گوشی‌های اندرویدی حالا می‌توانند کلید امنیتی شوند

یوسف اسفندیاری ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۰ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کلید امنیتی

ساعاتی قبل، گوگل اعلام کرد که گوشی‌های اندرویدی با کمک بلوتوث و مرورگر کروم می‌توانند به‌عنوان کلید امنیتی در تایید هویت دو مرحله‌ای مورد استفاده قرار بگیرند. برای بهره‌گیری از این قابلیت، به گوشی اندرویدی مجهز به اندروید ۷ یا جدیدتر و کامپیوتر مبتنی بر macOS، ویندوز یا Chrome OS نیاز دارید و در حال حاضر این قابلیت برای همه‌ی کاربران فعال شده است.

علاوه بر این، گوشی مذکور باید دارای جدیدترین نسخه‌ی ممکن باشد و همین موضوع برای مرورگر کروم و سیستم‌عامل کامپیوتر مجهز به فناوری بلوتوث هم صدق می‌کند. در صورت داشتن این شرایط، می‌توانید گوشی اندرویدی خود را به‌عنوان یک کلید امنیتی مورد استفاده قرار بدهید.

اول از همه، اگر ورود دو مرحله‌ای را برای اکانت گوگل فعال نکرده‌اید، باید این کار را انجام دهید و سپس با گوشی اندرویدی خود به سایت myaccount.google.com/security مراجعه کنید. بعد از انتخاب گزینه ۲-Step Verification، باید به سمت پایین اسکرول کنید و در بخش Set up alternative second step بر گزینه Add Security Key ضربه بزنید و بعد از انتخاب گوشی، بر گزینه Turn on ضربه بزنید.

برای استفاده از این قابلیت، کامپیوتر شما باید مجهز به بلوتوث باشد تا بتواند گوشی شما را از این طریق شناسایی کند. البته بهتر است کدهای پشتیبانی را در جایی ذخیره کنید تا در صورت برخورد با هرگونه مشکلی، بتوانید وارد اکانت خود شوید. همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید که راهنمای گام‌به‌گام مربوط به این قابلیت ارائه شده است.

در حال حاضر، این قابلیت تنها برای سرویس‌های گوگل می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و هنوز برای سایت‌های ثالث ارائه نشده است. گوگل در چند سال اخیر تلاش خود را برای افزایش امنیت سرویس‌های خود تا حد زیادی افزایش داده است و این اقدام در راستای همین رویکرد محسوب می‌شود.

منبع: Slash Gear

برچسب‌ها :
دیدگاه شما