۱۰ برابر مصرف آب کم‌تر ‌با ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

۹ مهر ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در سال‌های گذشته، شاهد هشدارهایی جدی درباره‌ی بحران آب در سطح جهان بوده‌ایم. در ایران هم هشدارها درباره‌ی کم‌آبی و نزدیک شدن به بحران آبی هرروز جدی‌تر می‌شود؛ جوری که در تازه‌ترین اخبار اعلام شده ۵۰۰ شهر در کشور، دچار «تنش ‌آبی» شده‌اند.

هر خانواده‌ی چهارنفره به‌طور متوسط ۱۵۰۰ لیتر آب در روز مصرف می‌کند که تقریبا نیمی از آن برای مصارف بهداشتی صرف می‌شود. میزان قابل‌توجهی از این آب، در آشپزخانه هدر می‌رود که بخش عمده‌ی آن به شستن ظروف برمی‌گردد. در این میان سامسونگ، با ارایه‌ی ماشین ظرف‌شویی پرچم‌دارش با نام D162 به راهکاری جدید برای صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی دست یافته است.

نتایج بررسی‌های جدید در انگلیس نشان می‌دهد هر خانوار سالانه حدود ۲۳ هزار لیتر آب به‌واسطه‌ی شستن ظروف با دست هدر می‌دهد ‌که این حجم، معادل مصرف ماهانه‌ی هر خانوار است. در تحقیقی که از سوی دانشمندان دانشگاه بُن آلمان صورت گرفت، مشخص شد هنگام شست‌وشوی ظروف (یک سرویس ۱۲ نفره) با دست تقریبا صد لیتر آب و ۲٫۵ کیلووات ساعت انرژی برای گرم کردن آب مصرف می‌شود؛ اما یک ماشین ظرف‌شویی با سطح انرژی بالا، تقریبا ۱۵ لیتر آب و یک کیلووات ساعت انرژی برای همان میزان ظرف مصرف می‌کند.

به گزارش وب‌سایت Consumer Reports، ماشین‌ ظرف‌شویی D162 سامسونگ با تکنولوژی انحصاری WaterWallTM موفق به کسب بالاترین نمرات برای کاهش مصرف آب، انرژی (رتبه ++A در مصرف انرژی و رتبه A در مصرف آب) و عمل‌کرد شست‌وشو شده است‌. این ماشین ظرف‌شویی با مصرف ۱۰٫۷ لیتر آب، ۱۰ برابر کم‌تر ‌از شست‌وشو با دست، آب مصرف می‌کند. علاوه بر این، با هفت برنامه‌ی متنوع شست‌وشو و قابلیت ضدعفونی ظروف، باکتری‌ها و لکه‌های چربی را هم به‌خوبی از بین می‌برد.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه