کاربری سایت پلی‌استیشن روز به روز کمتر می‌شود؛ حذف تمام قابلیت‌های اصلی

۱۵ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
سایت پلی‌استیشن

سونی در ادامه‌ی روند کشاندن مخاطبان خود به‌سوی اپ موبایل، تعدادی از ویژگی‌های مهم ‌سایت پلی‌استیشن مانند پارتی و تروفی‌ها را حذف خواهد کرد. سونی تائید کرده که از روز هفتم تیرماه دسترسی به کتابخانه بازی‌ها، فهرست دوستان و تروفی‌ها از طریق وب‌سایت پلی‌استیشن ممکن نخواهد بود و باید از کنسول یا اپ موبایل به‌منظور دسترسی به اطلاعات و ویژگی‌های قید شده، استفاده کرد.

به لطف ‌سایت پلی‌استیشن، امکان دسترسی به‌حساب کاربری و ویژگی‌های مهمی مانند کتابخانه بازی‌ها وجود داشت و دیگر لازم نبود که برای هر تغییر ساده‌ای، کنسول خود را روشن کرد. با گسترش دنیای دیجیتال و گستردگی موبایل‌های هوشمند، وقت آن رسیده که کمپانی‌های بازی هم به‌سوی این پلتفرم حرکت کنند. سونی در مطلب تازه‌ای که داخل وبلاگ پلی‌استیشن منتشر کرده، خبر از حذف ویژگی‌های مهمی از وب‌سایت اصلی داده است. پشتیبانی از ویژگی‌های زیر به‌زودی از نسخه وب پلی‌استیشن حذف خواهد شد:

  • کتابخانه بازی‌ها
  • پارتی‌‌ها
  • لیست دوستان
  • تروفی‌ها
  • اطلاعات کاربری

درصورتی‌که به دنبال دسترسی به ویژگی‌های گفته‌شده هستید، کافی است از کنسول پلی‌استیشن ۴ یا پلی‌استیشن ۵ استفاده کنید. درصورتی‌که به کنسول خود دسترسی ندارید، بهترین کار آن است که اپ پلی‌‌استیشن را دانلود کنید و به دوستان خود متصل شوید. سونی اخیراً علاقه خود را نسبت به پلتفرم موبایل نشان داده و از برنامه‌های بزرگی به‌منظور انتشار مجموعه‌های محبوب خود برای موبایل‌های هوشمند صحبت کرده است.

اپ پلی‌استیشن

اپ موبایل پلی‌استیشن در طول یک سال اخیر، تغییرات زیادی به خود دیده و ظاهر آن به اپ‌های مدرن نزدیک شده است. این در حالی است که مایکروسافت از ابتدا به اپ موبایل ایکس توجه ویژه‌ای داشت و حتی یک نسخه با ویژگی‌های جالب و ظاهر جذاب هم برای سیستم‌عامل از رده خارج‌شده‌ی ویندوزفون منتشر کرد. امیدواریم سونی هم ویژگی‌‌های جالبی مانند امکان نمایش اسکرین‌شات‌های تهیه‌شده داخل بازی‌ها را به اپ موبایل اضافه کند.

سونی در اعلامیه منتشر شده، تأکید کرده که از هفتم تیرماه دسترسی به بخش «پلی‌استیشن من» از طریق وب‌سایت قطع خواهد شد و سرویس پیام‌رسان پلی‌استیشن ویتا هم از تاریخ گفته‌شده تعطیل می شود. سونی چند ماه پیش تصمیم به پایان پشتیبانی از استور پلی‌استیشن ۳ و ‌پلی‌استیشن ویتا گرفت اما پس از اعتراض کاربران، تصمیم خود را تغییر داد. به نظر می‌رسد که پشتیبانی از این دو کنسول بالاخره قطع خواهد شد؛ اما این اتفاق در چندین مرحله و به‌آرامی رخ خواهد داد.

علاوه بر ویژگی‌های گفته‌شده، دسترسی به تالارهای گفتگو پلی‌استیشن ۴ هم از تاریخ اعلام‌شده غیرممکن خواهد شد. بااین‌حال کاربران این کنسول همچنان به چت‌های گروهی دسترسی خواهند شد. این خبر باعث واکنش جدی کاربران شبکه‌های اجتماعی، به‌خصوص ردیت شده است. این افراد باور دارند که رویکرد سونی نسبت به حذف ویژگی‌های مهم نسخه وب، سلطه‌جویانه است و این رویکرد باید خاتمه پیدا کند. سونی اما دلایل محکمی برای استراتژی جدید خود دارد و افراد گلایه‌مند را دعوت به استفاده از اپ موبایل و کنسول کرده است.

اپ پلی‌استیشن، قابلیت‌های ویژه‌ای همچون نمایش زمان آنلاین بودن دوستان و بازی که در حال تجربه آن هستند را ارائه می‌دهد. قابلیت دریافت اعلانات و دعوت‌نامه از سوی دوستان هم ویژگی‌های جالبی هستند که از طریق اپ در اختیار شما قرار می‌‌گیرد. یکی از بخش‌های جالب برنامه، قابلیت مقایسه میزان تروفی با دوستان است و بالاخره می‌توانید کل‌کل اینکه کدام‌یک از شما بازی‌کن بهتری است را با دلیل و برهان به نفع خود تمام کنید!

همان‌طور که خواندید، دسترسی به ویژگی‌های مهمی مانند کتابخانه‌ی بازی‌ها و لیست تروفی‌ها از طریق سایت پلی‌استیشن قطع خواهد شد و بهتر است تا روز ۷ تیرماه، روش‌های جایگزین را امتحان کنید.

منبع: Game Informer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه