گلکسی اس ۱۱ احتمالا در کشورهای بیشتری با اسنپ‌دراگون ۸۶۵ عرضه می‌شود

۲۱ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۲ ۲۱ آذر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی اس 11

سامسونگ طی سال‌های گذشته گوشی‌های سری گلکسی اس را در دو مدل مبتنی بر تراشه‌های اسنپ‌دراگون و اگزینوس در بازار کشورهای مختلف عرضه کرده است. اما حالا به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد گلکسی اس ۱۱ مبتنی بر اسنپ‌دراگون ۸۶۵ را در کشورهای بیشتری به دست مشتریان برساند.

طبق گزارش منتشر شده در یکی از روزنامه‌های کره‌ای، سامسونگ می‌خواهد گلکسی اس ۱۱ مجهز به اسنپ‌دراگون ۸۶۵ را در کشور خود یعنی کره جنوبی عرضه کند. این یعنی کاربران کره جنوبی مانند آمریکای شمالی، چین و ژاپن می‌توانند از پرچم‌دار سری گلکسی اس با تراشه اسنپ‌دراگون بهره ببرند.

در حقیقت، در روزنامه مذکور آمده که در بیشتر مناطق به غیر از اروپا چنین مدلی عرضه خواهد شد. در این میان معلوم نیست که مدل اسنپ‌دراگون برای خاورمیانه و آفریقا هم عرضه می‌شود یا نه ولی از آنجایی که در این مناطق معمولا همان مدل اروپایی ارائه می‌شود، احتمالا بار دیگر کاربران این کشور با گلکسی اس ۱۱ مجهز به تراشه اگزینوس روبرو خواهند شد.

گلکسی اس 11

طبق این گزارش، تصمیم مذکور به دلیل اختلاف در عملکرد بین اسنپ‌دراگون ۸۶۵ و اگزینوس ۹۹۰ اتخاذ شده است. در همین زمینه باید خاطرنشان کنیم طبق بررسی‌های صورت گرفته بر گلکسی اس ۱۰، مدل اسنپ‌دراگون این گوشی در زمینه‌ی مواردی مانند عملکرد گرافیک، عملکرد چند هسته‌ای و حفظ توان در فشار زیاد، بهتر از مدل اگزینوس عمل می‌کند. در این میان، اگزینوس در زمینه‌ی عملکرد تک هسته‌ای حرف بیشتری برای گفتن دارد.

در همین زمینه باید به تعطیلی واحد طراحی پردازنده سامسونگ در آستین تگزاس اشاره کنیم که خبر آن چند ماه قبل منتشر شد. به همین خاطر، احتمالا اگزینوس ۹۹۰ آخرین تراشه‌ی سامسونگ است از پردازنده مبتنی بر طراحی اختصاصی بهره می‌برد؛ تلاشی که سامسونگ با عرضه گلکسی اس ۷ آن را آغاز کرد.

اما در عین حال آغاز همکاری سامسونگ با AMD برای گرافیک موبایل نشان می‌دهد که اگرچه بهره‌گیری از پردازنده‌های اختصاصی برای پرچم‌داران خود احتمالا به پایان راه رسیده، ولی سامسونگ قصد ندارد توسعه تراشه‌های اگزینوس را کنار بگذارد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما