گوشی تاشو سامسونگ از شیشه محافظ گوریلا گلس بهره نمی‌برد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گوشی تاشو

سامسونگ مدتی پیش اعلام کرد که قصد دارد در اوایل سال ۲۰۱۹ اولین گوشی تاشو خود را روانه‌ی بازار کند. حالا طبق جدیدترین گزارش منتشر شده، به‌نظر می‌رسد تاشو بودن این گوشی، به قیمت پایین آمدن دوام آن تمام شده است.

معمولا بیشتر گوشی‌های امروزی، به‌خصوص گوشی‌های پرچم‌دار، برای محافظت از صفحه‌نمایش خود، از جدیدترین شیشه محافظ گوریلا گلس استفاده می‌کنند. با این حال، با توجه به تاشو بودن این گوشی، از چنین شیشه‌های محافظی نمی‌توان استفاده کرد. به همین خاطر، سامسونگ برای محافظت از صفحه‌نمایش این گوشی تاشو می‌خواهد از یک «پلی‌ایمید» (polyimide) شفاف ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Sumitomo Chemical استفاده کند. البته دوام این ماده طبیعتا کمتر از گوریلا گلس است ولی این ماده به دلیل ماهیت پلاستیکی‌اش، انعطاف‌پذیر است و مقاوت زیادی در برابر گرما دارد؛ مواردی که برای گوشی‌های تاشو بسیار حائز اهمیت هستند.

علاوه بر این، طبق این گزارش، شرکت کورنینگ که سازنده گوریلا گلس محسوب می‌شود، موفق به ساخت شیشه محافظ برای گوشی‌های تاشو شده است اما سامسونگ کیفیت آن را تایید نکرده و به همین خاط تصمیم گرفته‌اند که از همان پلی‌ایمید شفاف استفاده کنند. در همین زمینه باید خاطرنشان کنیم که هنوز تولید انبوه گوشی تاشو سامسونگ آغاز نشده و به همین خاطر، مطمئنا سازنده این ماده محافظ در این فرصت باقی‌مانده به‌دنبال افزایش کیفیت آن است. با توجه به اینکه احتمالا این گوشی در ماه ژانویه عرضه می‌شود، احتمالا تا مدتی دیگر تولید انبوه آن آغاز خواهد شد.

منبع: Phone Arenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما