یکی از ضعف‌های Apple TV جدید مشخص شد

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اپل به تازگی Apple TV جدید خودش را معرفی کرده است. از قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به پخش ویدیو با کیفیت ۴k اشاره کرد؛ قابلیتی که کاربران مدت‌ها منتظر آن بودند تا سرانجام اپل انتظارات را برآورده کرد تا کاربران بتوانند به‌راحتی فیلم‌های ۴k را از منابعی مثل iTunes و Netflix تماشا کنند، اما در مورد یوتیوب چطور؟

به تازگی در منابع خبری گزارش‌هایی منتشر شده که اپل تی‌وی از ویدیوهای ۴k یوتیوب پشتیبانی نمی‌کند. دلیل این موضوع به فرمت ویدیوهای یوتیوب با کدک (Codec) VP9 برمی‌گردد. درحالی که Apple TV فقط از کدک‌ H.265/HEVC پشتیبانی می‌کند. فرمت ویدیویی که Apple TV پشتیبانی می‌کند، کاربرد وسیع‌تری دارد اما آن طرف هم، یوتیوب قرار دارد که کاربران زیادی را به پلت‌فرم منحصرش اختصاص داده است.

نکته‌ی دیگر در مورد Apple TV جدید این است که چیپست آن قابلیت پشتیبانی از رمزنگاری/رمزگشایی سخت‌افزاری (hardware  encoding/decoding) را ندارد. اپل  درحال حاضر قابلیت نرم‌افزاری برای خواندن این فرمت ویدیویی را روی محصول جدیدیش بنابه دلایل نامعلومی قرار نداده، اما این احتمال وجود دارد که درنهایت، اپل و گوگل برای پاسخ نیاز کاربران به چاره‌ای را برای این مشکل بیاندیشند.

منبع: Ubergizmo

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه