۱۰ نکته‌ی طلایی از زبان استیو جابز

۲۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۱ ۴ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Steve Jobs

استیو جابز در سخنرانی‌های خودش همه را تحت تاثیر قرار می‌داد. صحبت‌های او باعث شد که دنیای تکنولوژی با پیشرفت‌های زیادی همراه شود. هوشمندانه صحبت‌ کردن او باعث شد تا دنیا با دیدگاه جدیدی روبه‌رو شود. استیو جابز به عنوان فردی که تمام زندگی خودش را صرف ساخت وسیله‌هایی برای پیشرفت تکنولوژی و از بین‌بردن نیازهای مردم کرد، سخنان بسیار جالبی دارد.

استیو جابز در سخنرانی‌ها و جلسه‌های مختلف، به نکته‌های مهمی برای رسیدن به موفقیت اشاره می‌کرد. از سخنرانی به‌یاد ماندنی‌اش در دانشگاه Stanford تا کنفرانس‌های خبری، همیشه نکته‌های شگفت‌انگیزی را می‌توان در صحبت‌های او پیدا کرد.
در این مطلب ۱۰ گفته‌ی مهم استیو جابز را جمع‌آوری کرده‌ایم که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید:

۱ – در طول ۳۳ سال گذشته، هر روز خودم را در آینه نگاه می‌کردم و از خودم می‌پرسیدم:” اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد، چه کاری باید انجام دهم؟ من می‌دانستم که باید چیزی را تغییر بدهم.”

۲ – با نگاه کردن به آینده نمی‌توانید نقطه‌ها را به یکدیگر متصل کنید. باید به گذشته نگاه انداخت تا بتوان نقطه‌ها را به هم وصل کرد. باید به چیزی که زندگی شما را به آینده مرتبط کرده، اطمینان داشته باشید. باید به زندگی و سرنوشت ایمان پیدا کنید. اگر با این دید به زندگی نگاه کنید، هیچ وقت شکست نمی‌خورید و می‌توانید در زندگی خود تغییر به وجود بیاورید.

۳ – جرات نه گفتن به مسایل مختلف را در خودتان ایجاد کنید.

۴ – تقریبا همه‌ی افراد موفق دوست دارند در شرایط سخت به‌چیزهایی که تا این لحظه به‌دست آورده‌اند تکیه کنند و آن‌ها را ارایه دهند. افرادی که این کار را انجام نمی‌دهند، افراد سالمی هستند.

Steve Jobs

۵ – اگر یک کاری انجام دادید که بسیار خوب بود، باید بعد از آن یک کار شگفت‌انگیز انجام دهید. کاری که نباید زیاد طول بکشد. همیشه فکر کنید که قدم بعدی چه چیزی خواهد بود و باید چه کاری را در آینده انجام دهید.

۶ – بهترین کارها در یک حوزه توسط یک نفر انجام نمی‌شود؛ بلکه توسط یک تیم خوب به وجود می‌آیند.

۷ – کاری که انجام می‌دهید، نقش بسیار بزرگی در زندگی‌تان دارد. تنها روشی که باعث می‌شود از کار کردن خودتان لذت ببرید، ایمان داشتن به این موضوع است که در حال انجام دادن کار بزرگی هستید. برای انجام دادن یک کار بزرگ هم باید فعالیتی که انجام می‌دهید را دوست داشته باشید. اگر هنوز آن را پیدا نکرده‌اید، به دنبال‌اش باشید. دست از جستجو بر ندارید و همیشه به حرف قلب خودتان باور داشته باشید.

۸ – بعضی وقت‌ها زندگی فشار زیادی به شما وارد می‌کند. در این شرایط امید و ایمان خودتان را از دست ندهید.

۹ – اینکه فکر کنید در هر لحظه امکان دارد بمیرید، باعث می‌شود که احساس اینکه چیزی برای از دست دادن وجود دارد، به سراغ‌تان نیاید. انسان‌ها هیچ وقت چیزی برای از دست دادن نداشته‌اند.

۱۰ – جرات این را داشته باشید که به دنبال حرف قلب‌تان بروید و کاری را انجام دهید که واقعا دوست دارید. همه ما به شکلی می‌دانیم که چه کاری مناسب‌مان است. هر چیز دیگری در جایگاه دوم قرار می‌گیرد و اهمیت زیادی ندارند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Inc

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۹ comment
 1. Avatar محمد جواد

  تنها الگوی من در زندگی …
  عاشقتم استیو …

 2. Avatar سعید

  با سلام
  مطلب خوبی است. چطور می‌شود از این ۱۰ نکته چاپ گرفت بدون این که حواشی داخل باشد؟

  1. Avatar ali

   داداش هر تکه رو کپی کن تو ورد بعد پرینت بگیر

 3. Avatar سید محمود

  شخصیت محبوب هست به نظرم (هر چند هیچ کدوم از محصولات اپل رو ندارم اما استیو جابز روم خیلی قبول دارم )

 4. Avatar LH G2

  استیو در عین سادگی بسیار هوشمند بود،مانند محصولات اپل…

 5. Avatar مر

  نکته هفتم خیلی جالب بود، مشکل اینه که تو فرهنگ ما به کارهای معمولی به عنوان یک کار بزرگ نگاه نمی شه و احترام کارها به نوعی طبقاتی است. اغلب ما در ذهن خودمان به نوعی سلسه مراتب برای مهم بودن کارها قائلیم و برای همین خیلی کارهای روزمره رو با بهترین کیفیت انجام نمی دیم. یاد جمله ای از جبران خلیل جبران با این مضمون افتادم که اگر کارت رو دوست نداری بهتره بری بشینی جلوی معبد گدایی کنی! ، که منظور اینه که کارت رو با عشق و احترام انجام بدی نه از سر رفع تکلیف.

 6. Avatar محمد

  عالی بود

 7. Avatar نرگس

  همه حرفای استیو جابز را دوست دارم

 8. Avatar امیر

  من استیو جابز رو خیلی خیلی قبول دارم