HMD Global به گیج‌کننده بودن نامگذاری گوشی‌های نوکیا اعتراف کرد

یوسف اسفندیاری ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۲ ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نوکیا

HMD Global یک شرکت فنلاندی است که گوشی‌های تحت برند نوکیا را می‌سازد و روانه‌ی بازار می‌کند. این کمپانی برای نامگذاری گوشی‌های نوکیا‌ روند خاصی را در پیش گرفته و با توجه به اینکه سالانه چندین گوشی جدید در رده‌های مختلف را روانه‌ی بازار می‌کند، این موضوع منجر به پیچیدگی بیشتر شده است.

بسیاری از کاربران نمی‌دانند که گوشی نوکیا ۳ با نوکیا ۳.۱ یا نوکیا ۸ با نوکیا ۸.۱ چه تفاوت‌هایی دارند.

HMD بر این باور است که در زمینه‌ی ارائه‌ی گوشی‌های هوشمند در انواع و اقسام قیمت‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته ولی در عین حال قبول دارد که برای نامگذاری شفاف ناموفق ظاهر شده است. یکی از مقام‌های ارشد HMD Global طی مصاحبه‌ای اعلام کرده که اگرچه این شرکت حداقل ۱۲ گوشی جدید در هند عرضه کرده، ولی عملکرد این شرکت در زمینه‌ی شفافیت نامگذاری محصولات و بروز تفاوت‌های آن‌ها چندان موفقیت‌آمیز نبوده است.

به‌عنوان مثال، بسیاری از کاربران نمی‌دانند که گوشی نوکیا‌ ۳ با نوکیا‌ ۳.۱ یا نوکیا‌ ۸ با نوکیا‌ ۸.۱ چه تفاوت‌هایی دارند. خوشبختانه حالا که مدیران ارشد HMD به وجود این مشکل اعتراف کرده‌اند، بدون شک در آینده‌ی نزدیک شاهد نامگذاری بهتر برای این گوشی‌ها خواهیم بود و با این کار، افراد راحت‌تر از گذشته می‌توانند مدل‌های موردنظر خود را شناسایی کنند.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar نوید

  خوبه خودشم قبول داره…
  (:

 2. Avatar حامد

  hmd global یه شرکت چینیه که واسه ۱۰ سال شرکت فنلاندی نوکیا رو اجاره کرده خود hmd فنلاندی نیست

  1. مقر اصلی این شرکت در فنلاند قرار داره. در بخشی از صفحه ویکیپدیا این شرکت نوشته شده:
   HMD Global Oy, branded as HMD, is a Finnish mobile phone company, made up of the mobile phone business that Nokia had sold to Microsoft in 2014, then bought back in 2016.