تویوتا RAV4 لقب پرفروش‌ترین مدل هیبریدی تویوتا را از پریوس گرفت

۱۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۰ ۱۸ دی ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تویوتا RAV4

تویوتا  RAV4 قبلا جایگاه پرفروش‌ترین مدل تویوتا را از کمری گرفته بود و حالا نسخه هیبریدی آن موفق شده جای پریوس را به عنوان پرفروش‌ترین مدل هیبریدی تویوتا بگیرد. امسال ۹۲۵۲۵ نسخه از راو ۴ هیبریدی در مقابل ۶۹۷۱۸ پریوس هیبریدی فروخته شد.  تویوتا پریوس برای سال‌ها پرفروش‌ترین خودرو هیبریدی تویوتا بود و حتی از برخی مدل‌های بنزینی نیز پرفروش‌تر بود. این خودرو تاکنون حضور کمرنگی در بازار کشورمان داشته است. تویوتا RAV4 هیبریدی بدشانس تر بود و پیش از عرضه در بازار ایران با قانون ممنوعیت واردات خودرو مواجه شد.

نگاهی به آمار و ارقام فروش خودروهای هیبریدی تویوتا

آمار فروش تویوتا RAV4  هیبریدی ۲۱٪ فروش نسخه‌های مختلف راو ۴ در سال ۲۰۱۹ را تشکیل داده و این تیپ را به پرفروش‌ترین مدل هیبریدی تویوتا تبدیل می‌کند. راو ۴ پس از طراحی مجدد در سال ۲۰۱۹ فروش کلی ۴۴۸۰۷۱ واحد داشته که نسبت به سال گذشته ۵٪ افزایش فروش را تجربه کرده است.

در همین حین، فروش مدل‌های مختلف تویوتا پریوس با کاهش چشمگیری روبرو شده است. فروش این هاچ‌بک هیبریدی با وجود آپدیت جدید شامل رانندگی تمام چرخ محرک، نسبت به سال گذشته ۲۰٪ کاهش یافته است.

چرا تویوتا RAV4  چنین رشد فروشی را تجربه کرده است؟

تویوتا RAV4  از نظر صرفه جویی در سوخت به پریوس بسیار نزدیک شده و این مورد یکی از دلایل افزایش فروش آن نسبت به پریوس است. اگرچه نرخ پیمایش ۴۰ مایل بر گالون راو ۴ هنوز با نرخ ۵۰-۵۵ مایل بر گالون پریوس قابل مقایسه نیست، اما نسبت به نرخ نسل قبلی خودش یعنی ۳۲ مایل بر گالون پیشرفت خیلی خوبی کرده است. از سوی دیگر بازار شاسی‌بلندهای ترکیبی به طور قابل توجهی در حال رشد است. این رشد فوق‌العاده تاثیر خود را بر بازار خودروهای هیبریدی نیز گذاشته و تویوتا RAV4 به پرفروش‌ترین خودرو هیبریدی این برند تبدیل شد.

منبع: CARANDDRIVER

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Amirhossein

    من چندان علاقه ای به کراس اوور ها ندارم اما قیافه پریوس واقعا افتضاحه باز RAV4 خوبه