اپل می‌گوید ۱.۴ میلیارد دستگاه اپلی فعال وجود دارد

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۰ ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اپل امروز اولین گزارش درآمد مالی خود در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد و اگرچه میزان فروش آیفون در تعطیلات سال نوی امسال حدود ۱۵ درصد کاهش داشته، اما این شرکت توانسته رکورد دستگاه‌های فعال خود را بشکند. اپل می‌گوید حالا حدود ۱.۴ میلیارد دستگاه فعال اپلی وجود دارد که شامل تمام محصولات این شرکت یعنی آیفون، کامپیوترهای مک، آیپد، اپل تی‌وی، آیپاد و اپل واچ می‌شود. این در حالی است که لوازم جانبی‌های Apple مثل ایرپادز در این دسته بندی وجود ندارد. از بین این ۱.۴ میلیارد دستگاه، ۹۰۰ میلیون عدد از آن‌ها را آیفون‌ها شامل می‌شوند که به گفته CFO اپل یعنی Luca Maestri، حدود ۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیرعامل Apple، تیم کوک، در این زمینه گفته با وجود اینکه میزان درآمدهای اپل با انتظارات آن‌ها همخوانی ندارد اما در طول مدت زمان زیادی که وی اپل را مدیریت کرده، نتایج سه ماه اخیر قدرت اساسی کسب‌وکار اپل که عمیق و گسترده است را نشان می‌دهد. وی همچنین به طور دقیق‌تر گفته است که «دستگاه‌های فعال ما به رکورد ۱.۴ میلیارد دستگاه فعال در سه ماهه اخیر رسیده که شاهد رشد در هر بخش از محصولاتمان هستیم.»

اولین بار Apple در سال ۲۰۱۶ توانست به رکورد بیش از یک میلیارد دستگاه فعال برسد و این رکورد در سال ۲۰۱۸ به ۱.۳ میلیارد دستگاه فعال رسید. برای مقایسه باید بگوییم که گوگل اعلام کرده است که بیش از ۲ میلیارد دستگاه اندرویدی فعال در سال ۲۰۱۷ وجود داشته است.

به همان میزانی که آیفون در بازار اشباع می‌شود و کاربران کمتر به سراغ خرید آیفون جدید می‌روند، گوشی‌های قدیمی این شرکت نیز بیشتر در بازار خرید و فروش می‌شوند و در همین حال، Apple سعی می‌کند میزان نصب iOS روی تمام دستگاه‌ها را اعلام کند به جای اینکه سراغ اعلام میزان فروش محصولات جدید خود برود. برای اپل، اینکه چه میزان دستگاه مبتنی بر iOS در حال حاضر فعال است، اهمیت بیشتری دارد چرا که این شرکت قصد دارد سرویس‌های نرم‌افزاری خود را گسترش دهد و برای این کار، به مشتریانی که می‌توانند از سرویس‌های این شرکت استفاده کنند، بیشترین نیاز را دارد. به طور ساده‌تر، الان کوپرتینویی‌ها فرصت بسیار بهتری نسبت به گذشته دارد تا سرویس‌هایی مثل iCloud Storage، اپلیکیشن‌ها، اپل موزیک و احتمالا سرویس آتی این شرکت در حوزه استریم فیلم و سریال را به کاربران خود بفروشد.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما