۱۰ بازیگر برتر نقش بتمن

۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه

۷۷ سالی است که از خلق شخصیت بتمن می‌گذرد. شوالیه‌ی تاریکی در این مدت زمان، از کمیک‌های‌اش خارج شده و به سینما، تلویزیون و بازی‌های ویدیویی هم راه پیدا کرده است. این ابرقهرمان توانسته است با شخصیت تیره و تاریک‌اش در مقابل دیگر قهرمان‌های کمیک حسابی بدرخشد. بتمن با ابرقهرمان‌های هم‌دوره‌ی خودش فرق دارد؛ در حالی که به هنگام خلق بتمن، تمام ابرقهرمان‌ها قدرت‌هایی ماورایی و خارق‌العاده داشتند، بتمن قبل از هر چیز یک کارآگاه باهوش بود.

محبوبیت بالای بتمن، باعث شده است تا بازیگران مختلفی این شخصیت را در رسانه‌های متنوع به دست خود بگیرند. از «مایکل کیتون» گرفته تا «کوین کانروی»، هر بازیگر سبک و استایل خاص خودش را در اجرای نقش بتمن داشته است. در ادامه، ۱۰ حضور برتر بتمن را در فیلم‌ها، بازی‌ها و تلویزیون برای‌تان لیست کرده‌ایم.

به نظر شما بهترین نقش بتمن را کدام بازیگر و در کدام فیلم یا بازی به تصویر کشیده است؟

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«آدام وست» در مجموعه‌ی تلویزیونی بتمن

Adam-West-Batman

بتمنی که آدام وست (Adam West) در سریال تلویزیونی بتمن به نمایش گذاشت، کاملا شبیه به کمیک‌های قدیمی این ابرقهرمان بود. یعنی تمام مسخره‌بازی‌های قدیمی کمیک‌های بتمن در مجموعه‌ی تلویزیونی‌اش پیدا می‌شوند. آدام وست در نقش بتمن حسابی جوک‌های لوس و بی‌مزه می‌گفت؛ لباس‌های‌ رنگارنگ به تن می‌کرد و حتی در برخی قسمت‌ها به رقصیدن هم تن می‌داد! بتمن آدام وست، از زمین تا آسمان تا بتمنی که امروزی‌ها می‌شناسند فرق می‌کند. البته بد نیست به این موضوع هم توجه کنیم که مجموعه‌ی تلویزیونی بتمن، یک سریال دهه شصتی امریکایی است و انتظار زیادی هم از آن نمی‌رود.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«مایکل کیتون» در فیلم «بتمن»

Michael-Keaton-Batman

۲۰ سالی طول کشید تا بتمن دوباره به پرده‌ی سینما یا صفحه‌ی تلویزیون بازگردد؛ یعنی اگر می‌خواستید بتمن را خارج از کمیک‌های‌اش ببینید، باید به همان سریال دهه‌ شصتی رجوع می‌کردید. با این حال، بتمن شوخ و شنگ این سریال، در سال ۱۹۸۹ جای‌اش را به بتمنی تیره و تاریک داد. «تیم برتون» (Tim Burton) فیلم بتمن را با تمرکز روی بخش‌های تاریک زندگی این ابرقهرمان ساخته بود. مایکل کیتون (Michael Keaton) هم نقش بتمن را در این فیلم برعهده گرفته بود. طرفداران بتمن در ابتدا از شنیدن خبر حضور کیتون در نقش بتمن حسابی گله داشتند، اما کیتون به‌قدری خوب از پس نقش‌اش برآمد که طرفداران پس از رفتن او تقاضای بازگشت کیتون به نقش بتمن را داشتند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«کریستین بیل» در سه‌گانه‌ی «شوالیه‌ی تاریکی»

Christian-Bale-Batman

کیتون در دنباله‌ی فیلم بتمن هم دوباره نقش‌اش را ایفا کرد، اما پس از او، به ترتیب «ول کیلمر» (Val Kilmer) و «جرج کلونی» (George Clooney) نقش بروس وین را برعهده گرفتند. این دو بتمن به قدری بد بودند که ترجیح می‌دهیم آن‌ها را حتی حساب هم نکنیم. «کریستوفر نولان» در سه‌گانه‌ی بتمن‌اش، شخصیتی بسیار واقعی‌تر نسبت به بتمن‌های گذشته را به تصویر کشید؛ طوری که مخاطبان این فیلم‌ها توانستند به خوبی با کریستین بیل (Christian Bale) و بازی‌اش رابطه برقرار کنند. کریستین بیل اولین کسی بود که توانست به خوبی قدرت‌های مبارزه و کارآگاهی بتمن را به تصویر بکشد. تنها مشکل بتمن بیل، صدای مسخره‌اش به هنگام صحبت کردن بود؛ صدای عجیب بتمن (که در فیلم دوم حتی توسط کامپیوتر تولید می‌شد)، از ابداعات خود کریستین بیل بود و هیچ ریشه‌ای در شخصیت بتمن نداشت.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«کوین کانروی» در مجموعه‌ی انیمیشنی بتمن و بازی‌های «بتمن: آرکام»

بیش از ۲۵ سال است که کوین کانروی (Kevin Conroy) صداپیشگی بتمن را برعهده دارد؛ طوری که می‌توانیم به سادگی بگوییم کانروی خود بتمن است. صدای کانروی روی بتمن را برای اولین بار در مجموعه‌ی تلویزیونی Batman: The Animated Series شنیدیم. این مجموعه‌ی انیمیشنی با فیلم‌نامه‌ی شگفت‌انگیز خود و کیفیت‌های ساخت بسیار بالای‌اش، یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌ها بین طرفداران بتمن است. بتمن کانروی، که در سه بازی «بتمن: آرکام» (Batman: Arkham) هم حضور دارد، بسیار جدی، خشن و در عین حال خونسرد است. فقط کافی است یک بار صدای کانروی را در نقش بتمن بشنوید تا او را خود بتمن بدانید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«ویل آرنت» در فیلم لگو و لگو بتمن

The-Lego-Movie-Batman

اگر اهل بازی‌های ویدیویی باشید، احتمال اینکه دست‌تان به یک بازی لگویی خورده باشد کم نیست. در بین تمام بازی‌های لگویی، سه بازی که با محوریت بتمن ساخته شده از همه بهتر است. با این حال، بهترین بتمن لگویی را در فیلم The Lego Movie دیده‌ایم. «ویل آرنت» (Will Arnett) در این فیلم صدای بتمن کریستین بیل را کم و بیش به سخره گرفته بود. هر جمله‌ای که آرنت در زبان بتمن می‌گوید، با بخشی از زندگی و داستان بتمن شوخی می‌کند. همین شوخی‌ها، به اضافه‌ی شعر مثلا تیره و تاریکی که آرنت در فیلم The Lego Movie می‌خواند، بتمن آرنت را بسیار بیادماندنی کرده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«دایدریچ بیدر» در مجموعه‌ی «بتمن: شجاع و جسور»

Batman-the-Brave-and-the-Bold

در حالی که بتمن کانروی بسیار جدی است و مخاطبان قدیمی و بزرگسال این کاراکتر را هدف گرفته، مجموعه‌ی تلویزیونی Batman: The Brave and the Bold بتمنی شبیه به کمیک‌های قدیمی این ابرقهرمان را در خود جای داده است. «دایدریچ بیدر» (Diedrich Bader) هم در مقایسه با کانروی، صدایی کمیک‌تر دارد و حتی رفتارش هم کم و بیش شبیه به آدام وست است تا بتمن‌های جدید. شاید بتمن در حال حاضر به عنوان یک کاراکتر تیره و تاریک شناخته شود، اما دایدریچ در عین اینکه متفاوت از بتمن‌های امروزی بتمن‌اش را بازی می‌کند، کارش را به خوبی انجام می‌دهد و در ذهن مخاطب‌های کم سن و سال بتمن جای خاصی دارد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«پیتر ولرز» در فیلم «شوالیه‌ی تاریکی برمی‌گردد»

Batman-The-Dark-Knight-Returns

یک طرفدار سفت و سخت بتمن در دور و اطراف‌تان پیدا کنید و از او درباره‌ی داستان بتمن موردعلاقه‌اش بپرسید. در پاسخ یا اسم «بتمن: سال اول» (Batman: Year One) را می‌شنوید، یا اسم «شوالیه‌ی تاریکی بازمی‌گردد» (The Dark Knight Returns) را. هر دوی این کمیک‌ها هم نوشته‌ی یکی از بهترین نویسندگان کمیک تاریخ یعنی «فرانک میلر» (Frank Miller) هستند. شوالیه‌ی تاریکی بازمی‌گردد به یک فیلم دو قسمتی تبدیل شده است. نقش بتمن را هم در این فیلم انیمینشی، «پیتر ولر» (Peter Weller) برعهده دارد. احتمالا ولر را بیشتر به خاطر بازی‌اش در فیلم «روبوکاپ» می‌شناسید. ولر نقش بتمنی سالخورده را به قدری خوب اجرا می‌کند که دل‌تان می‌خواهد بتمن را در فیلم‌ها هم پیر و شکسته ببینید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«بن افلک» در فیلم «بتمن در مقابل سوپرمن»

Ben-Affleck-Batman

کانروی به کنار، بن افلک (Ben Affleck) شاید بهترین بروس وینی باشد که تا به حال دیده‌اید. افلک در فیلم جدید «بتمن در مقابل سوپرمن»، سن بیشتری نسبت به دیگر بتمن‌ها دارد. بتمنی که افلک بازی کرده، بی‌رحم است، به همه چیز با حساب و کتاب نگاه می‌کند و هر چیزی را هم قبول نمی‌کند. برخلاف دیگر بتمن‌هایی که تا به حال دیده‌ایم، افلک به راحتی دشمنان‌اش را لت و پار می‌کند و بسیار خشن است. در بین تمام فیلم‌های بتمن، افلک یکی از تیره و تارترین بتمن‌ها را به تصویر کشیده است. این موضوع که بن افلک به خوبی از نظر فیزیکی با نقش بروس وین هماهنگی دارد هم به خوب بودن بتمن او کمک کرده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«بن مک‌کنزی» در فیلم «بتمن: سال اول»

Batman-Year-One

هر دو کمیک محبوبی که فرانک میلر برای بتمن نوشته است، به فیلم تبدیل شده‌اند. شوالیه‌ی تاریکی بازمی‌گردد به کنار، کمیک «بتمن: سال اول» (Batman: Year One) هم منجر به ساخت یکی از بهترین فیلم‌های انیمیشنی بتمن شده است. «بن مک‌کنزی» (Ben McKenzie) هم نقش بتمن را در این فیلم برعهده دارد. اگر مجموعه‌ی تلویزیونی «گاتام» (Gotham) را دیده باشید، مک‌کنزی را در این سریال در نقش «رییس پلیس گوردون» می‌شناسید. بتمن در داستان Year One، جوان و بی‌تجربه است. مک‌کنزی هم به عنوان یکی از جوان‌ترین بازیگران نقش بتمن، با صدای‌اش انگیزه‌ی بتمن را به خوبی نشان داده است. اگر فیلم Year One را ببینید، واقعا بتمن جوان و برنامه‌هایی که در سر دارد را فقط با شنیدن صدای مک‌کنزی حس خواهید کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«بروس گرین‌وود» در فیلم «بتمن: زیر شنل قرمز»

Batman-Under-the-Red-Hood

اگر روزی کوین کانروی تصمیم به بازنشستگی بگیرد یا دیگر توانایی اجرای نقش بتمن را نداشته باشد، بدون شک باید «بروس گرین‌وود» (Bruce Greenwood) را جایگزین‌اش کنند. گرین‌وود آن‌قدر خوب نقش بتمن را در فیلم «بتمن: زیر شنل قرمز» (Batman: Under the Red Hood) و مجموعه‌ی تلویزیونی Young Justice اجرا کرده است که می‌توانیم او را پس از کانروی قرار دهیم. گرین‌وود کاملا سعی کرده است سبک و سیاق صدای کانروی را تکرار کند و از پس از این کار هم برآمده است. این موضوع شاید به خودی خود برای گرین‌وود بد باشد، اما کانروی با اجرای‌اش شخصیتی از بتمن را تثبیت کرده است که حتی نزدیک شدن به آن هم کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: GameSpot

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۹ comment
 1. Avatar ali.sh

  کریستین بیل

 2. Avatar امیر

  کریستین بیل از همه لحاظ عالی بود , از نظر من از همه ی اینایی که گفتید بهتر بودش , از بن افلک هم اصلا خوشم نیومد تو نقش بتمن و همچنین از فیلم جدیدش , امیدوارم از دوباره نقش بتمن ر و به کریستین بیل بدن.

 3. Avatar محمد

  به نظر من کریستین بیل بهترین بتمن هست و صدای خودش هم بسیار زیباست حتی طوری که بعد از بازی کریستین بیل همه عاشق صدای بتمن و بازی او شدند به نظر من نویسنده این مقاله تحت تأثیر و جو بتمن جدید (بن افلک)قرار گرفته ولی فکر نکنم بن افلک بهترین بتمن باشه شاید از قبلی ها پر زرق تر و هیکلی تر باشه ولی بهترین بتمن و بهترین بازی تأثیر کذار را کریستین بیل انجام داد

 4. Avatar مجید

  فقط کریستین بیل

 5. Avatar محسن

  مگه میشه بازی کریستین بیل در نقش بتمن رو با بقیه مقایسه کرد ، اصلاٌ مگه میشه بتمن کریستوفر نولان رو با بتمن های دیگه مقایسه کرد.
  دیگه کی میتونه ابرقهرمانی مثل بتمن نولان بسازه؟ ابرقهرمان های فانتزیو آبکی مارول کجا ، بتمن باورپذیر و واقع گرایانه نولان کجا…

  1. Avatar ترانه

   واقعا نولان بی نظیره

 6. Avatar AMIN

  دقیقا چیزی که از همه بیشتر تو ایران می شنویم: کریستین بیل. شاید بخاطر اینه که اکثرا بتمنو با تریلوژی نولان شناختن.
  ولی من با بیشتر این لیست موافقم، صداگذاری پیتر ولر در شوالیه تاریکی باز می گرددعالی بودو فیلم UNDER THE RED HOOD یکی از بهترین داستان های بتمنو داشت. خب ما هنوز بن افلک در نقش بتمنو ندیدیم ولی اونایی که دیدن اکثراگفتن نقشو خوب در آورده.

  1. Avatar امیر

   تنها نقد و کامنت منطقی، که متاسفانه در فضای مجازیه ما کم دیده میشه مثلش
   بن افلک که دیده نشده هنوز…
   کریستین بیل به نظر من خوب بود ولی کارش خیلی نقطه ضعف داشت… بطوری که نقش دشمنانش بیشتر به چشم میاد، درحالی که هاردکور فنای بت من تا حالا بتمن هایی دیدن که کریستین بیل 15% اونا هم نتونسته شخصیت شوالیه تاریکی رو نشون بده.
   به ساخت بتمن نولان هم 100 ها نقد منفی وارده، نولان تنها فیلمی رو ساخت که کسایی که تا حالا نمیدونستن بت من کیه!!! شدن طرفدار بت من و همونا امروز مایه ی دردسر ماها هستن :-)))))
   بتمن ورسز سوپرمن رو هم اول ببینید بعدش بگید فیلم بدیه!!!
   با سپاس

   1. Avatar امیر اسدی

    من خودم همه فیلمهای بتمن رو دیدم، چند تاش که در حدجوک بودن، مخصوصا بتمن و رابین!! نقش دشمن ها هم خیلی مهمه وگرنه بتمن میشد یه ملیاردر بیکار که کیف قاپ ها رو میگیره، من خودم حتی بیشتر ازجوکر خوشم میاد تا بروس، کار نولان باعث شد تا بتمن مطرح بشه و این یعنی همه چیز اون فیلمها عالی بودن، وگرنه چجوری لجر حتی اسکار گرفت به خاطر بازی اش؟! اگه batman v superman خوب بود 29% نمیگرفت در rotten tomatoes
    اگه بتمن این فیلم منطقی بود با ماشینش نمیرفت تو شکم سوپر من و انتظار داشته باشه که ” خون بریزه ” !! یادش نیست خودش داشت نگاه میکرد که سوپر من از فضا سقوط کرد خورد به ساختمون و سالم موند!! این فیلم فقط جنبه اکشن داره و از زمان اکران و PG-13 بودنش هم معلومه مخاطب ها و هدفش

 7. Avatar شایان

  به نظر من که کریستین بیل.ولی با AMIN هم موافقم.همه ی ما فقط شوالیه ی تاریکی رو دیدیم.بخاطر همین میگیم بیل.فعلا باید منتظر موند و دید که افلک چه کار میکنه…
  دوستان کسی کارتون بتمن که بین سال 2003 تا 2007 یا 8 پخش میشد رو دیده؟ من خیلی دنبالش بودم نا کودکیم رو تکرار کنم ولی اسمشو بلد نیستم.
  باتشکر.

 8. Avatar Unknown

  ز یاد با افلک حال نمی‌کنم.

 9. Avatar حسین

  کریس جون و دیگر هیچ

 10. Avatar سعید

  کریستین بیل به راحتی یک سر و گردن از تمام بتمن های قبل و بعد از خودش بالاتره. چه از نظر نوع بازی، فیزیک بدنی، لحن صدا و … واقعا بهترین شخصیتی هست که میشه اون رو در لباس بتمن تصور کرد. البته کارگردانی بی نظیر کریس نولان در شکل گیری این قضیه نقش به سزایی داره.

  1. Avatar امیر

   “بتمن های قبل” حالا نظر شماست و محترمه، ولی بعدش رو چطوری متوجه شدی من موندم. :))))))))))))))))))

 11. Avatar ستاره

  بن افلک خیلی بهش میاد این نقشو بازی کنه
  جدیدا فیلم هایی که قهرمانان آن دارک ساید یا قسمت تاریک دارند خیلی موفق تر می شوند. در فیلم جدید بتمن هم با توجه به این موضوع دارای بالا و پایین های زیادی در شخصیت بتمن هستیم که بن افلک خیلی خوب میتونه از پسش بربیاد.
  تک بعدی نبودن شخصیت ها خیلی به داستان جذابیت می دهند…

  1. Avatar امیر

   با شما موافقم.
   نقش بتمن در سه گانه نولان نقش سختی نبود که بازیگری مثل بیل نتونه از پسش بر بیاد.
   بعید میدونم ایفای نقش هنرمندانه ی بن افلک در بتمن ورسز سوپر من رو کریسین بیل از پسش بر میومد.

 12. Avatar farbod

  کریستین بیل

 13. Avatar Ali

  من همه ی فیلم سینمایی های بتمن رو دیدم.(انیمیشن نه)
  البته بجز Batman v Superman: Dawn of Justice
  ول کیلمر و جورج کلونی که مسخره بود
  مایکل کیتون هم شخصیت بتمن رو نداشت.خود شخصش پرستیژ لازم رو نداشت.
  کریستین بیل عالی بود که خب جای شک هم نیست.هم خود بیل هنرپیشه عالی ای هست.هم کارگردان کار بهترین هست.

 14. Avatar مسعود

  فقط کافیه نقدهای بتمن بن افلک را در سری جدید فیلم بتمن بخونید جالبه تو یه صحنه بتمن با مسلسل حریفاش را از پا درمیاره که صدای همه طرفدارای بتمن را دراورده کارگردان هم که همه میشناسن زک اسنایدر که اصلا درموردش صحبت نکنیم بهتره

 15. Avatar بابک ملک زاده

  بتمنی که ما میشناسیم هیچوقت کسی رو نمیکشه تو فیلم جدید بتمن در برابر سوپرمن این اتفاق افتاد که به نظرم بازخورد های منفی زیادی هم داشته!

 16. Avatar JAVADF

  کریستین بیل

 17. Avatar مانی

  مایکل کیتون

 18. Avatar امیر اسدی

  ” بتمنی که افلک بازی کرده، بی‌رحم است، به همه چیز با حساب و کتاب نگاه می‌کند و هر چیزی را هم قبول نمی‌کند. ” و چاق است!! چاااق
  #fatman

 19. Avatar meysam

  کریستین بیل و کوین کانروی ، صدای کوین کانروی بهترین و جذابترین صداییه که برای بتمن مناسبه

 20. Avatar امیر

  آدام وست پس حق داشت توی بیگ بنگ تئوری …

 21. Avatar محمد

  یک نکته بتمنی که شما می شناسید بتمن اصلی نیست ….
  بتمن اصلی ادم می کشه بنظرم بن افلک بهترین است ….

  1. Avatar علیرضا

   بتمن آدم نمی کشه من کمیک هاشو خوندم
   فقط ادب می کنه

   بهترین بتمن از نظر من بتمن سری بازی های آرخام هستش

 22. Avatar aa

  بهترین بتمن بن افلک از همه نظر به بتمن میخوره هیکلش. چهرش و… وبنظرمن بتمن باید خشن باشه و خلافکا را رو بکشه
  کریستین بیل هم خوبه ولی مشکل زیاد داره هیکلش اصلا به بتمن نمیخوره بعدش هم کتک خوره یا پاش میشکنه یا کمرش بع ی تبه کارم بزور میزنه یهنی اگه این بتمنی که نولان ساخته جلوی سوپرمن قرا میگرفت بای مشت نابود میشد

  1. Avatar محمد

   خوب دوست عزیز شما کمیک های بتمنی بخونی کاملا متوجه میشی اگه کریستین بیل میگی کمرش شکسته میشه چیزیه که تو کمیک ها نوشته شده و بن افلک بازیگر خوبیه فقط تنها ایرادی که فیلم بتمن و سوپر من داره اینه که بتمن هیچوقت ادم نمیکشه و از اسلحه استفاده نمیکنه ولی تو این فیلم شخصیت بتمن رو طوری طراحی کردن که ادم میکشه

 23. Avatar مالک

  منم تقریبا همشونو دیدم
  واقعا کریستین بیل بود که توی تموم قسمتهای بتمن ، بتمنو به تصویر کشید
  افلک هم استایلش خوبه ولی هرگز به کریستین بیل نمیرسه

 24. Avatar alireza

  به نظر من که هیکل کریستین بیل بهتر از بن افلک بود.چون داریم درمورد بتمن که یک انسانه حرف میزنیم نه در مورد سوپر من.در مورد طراحی لباس ها هم بین این دو صد در صد کریستین بیل برندست.طراحی لباس افلک خیلی ساده و زشت بود.اما لباس کریستین بیل یه لباس مجهز و کامل بود.در ضمن وقتی دارید تغییر صدای بتمن رو در فیلم های نولان عجیب خطاب میکنید با یه کم فکر در مورد اینکه خود این تغییر صدا یکی از هوشمندانه ترین کار ها بوده و اگه بروس وین میخواست با صدای خودش حرف بزنه احتمال شناسایی شدنش وجود داشت و ترس کافی ایجاد نمیکرد نظرتون عوض میشه.در کل بن افلک به دلم نمیچسبه و ازش خوشم نمیاد.البته این که چی کسی با چه شخصیتی حال میکنه ب من ربط نداره.ولی من بیل رو قبول دارم

 25. Avatar شهرام

  کریستین بیل یعنی اسطوره بتمن، چون با گارکردانی بینظیر نولان بتمنی خلق کرده که عام پسند هست هم قشر جوان و نوجوان و حتی کهنسالان هم پسندیدن، بتمن یعنی انسانی که فقط برتریش مقداری اموزش رزمی هست و نقطه قوتش هوش و شجاعت انسانی و استفاده از ابزار الات جنگی خیلی پیشرفته است و اصلان مقایسه اش با سوپر منی که قدرتش مافوق انسان هست و اصلان زمینی نیست درست و معقولانه نیست. و ساخت فیلم بتمن درمقابل سوپر من رو بی فکری گارکردان و تهیه کنندکان فیلم رو میرسونه، بتمن فقط با بازی زیبای کریستین بیل و گارکردان بزرگ نولان،

 26. Avatar علیرضا

  اون بهترین ابرقهرمانه نسبت به همه

 27. Avatar علیرضا

  از بس کمیک ها و بازی ها فیلم ها و انیمیشن ها و کلیپ های بتمن و دیدم که حس می کنم خودشم

 28. Avatar Arta

  شايد به نظر شما آدام وست خيلي لوس و بيمزه باشد ولي وقتي همه سريال هايش را ببينيد ميفهميد كه در عين مسخره بودنش هيجان خودش را هم دارد،ولي در بين بتمن هاي جديد بيل و الفلك عالي هستند

 29. Avatar بهار

  سلام خسته نباشید بنظرم من بهترین بتمنو رو کریستوفر نولان و کریستین بیل خلق کردن نه بقیه با تشکر از سایت خوبتون

 30. Avatar MHR

  هنری کنروی که اصلا حرف نداره کسی رو دستشم نمیزنه کریستین بیل خوب بود اما صداش واقعا مضحکه

 31. Avatar امیرحسین

  عالییییییییی. من کارتون بتمن شجاع و جسور رو خیلی دوست دارم و صداپیشه عالییییییییی داره.
  کریستین بیل هم فوق العاده بود.

 32. Avatar الهه

  وای عالی بود مخصوصا کریستین بیل که اون دیگه معرکه ترین بتمنی هست تا حالا ساخته شده بقیه هاشونم بدرد نخورند اما در انیمیشین هاش مجموعه بتمن ..بتمن بر علیه رابین بتمن کینه دیرینه و لیگ عدالت ها و…. خیلی از انیمیشین ها ش عالین مخصوصا بتمن لگو ولگو مووی یک و دو ولیگ عدالت بر علیه تیتان ها ممنونم از سایت خوبتون