا استفاده می‌کنند. لذا گزارش‌هایی از این دست، به مخاطبین ما امکان رصد شفاف‌تر و دقیق‌تر خدمات دیجی‌کالا را می‌دهد، وضعیت بازار آنلاین کشور را از دریچه بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور شرح می‌دهد و به تصمیم‌گیری‌های کوچک و بزرگ بسیاری کمک می‌کند.

این گزارش به ۳۰ هزار کسب‌وکار ایرانی که محصولات خود را از طریق بازارگاه یا مارکت‌پلیس (Marketplace) دیجی‌کالا می‌فروشند، کمک می‌کند تا فرآیندهای فروش و ارائه کالاهای خود را بهینه کنند. شرکت‌های تولیدکننده و توزیع‌کننده کالا در سراسر کشور می‌توانند از اطلاعات این گزارش استفاده کنند و با اطلاعات دقیقتر برای بهینه کردن زنجیره تامین، فروش و بازاریابی خود اقدام کنند. همچنین به سیاست‌گذاران کشور در مسائل اقتصاد خرد، کلان، حمل ونقل و زیرساخت‌ها کمک می‌کند تا تصویر بهتری از رفتار خرید ایرانیان در بازار خرده‌فروشی داشته باشند.

با زدن دکمه‌ی «ورود به گزارش نیم‌سال اول ۱۳۹۸ دیجی‌کالا» در ابتدای این مطلب می‌توانید جزئیات کامل این گزارش را ببینید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ comment
  1. Avatar علیرضا

    زنده باد …

  2. Avatar بهزاد

    زنده باد دیجی کالا ان شاالله همیشه موفق باشید .

  3. Avatar ایلیا

    خداخیرتون بده کارمردمو راه میندازید