۱۰ شخصیت قوی انیمیشن‌های پیکسار به ترتیب قدرت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
قدرتمند

در این مطلب ۱۰ شخصیت قدرتمند انیمیشن‌های پیکسار را نام بردیم که هر کدام به روش خودشان نیرومند و قوی دیده می‌شوند.

فیلم‌های پیکسار در طول سال‌ها با داستان‌ها و شخصیت‌سازی منحصر به‌فرد خود قلب‌ و ذهن‌ دوست‌داران انیمیشن را تسخیر کرده‌اند. علیرغم عدم وجود صحنه‌های مبارزه به دلیل ماهیت خانوادگی اکثر فیلم‌های پیکسار، هنوز لحظات کافی در چندین فیلم وجود دارد که قدرت و نیروی شخصیت‌های خاص را به نمایش بگذارد.

با توجه به اینکه فرنچایزهایی مانند «شگفت‌انگیزها» (The Incredibles) کاتالیزورهای آشکاری برای نشان دادن شخصیت‌های قوی از نظر فیزیکی هستند، چندین شخصیت دیگر پیکسار وجود دارند که ویژگی‌های توانمندی و نیروی خود را به روش‌های مختلف نشان می‌دهند.

۱۰. در انیمیشن لایت‌یر (Buzz Lightyear) پیشینه‌ی باز لایت‌یر و استفاده از مهارت‌هایش به عنوان یک اسباب‌بازی او را به یک مبارز ذاتی تبدیل کرد

لایت یر

«باز لایت‌یر» قرار است در سال ۲۰۲۲ فیلم مستقل خود را داشته باشد که تبدیل او از خلبان آزمایشی به تکاور فضایی را نشان می‌دهد که ظاهرا از محدودیت‌های یک اسباب‌بازی خیلی فاصله دارد. دنیای داستان اسباب‌بازی برای شخصیت‌هایی که پتانسیل و قدرت کامل خود را به نمایش می‌گذارند، محدودیت‌هایی قائل می‌شود، به‌ویژه از نظر تعیین اینکه چه چیزی مشروع و چه چیزی ساختگی است.

باز که در حال تقلا برای درک واقعیت و فقدان قدرت‌های اکشن خود به عنوان یک اسباب‌بازی است، به دور از دنیای خیالی و داستان پس‌زمینه‌اش، همچنان با سر به درون چیزها می‌پرد و سعی می‌کند بدون ترس عمل کند. قابلیت‌های سر خوردن او به او این اطمینان را می‌دهد که هنوز تمام قدرت‌هایی را دارد که زمانی در برابر امپراتور زورگ از آن‌ها استفاده می‌کرد. فیلم لایت‌یر بدون شک محتوای بیشتری به باز، قدرت ذهنی و عزم او می‌افزاید.

۹. در انیمیشن وال ای (WALL-E) ایو به عنوان یک ارزیاب پوشش گیاهی، در مبارزه مفید و توانمند است

وال ای

ایو که مخفف عبارت «ارزیاب پوشش گیاهی فرازمینی» (Extra-terrestrial Vegetation Evaluator) است، در فیلم «وال ای» همراه و دوست ربات وال ای است. ایو علیرغم وظایفی که شامل اسکن و جستجوی نشانه‌هایی از حیات گیاهی خودپایدار روی زمین دارد، فقط در صورت بروز یک موقعیت ناامیدکننده، قدرت شلیک چشمگیر خود را نشان می‌دهد.

توپ پلاسمایی او، همراه با سرعت و رفلکس‌هایش، او را به دشمنی سرسخت برای هر رباتی که در مقابلش قرار می‌گیرد تبدیل می‌کند، و با توجه به اینکه او به چنین ماموریت طولانی و خطرناکی اعزام شده است، چنین اقدامات احتیاطی منطقی است.

۸. در انیمیشن دلیر (Brave) نگرش سرسخت مریدا موضوعی تازه برای مجموعه‌ی پیکسار بود

دلیر

در سال ۲۰۱۲، انیمیشن «دلیر» نه تنها اولین قهرمان زن را در مجموعه‌ی پیکسار با نام مریدا معرفی کرد، بلکه او را به عنوان یک شخصیت جذاب و پیچیده به تصویر کشید که حتی به ندرت در مورد قهرمانان زن و مرد دیزنی صدق می‌کرد.

مریدا در نهایت متکی به خود است و از سنین کودکی استفاده از کمان را یاد می‌گیرد و توانایی تحقیر تعداد بی‌شماری از مردان و خواستگاران احتمالی را با مهارت‌های برتر تیراندازی با کمان دارد. شخصیت سرسخت او و امتناع از سپردن زندگی‌اش به دست دیگری منجر به این شد که دست به دامن یک جادوگر شود تا شاید سرنوشتش تغییر کند اما ناخواسته مادرش نفرین شده و به خرس تبدیل می‌شود.

اگرچه این چیزی نیست که او می‌خواست، اما مریدا در نهایت قدرت خود را به قیمت از دست دادن دیگران اعمال می‌کرد. «دلیر» نه تنها قدرت ذهنی و اعتماد به نفس مریدا را بررسی می‌کند، بلکه او به طور کلی خود را به عنوان یکی از بهترین و قوی‌ترین قهرمانان پیکسار نشان می‌دهد.

۷. در انیمیشن روح (Soul) طبیعت اسرارآمیز و ریشه‌های جذاب جری‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها یک مجموعه‌ی قدرتمند هستند

روح

جری یا جری‌ها، با توجه به اینکه بیشتر یک مجموعه در انیمیشن «روح» هستند، تجلی عجیبی از انرژی‌های پویا هستند که منتظرند تا حکمت و دانش خود را به ارواح تازه وارد منتقل کنند، در حالی که سعی می‌کنند برایشان مربی بیابند.

آن‌ها اغلب به صورت فرم‌های نیمه شفاف ظاهر می‌شوند و می‌توانند هر زمان که بخواهند تغییر شکل دهند. علیرغم اینکه به طور معمول قدرتمند نیستند، تغییر شکل، باز کردن پورتال و نقش‌های معتبر نشان می‌دهد که آن‌ها قدرتمندتر و توانمندتر از آن چیزی هستند که نقش‌هایشان نیاز دارد یا اجازه می‌دهد.

۶. در انیمیشن کوکو (Coco) پپیتا ادغام عظیمی از چندین حیوان است

کوکو

«کوکو» پس از اکران در سال ۲۰۱۷، به عنوان مکملی از خانواده‌ی پیکسار، با رنگ و انرژی و در عین حال با درایت به موضوعات فرهنگ، خانواده و مرگ پرداخت و در جهان طوفانی به پا کرد.

پپیتا نمونه‌ای از آلبریجه است، موجودی که می‌تواند پس از مرگ از یک حیوان واقعی به یک راهنمای روح تبدیل شود. با وجود اینکه ماما ایملدا در زمان حیاتش یک گربه‌ی کوچک داشت، شکل آلبریجه‌ی او در اصل یک گربه‌ی بزرگ با بال‌های عقاب، دم ایگوانا و شاخ‌های قوچ است. پپیتا می‌تواند در حالی که افراد را حمل می‌کند، مسافت‌های طولانی را پرواز کند، و به یک وسیله‌ی حمل‌ونقل، راهنمای روح و محافظ در سرزمین مردگان تبدیل شود.

۵. در انیمیشن زندگی یک حشره (A Bug’s Life) پرنده‌ی کوچک یک تهدید واقعی بود

حشره

با وجود تمام داستان‌های دلگرم کننده‌ی رشد شخصیت، اجتماع و همکاری با یکدیگر برای انجام کار، می‌توان گفت که قدرتمندترین شخصیت در کل انیمیشن «زندگی یک حشره»، پرنده است.

در حالی که این پرنده لزوما به عنوان یک موجود بد یا خوب در نظر گرفته نمی‌شود، صرفا پرنده‌ای است که هر گونه حشره‌ای را که بتواند پیدا کند می‌خورد، که این موضوع آن را به تهدیدی تبدیل می‌کند که برای فرار از دستش فقط می‌توان حواس او را پرت کرد، و غیر قابل شکست است. این فقط شخصیت‌های خوب نیستند که در فرار از دست پرنده مشکل دارند، چرا که هاپر، ضد قهرمان اصلی فیلم، غذای پرنده می‌شود و می‌میرد.

۴. در انیمیشن در جست‌و‌جوی نمو (Finding Nemo) شخصیت خبیث بروس یک میل شدید برای حمله را نشان می‌دهد

نمو

ناگفته نماند، اما زمانی که افرادی مانند «در جست‌و‌جوی نمو» و «در جست‌و‌جوی دوری» (Finding Dory) بر روی ماهی‌های کوچک و ماجراجویی‌های آن‌ها در اقیانوس‌های وسیع و دنیای عظیم آن‌جا تمرکز می‌کنند، معرفی شخصیت‌هایی مانند نهنگ و کوسه‌ها تاثیر فوری بر رشد رفتارهای آن‌ها می‌گذارد.

اگرچه بروس کوسه با شعار «ماهی‌ها دوستان ما هستند، نه غذا» دوستانه معرفی می‌شود، اما خون فورا او را به حالت آشفته و درنده‌ی خود باز می‌گرداند. تعقیب و گریز در «در جست‌و‌جوی نمو» با ماهی‌هایی که برای زندگی شنا می‌کنند، قدرت وحشتناک کوسه‌ها را به نمایش می‌گذارد، به‌ویژه کوسه‌هایی که برای مدت طولانی به درستی غذا نخورده‌اند.

۳. در انیمیشن کارخانه‌ی هیولاها (Monsters, Inc) سالی برای کارهایی فراتر از ترساندن طراحی شده است

یالی

جیمز پی سالیوان به صورت یک خرس و یک تنبل زمینی غول پیکر ماقبل تاریخ خلق شد تا به خاطر کارش در ترساندن کودکان، بزرگ و ترسناک دیده شود و در عین حال شخصیتی گرم و دوست داشتنی داشته باشد.

جثه و اندازه‌ی سالی به این معنی است که طبیعتا او قدرت و توانایی قابل توجهی دارد، اگرچه درگیری فیزیکی به ندرت در دنیای «کارخانه‌ی هیولاها» مطرح می‌شود.

۲. در انیمیشن به‌پیش (Onward) کوری مانتیکور در نهایت تمام قدرت خود را آزاد می‌کند

به پش

«به‌پیش» یک داستان جذاب در مجموعه‌ی پیکسار است، با دنیایی پر از موجودات افسانه‌ای و غیرانسانی، که تلاش می‌کنند شگفتی‌های جادو را دوباره کشف کنند و دوباره به جامعه بازگردانند.

کوری مانتیکور به عنوان یک صاحب رستوران که به صورت یک عضو عادی جامعه ظاهر شد، در نهایت نشان داد که یک مانتیکور است. کوری قامتی قوی و بال‌های قدرتمند و نفسی آتشین دارد و می‌تواند از نیش فلج کننده‌ی انتهای دمش استفاده کند. در کنار همه‌ی اینها، با اضافه شدن شمشیر افسانه‌ای او یعنی نفرین‌شکن، و انگیزه‌ی دوباره‌ی او برای زندگی و ماجراجویی، کوری مطمئنا یکی از شخصیت‌های قدرتمندتر و توانمند در قلمرو پیکسار است.

۱. در انیمیشن شگفت‌انگیزها (The Incredibles) آقای شگفت‌انگیز یک گروه از شخصیت‌های قدرتمند را رهبری می‌کند

شگفت

رابرت «باب» پار، که بیشتر به عنوان آقای شگفت‌انگیز شناخته می‌شود، رئیس اصلی خانواده‌ و یک ابرقهرمان است. توانایی‌های او حول قدرت مافوق بشری متمرکز است، با قدرت عضلانی افزایش یافته که به خوبی به او اجازه می‌دهد بپرد و با سرعتی بی‌سابقه نسبت به اندازه‌اش حرکت کند.

قدرت او به قدری قابل توجه است که به دلیل خطر دائمی شکستن هر چیزی، از ماشین گرفته تا هر شی معمولی دیگری، زندگی روزمره برایش سخت‌تر می‌شود. در حالی که بقیه‌ی اعضای خانواده‌ی او ویژگی‌ها و توانایی‌های منحصر به فرد خود را دارند، تنها کسی که می‌تواند از نظر قدرت با او مقایسه شود جک‌جک است. شخصیت‌های دیگری مانند فروزون و سیندروم نیز قدرت و توان خود را به روش‌های مختلف به نمایش می‌گذارند و بدون شک فهرستی از شگفت‌انگیزها را به عنوان قوی‌ترین گروه در فیلم‌های پیکسار معرفی می‌کنند.

منبع: cbrبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۰ دیدگاه
 1. سینا

  دختر کفشدوزک برای پیکسار نیست

 2. ارشیا

  من یه لهظه داشتم سایت رو مسخره میکردم چون ارن، لیوای، گوجو، و هزاران شخصیت انیمه ای که قوی ترینشون اول ارنِ قبلا بهترین نبود ارن ولی قسمت ۲۱ فصل چهارشو ببینید متوجه میشید و اینم برای پیکسار لیست خوبی بود البته واقعا چرا دختر کفشدوزکی یا گربه سیاه رو نذاشتید😑🧐

  1. هستی (طرفدار دیزنی و پیکسار)

   اقای ارشیا عزیز، دختر کفشدوزکی و یا همون معجزه اسا یا همون میراکلس و انیمه مال پیکسار نیست مال کمپانی های دیگر هست

 3. Amirali.K

  خخخ…. چه لیستی!😂😂

  اونایی که گفتن دختر کفشدوزکی، باید بگم با این که این سریال رو ندیدم ولی تا جایی که میدونم نباید برای پیکسار باشه. هست؟

  1. Parmis saghi

   داداش دختر کفشدوزکی مال پیکسار نیست مال یه کمپانی نامعتبره😑

 4. مبینا

  چرادخترکفشدوزکی رو نگفتین😐

  1. رضا

   دختر کفشدوزکی ماله پیکسار نیست

  2. هستی(طرفدار پیکسار و دیزنی)

   خانم مبینا دختر کفشدوزکی یا همون میراکلس برای پیکسار نیست

 5. G

  جناب یه بنده خدایی واقعا اصلا دختر کفشدوزکی از همه قدرتمند تره

 6. محمد

  بس شرک چیه 😐

  1. Parmis saghi

   شرک مال دریم وورکزه😑
   البته فک کنم😅

  2. هستی(طرفدار پیکسار و دیزنی)

   شرک برای دیزنی و پیکسار نیست و اصلا شرک قدرت نداره

 7. پدرت

  منی که تا دیروز فک میکردم اینا مال دیزنیه

 8. یه بنده خدایی

  پ چرا دختر کفشدوزکی رو نگفتین😂

  1. فقط بدون وجدان دارم

   دقیقا منم همین فکر رو میکردم

  2. سلنا

   خخخخخخ

  3. سی سی

   وای…. وای خدا اینا چرا متوجه نمیشن

 9. نیروانا

  بد نبود🍻

 10. خب همه رو بزارید دیگه😅😂

 11. عرفان

  تا جایی موافقم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما