روبات‌های جدید ال‌جی را ببینید؛ روبات راهنما و روبات نظافتچی فرودگاه!

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
روبات راهنما

در برنامه‌ی آماده‌سازی برای المپیک زمستانی آینده در کره‌ی جنوبی شرکت بزرگ ال‌جی دو روبات جدید معرفی می‌کند که در بزرگ‌ترین فرودگاه کشور کار می‌کنند. از امروز فرودگاه بین‌المللی اینچئون سئول میزبان دو روبات جدید است. روبات راهنما و روبات نظافتچی فرودگاه!

این دو روبات پیش از این در CES رونمایی شده بودند و هر دو دقیقا کاری می‌کنند که نامشان نشان می‌دهد. روبات راهنما در ترمینال‌ها می‌چرخد و آماده است تا مسافران را راهنمایی کند و در مورد زمان و گیت سوار شدن به هواپیما اطلاعات بدهد.

این روبات به چهار زبان انگلیسی، کره‌ای، چینی و ژاپنی صحبت می‌کند. مسافران می‌توانند کارت پرواز خود را با این روبات اسکن کنند تا روبات آن‌ها را تا گیت خروج راهنمایی کند. اگرچه این ابداع جالبی است اما اگر مثل سایر روبات‌ها کند باشد ممکن است فقط باعث شود مسافران از پرواز جا بمانند.

روبات راهنما

روبات راهنمای فرودگاه

روبات نظافتچی در واقع یک روبات شبیه تانک کوچکی است که از جنگ جهانی آینده آمده است. ال‌جی در گزارشی گفته این روبات جاهایی که بیشتر نیا به تمیزکاری دارند را تشخیص می‌دهد و آن مکان‌ها را در دیتابیسش ذخیره می‌کند. این روبات زمان مناسب برای نظافت را هم محاسبه می‌کند.

روبات نظافتچی فرودگاه

روبات نظافتچی فرودگاه

با این حال روبات‌ها همیشه ما را یاد فیلم‌های علمی تخیلی و خطرات احتمالی آن‌ها می‌اندازد. شما چطور فکر می‌کنید؟

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه