۱۰ انیمیشن سریالی که دنباله‌ی فیلم‌های لایو اکشن معروف بودند

۲۴ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
ایمیشن سریالی

در حالی که ساخت اسپین‌آف فیلم‌های سینمایی نسبتا متداول است، چند سریال انیمیشنی نیز بر اساس فیلم‌های لایو‌اکشن ساخته شده‌اند که شاید طرفدارانشان از آن‌ها بی‌اطلاع باشند. در این مطلب ۱۰ سریال انیمیشنی را نام بردیم که دنباله‌هایی از فیلم‌های معروف  هستند که حتما آن‌ها را می‌شناسید.

همه‌ی ما به نوعی برایمان عادی است که شاهد ساخته شدن و پخش فرنچایزهایی از فیلم‌های محبوبمان باشیم و یا دلمان بخواهد سریال‌هایی با حضور همان بازیگران و قهرمانان دوست‌داشتنی‌مان ببینیم، اما خیلی کم پیش می‌آید که یک انیمیشن یا سریال و مجموعه‌ی انیمیشنی از فیلم‌های لایواکشن ساخته شود و در بسیاری از مواقع به خاطر تغییر شخصیت‌های بزرگسال به کاراکترهای سرگرم‌کننده‌ی کودکانه مورد توجه قرار نمی‌گیرند و شناخته نمی‌شوند.

در حالی که برخی از طرفداران مطمئنا اقتباس‌های انیمیشنی محبوب فیلم‌های سینمایی و لایواکشن مانند بیتل‌جوس (Beetlejuice) یا سریال مردان سیاه‌پوش (Men in Black: The Series) را به خاطر می‌آورند، تعداد زیادی فیلم و فرانچایز دیگر نیز وجود دارند که معمولا اقتباس‌های انیمیشنی شگفت‌انگیزی از آن‌ها ساخته شده و ممکن است به راحتی نادیده گرفته شوند. در ادامه نگاه دقیق‌تری به این فرنچایزهای انیمیشنی خواهیم داشت.

۱۰. اردک‌های قدرتمند (Mighty Ducks) اسپین‌آفی به نام تیم بیگانه‌ی اردک‌های ابرقهرمانی هاکی‌باز (An Alien Team Of Hockey-Playing Superhero Ducks) دارد

اردک

اسپین‌آف لایو‌اکشن اردک‌های قدرتمند که در دیزنی پلاس با نام متغیرهای بازی (Game Changers) به نمایش درآمد بسیار متفاوت‌تر از اولین اسپین‌آف انیمیشنی است که در دهه‌ی ۹۰ در ABC پخش شد و فقط از نظر نام مشابه بود.

سریال انیمیشنی اردک‌های قدرتمند شامل تیمی از جنگجویان اردک با ابعاد دیگر با فناوری پیشرفته بود که خود را شبیه اردک‌های قدرتمند آناهیم (Anaheim Mighty Ducks) می‌کردند تا به نبرد با بیگانه‌ها بر روی زمین بپردازند. این انیمیشن اسپین‌آف منحصر‌به‌فرد فیلم‌های لایواکشن و تیم NHL جوان‌تر را نشان داد و کسانی که این سریال کوتاه را تماشا کرده بودند آن را به خاطر می‌آورند.

۹. رمبو و نیروی آزادیخواه او (Rambo & His Force Of Freedom) در برابر S.A.V.A.G.E مبارزه کردند

رمبو

فیلمی مانند نخستین خون (First Blood) که جان رمبو جانباز آسیب دیده‌ی جنگ را به تماشاگران معرفی کرد، ممکن است برای مجموعه‌های انیمیشنی برای کودکان گزینه‌ی مناسبی به نظر نرسد، اما این فرنچایز جنبه‌های خشن رمبو ۱۹۸۸ را کم رنگ کرد.

انیمیشن رمبو در کنار نیروی آزادیخواه جهانی خود با شرور فراموش نشدنی که با متخصصان مدیران انتقام، آنارشی و اخاذی جهانی، که به اختصار S.A.V.A.G.E.  نامیده می‌شود متحد شده بودند، مبارزه کرد.

۸. فروشنده‌ها؛ سریال انیمیشنی (Clerks: The Animated Series)

فروشنده‌ها

اولین پخش مستقل فیلم فروشنده‌ها (Clerks) به کارگردانی کوین اسمیت در سال ۱۹۹۴ تماشاگران را به وجد آورد و موفقیت خوبی در حرفه‌ی کارگردان او محسوب شد تا جایی که به کتاب‌های کامیک و تلویزیون کشیده شد. این موفقیت در حالی بود که او اغلب به شخصیت‌های اصلی ویو اسکیونیورس (View Askewniverse) که اولین نمایش فروشنده‌ها؛ سریال انیمیشنی در سال ۲۰۰۰ بود، بازگشت.

این سریال به دنبال منشی دانته و رندال به همراه کاراکترهای اصلی جی و سایلنت باب بود که در حین معامله با یک مشاور املاک مشکوک با صدای الک بالدوین دیده می‌شدند. طرفداران فیلم فروشنده‌ها به احتمال زیاد این سریال را از دست دادند زیرا فصل اول شش قسمتی بعد از پخش تنها دو قسمت در ABC لغو شد.

۷. مومیایی (The Mummy) نبرد مداوم خانواده‌ی اوکانل با ایمهوتپ را دوباره به تصور کشید

مومیایی

انیمیشن مومیایی مانند فیلم اصلی‌اش محصول ۱۹۹۹ خانواده‌ی اوکانل را دنبال می‌کند و  رویدادهای بازگشت مومیایی (The Mummy Returns) را دوباره توسعه می‌دهد تا خط داستانی را بیشتر گسترش دهد، زیرا آن‌ها در حال مبارزه‌ی جهانی با تهدید کاهن اعظم ایمهوتپ بودند.

این سریال با عنوان مومیایی؛ راز مجای (The Mummy: Secrets of the Medjai) برای فصل دوم ساخته شد و پس از آن الکس اوکانل جوان هنگام تمرین با مجای و مبارزه با تهدید آنک نامون برای جلوگیری از بازگشت مومیایی مبارزه کرد. ساخت ادامه‌ی این سریال به دلیل رتبه‌ی پایین لغو شد.

۶. سریال انیمیشنی بازگشت به آینده (Back To The Future) شامل اولین ساخته‌ی بیل نای پسر دانشمند (The Science Guy) است

بازگشت به آینده

مارتی مک فلای و خانواده‌ی براون از فیلم بازگشت به آینده در سال ۱۹۹۱ با سریال انیمیشنی بازگشت به آینده دوباره آمدند که پس از وقایع سومین فیلم سینمایی دنبال شد و ماجراهای آن‌ها را در طول زمان ادامه داد. این مجموعه به مدت دو فصل اجرا شد و هم ماشین زمان دلورین و هم ماشین زمان قطار بخار را نشان می‌داد.

بازگشت به آینده: سریال انیمیشنی همچنین قسمت‌های سینمایی را با داک براون کریستوفر لوید نشان می‌داد که در حال انجام آزمایش‌های علمی است. این بخش‌ها شامل بیل نای، دستیار وی بود که بیشتر به آن پرداخته می‌شود تا جایی که بیل نای به یک دانشمند تبدیل شود.

۵. پلیس آهنی (RoboCop) قهرمان فوق‌العاده خشن دهه‌ی ۸۰ دیترویت، به عنوان یک سریال انیمیشنی برای کودکان اقتباس شد

پلیس آهنی

مارول انیمیشن به طرز شگفت‌آوری تصمیم گرفت فیلم اکشن فوق‌العاده خشن پلیس آهنی محصول سال ۱۹۸۸ را به یک مجموعه‌ی انیمیشنی برای کودکان تبدیل کند، که منجر به برداشت بسیار متفاوتی از شخصیت و شهر دیترویت شد، که هر دو مورد بازنگری علمی-تخیلی قرار گرفتند.

به پلیس آهنی به جای اسلحه‌های واقعی سلاح‌های لیزری داده شد و شاهد این بودیم که در کنار پذیرفتن فرم رباتیک جدید خود با سایر ربات‌ها هم مبارزه می‌کرد. پلیس آهنی؛ آلفا کاماندو (RoboCop: Alpha Commando) در سال ۱۹۹۸ پخش شد و رویکرد علمی-تخیلی آینده نگرانه‌ای را در پیش گرفت، اما نتوانست به عنوان یک فرنچایز جایگاهی برای خود پیدا کند.

۴. جومانجی (Jumanji) در جهان بازی و همراه با شخصیت‌های فیلم

جومانجی

در سال ۱۹۹۶ شاهد انتشار جومانجی؛ سریال انیمیشنی (Jumanji: The Animated Series) بودیم که حوادث فیلم را با اکثر شخصیت‌ها از جمله خواهر و برادری به نام جودی و پیتر تجسم می‌کرد، زیرا آن‌ها بارها و بارها به دنیای جنگل بازی کشیده می‌شوند، جایی که با مرد گیر افتاده آلن پریش برای اولین بار ملاقات می‌کنند.

انیمیشن سریالی جومانجی اسطوره‌شناسی فیلم و شخصیت‌های آن را به شیوه‌های جالب جدیدی گسترش داد که همین امر منجر به ساخته شدن سه فصل از آن شد. در حالی که بعدها مجموعه‌های لایواکشن به سراغ شخصیت‌های جدید رفتند، اما با کاوش در دنیای بازی شبیه به سری انیمیشن‌ها، فرضیه‌ی مشابهی را دنبال کردند.

۳. نهنگ آزاد (Free Willy) و جسی برای حفظ محیط زیست با یکدیگر متحد شدند

نهنگ آزاد

پس از موفقیت فیلم نهنگ آزاد در سال ۱۹۹۳، یک اقتباس انیمیشنی ساخته شد که عنصر جدیدی را در داستان معرفی کرد و به ستاره‌ی جوان جسی اجازه داد تا با حیواناتی مانند ویلی نهنگ قاتل ارتباط دوستانه برقرار کند.

انیمیشن سریالی نهنگ آزاد (Free Willy: The Animated Series)، جسی و ویلی را با هم در برابر یک شخص شرور با نفوذ در تجارت نفتی معروف به ماشین (The Machine) و زیردریایی مرگبار با تکنولوژی پیشرفته‌ی او نشان داد که در تلاش برای جلوگیری از تهدیدهای زیست محیطی و موجودات مهندسی ژنتیک و کمک به دیگر دوستان حیوان ویلی، با یکدیگر همکاری کردند.

۲. سریال انیمیشنی گودزیلا (Godzilla: The Series) یک تیم علمی در کنار کایجو دارد

گودزیلا

از بین همه‌ی فیلم‌های گودزیلا برای اقتباس، این نمونه‌ی آمریکایی محصول سال ۱۹۹۸ در مورد کایجو بود که به یک مجموعه‌ی انیمیشنی تبدیل شد و مدت کوتاهی پس از فیلم اصلی در Fox Kids به مدت دو فصل منتشر شد.

سریال گودزیلا شخصیت‌هایی از فیلم را نشان می‌داد که به عنوان تیم تجزیه و تحلیل محیطی بشردوستانه، یا به اختصار HEAT با دیگر تهدیدها و هیولاهای هسته‌ای که در سراسر جهان ظاهر شده بودند، مبارزه کردند.

۱. اسپین‌آف‌های انیمیشنی فیلم‌های جیم کری مانند ماسک (The Mask)، ایس ونچورا (Ace Ventura) و احمق و احمق‌تر (Dumb & Dumber)

جیم کری

تعجبی ندارد که تعدادی از شخصیت‌های سینمایی جیم کری با توجه به فیلم‌های انیمیشنی او، زندگی جدیدی در تلویزیون پیدا کرده‌اند، هرچند ممکن است تعجب‌آور باشد که سه اسپین‌آف انیمیشنی همه در سال ۱۹۹۵، پس از اکران‌های سینمایی سال ۱۹۹۴ ساخته شدند.

جیم کری در هیچ یک از اقتباس‌های انیمیشنی دخیل نبود، اما شخصیت‌هایی مشابه کاراکترهای او در فیلم‌های سینمایی و لایواکشن، در مجموعه‌هایی مانند ماسک؛ انیمیشن سریالی (The Mask: The Animated Series) و ایس ونچورا؛ کارآگاه حیوانات (Ace Ventura: Pet Detective) که هر دو برای چندین فصل ساخته شدند و احمق و احمق‌تر؛ انیمیشن سریالی (Dumb & Dumber: The Animated Series.) به نسبت آن دو کمتر موفق بود.

منبع: cbr

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه