شمار گجت‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ از مرز ۱ میلیارد عبور کرد

۲۶ اسفند ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ویندوز 10

مایکروسافت ساعاتی قبل اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد گجت در سرتاسر جهان از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند. این عدد شامل کامپیوترهای دسکتاپ، لپ‌تاپ‌ها، کنسول‌های ایکس‌باکس وان و هدست‌های هولولنز است. سامسونگ مدت‌ها پیش اعلام کرده بود که این شرکت قصد دارد شمار سیستم‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ را به ۱ میلیارد برساند که حدود ۲ سال پس از تاریخ تعیین شده اولیه، این موفقیت حاصل شده است. این شرکت همچنین اعلام کرده که حدود ۱۷.۸ میلیون کاربر عضو پروژه Windows Insider هستند و نسخه‌های بتا را مورد بررسی قرار می‌دهند.

پس از عرضه ویندوز ۱۰، کمپانی مایکروسافت اعلام کرد که انتظار دارد در عرض سه سال شمار گجت‌های مجهز به این سیستم‌عامل به ۱ میلیارد برسد که پس از شکست ویندوز فون در برابر اندروید و iOS، زمان‌بندی مربوط به این هدف را تغییر داد. روی هم رفته مایکروسافت پس از گذشت کمتر از ۵ سال از عرضه ویندوز ۱۰ توانسته به این موفقیت برسد.

در همین رابطه باید خاطرنشان کنیم که چند ماه قبل پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ به پایان رسید و هزاران کاربر پس از این خبر تصمیم گرفته‌اند به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند. همچنین باید بگوییم که همین مهاجرت در نخستین رشد بازار کامپیوترهای شخصی بعد از سال ۲۰۱۱ تاثیرگذار بوده است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه