ردیابی پهپادها در سراسر جهان آسان‌تر می‌شود

۱۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۲ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پهپادها

شرکتی به نام «فلایت‌رادار۲۴» ( Flightradar24) می‌خواهد این امکان را فراهم کند که بتوان پهپادها را ردیابی کرد. این شرکت می‌خواهد راهی را در اختیار مردم قرار دهد تا بتوانند پرواز پهپادشان را زیر نظر بگیرند. «فردریک لیندال»، مدیر عامل این شرکت می‌گوید که می‌خواهد همه‌ی هواپیماهای جهان را صرفه‌نظر از اینکه سرنشین دارند یا نه، ردیابی کنند.»

فلایت‌رادار۲۴ برای دستیابی به این هدف با شرکتی به نام Skysense وارد همکاری شده که امنیت پهپادها را تضمین می‌کند. فلایت‌رادار به این شرکت بودجه می‌دهد تا سخت‌افزار لازم برای مشاهده و ردیابی پهپادها را بسازد. در حال حاضر، هواپیماهای غیرنظامی از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

با استفاده از این فناوری، اطلاعات مربوط به هواپیما از جمله مکان، سرعت و ارتفاع آن ارسال می‌شود. تا سال ۲۰۲۰ اجباری می‌شود که تمام هواپیماهای ایالات متحده باید به این فناوری مجهز شوند.

دستگاهی که Skysense ساخته BCON نام دارد و در حال حاضر سبک‌ترین و کوچک‌ترین دستگاه ردیابی موجود در بازار است.

«هنریک ویلسلیوس»، رییس هیئت مدیره و بنیان‌گذار Skysense می‌گوید برای اینکه پهپادها بتوانند به بخشی از زیرساخت سیستم حمل و نقل جدید تبدیل شوند، باید بتوانیم آنها را مشاهده و ردیابی کنیم. به این ترتیب پهپادها می‌توانند در کنار هواپیماهای مسافربری عادی هم‌زیستی کنند.

منبع: Digital Trends

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar تبادل لینک رایگان

    عالی بود

  2. Avatar EA

    چرا از پهکواد که جوان ایرانی طراحی کرده خبر نمیذارین؟