۱۰ نکته درباره شخصیت بیلی بوچر در سریال «پسران» که هواداران از آن متنفر هستند

۱۳ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
بیلی بوچر

شخصیت بیلی بوچر در سریال «پسران» (The Boys)، کاراکتری با ابهت خیره‌کننده است که در فصل سوم به خوبی تماشا می‌کنیم که چطور او برای سرنگون کردن ابرقهرمان‌های قصه، تن به هر کاری می‌دهد. با این‌که هواداران از تماشای بیلی بوچر جلوی دوربین لذت می‌برند، چند نکته‌ای پیرامون این کاراکتر وجود دارد که خیلی از هواداران نمی‌توانند با آنها کنار بیایند.

ایده‌ی بیلی بوچر در تشکیل یک گروه خاص برای مبارزه با گروه «هفت»، دست‌مایه‌ی خلق اتفاقات جذابی در سریال «پسران» شد که در سه فصل توانستیم از شبکه آمازون پرایم تماشا کنیم. گروه پسران با هدف از پا در آوردن گروه ابرقهرمان‌های قصه روی کار آمد و بوچر به عنوان رهبر این تیم می‌بایست با تحسین از سمت هواداران روبه‌رو شود، اما برعکس، انتقادهایی هم به این شخصیت وارد است.

گاهی اوقات امکان دارد مخاطب از بوچر به دلیل برخی از رفتارهایی که دارد بدش بیاید. به جای این‌که بدجنسی‌های بیلی بوچر به ابزار مفیدی علیه ارتش بی‌اخلاق شرکت بین‌المللی وات تبدیل شود، بیشتر به عامل مضری علیه خودِ خانواده‌ی بوچر و اعضای گروه پسران بدل می‌گردد. برخی از خصلت‌های بیلی بوچر که در سناریوی سریال «پسران» برای این شخصیت تعریف شده به مذاق خیلی از هواداران خوش نیامده است. لازم به ذکر است ۱۰ نکته‌‌ی این مقاله بر اساس نظر کاربران ردیت (Reddit) تهیه و تنظیم شده است:

۱۰- بیلی بوچر به شدت اهل حاشا و انکار است

بیلی بوچر

بر اساس دیدگاه یکی از کاربران ردیت، بوچر مدام به خودش در این رابطه دروغ می‌گوید که هدفش از این کار، تنها از بین بردن گروه هفت (به خصوص هوم‌لندر) است. نیت و هدف اصلی بوچر واقعا در این موضوع خلاصه نمی‌شود. او تن به این کار داده تا فقط انتقام بِکا را از هوملندر بگیرد. در واقع، به کار گرفتن سایر افراد معمولی به این داستان توسط بوچر و وادار کردن‌شان به انجام این ماموریت واقعا نیاز به تحسین ندارد.

اگر بیلی بوچر توسط هوم‌لندر آزرده‌ خاطر نمی‌شد، شاید بیلی هم حاضر به گرفتن انتقام نمی‌شد. البته بیلی تنها فردی در این داستان نیست که مورد اذیت و آزار گروه «هفت» قرار گرفته و سایر اعضای گروه «پسران» هم هر کدام دلایلی منطقی برای از بین بردن گروه «هفت» در سر دارند. به همین خاطر می‌توان استنباط کرد که سایر اعضای گروه پسران مورد سو استفاده توسط بیلی قرار نگرفته‌اند و بوچر تنها افرادی را پیدا کرده که مثل خودش، اهداف یکسانی دارند؛‌ نابودی گروه «هفت».

۹- عدم پشیمانی

بیلی بوچر

بسیاری از هوادران باور دارند که بوچر برای پیامدهای منفی فعالیت‌هایش در این داستان، به اندازه کافی احساس پشیمانی نمی‌کند. در صحنه‌ای که نوه‌ی مالوری به دلیل هل دادن لمپ‌لایتر توسط بوچر به راحتی کشته می‌شود، بیلی بوچر حتی یک معذرت‌خواهی ساده هم ‌نمی‌کند.

دلایل دیگری نیز وجود دارد که می‌توان درباره ضد-شرور بودن بوچر بیان کرد. او کارهای اشتباه و بد بسیار زیادی انجام می‌دهد که باور دارد اگر این فعالیت‌ها موجب شکست دادن گروه «هفت» شود، پس انجام این امور کاملا ارزشش را دارد. بوچر به عنوان یک جنگجوی کارشته‌ی جنگ، به مرگ به چشم یک موضوع مهم نگاه نمی‌کند. این نکته را ضمیمه‌ی کارهای بوچر کنید تا عدم احساس پشیمانی توسط بوچر را بتوانید به‌طور کامل درک کنید.

۸- نفرت خالص از تمام ابرقهرمان‌ها

بیلی بوچر

شاید برای برخی از تماشاگرهای سریال «پسران» این نکته عجیب باشد که بوچر از تمامی ابرقهرمان‌های دنیا بدش می‌آید. در صورتی‌که تنها هوم‌لندر به او بدی کرده است. اگر منطقی نگاه کنیم، بوچر تنها باید به دنبال انتقام از هوم‌لندر به عنوان رهبر گروه «هفت» باشد.

شخصیت بوچر شبیه به سرپرست باندهای خلافکاری است که برای حذف رقبا تصمیم می‌گیرند تا کل خانواده حریف را قلع و قمع کنند. او حتی نسبت به رابطه‌ی هیوئی و استارلایت نیز روی خوش نشان نمی‌دهد، در حالی‌که استارلایت تا فصل سوم در نقش یک شخصیت خوب ظاهر می‌شود.

۷- بوچر بیشتر از خانواده‌اش، سرش به ماجراجویی‌هایش گرم است

بیلی بوچر

بوچر حتی پس از فهم این موضوع که همسرش بکا واقعا نمرده، عطش گرفتن انتقام از هوم‌لندر از سرش بیرون نمی‌افتد. بوچر با درخواست از بکا برای خلاص شدن از رایان، پای خود را در این مسیر فراتر از حد می‌برد.

تصمیم‌های بوچر درباره‌ی بکا و رایان شاید به نظر خبیثانه باشد، اما تصمیم‌های این شخصیت آن‌چنان هم غیرمنطقی نیست. بالاخره فردی هنوز باید حضور داشته باشد تا با گروه «هفت» مقابله کند و بوچر تنها فرد در این میدان است که می‌خواهد این ماموریت را به اتمام برساند. از طرفی، رایان همچنان بچه‌ی هوم‌لندر است. بنابرانین بوچر از لحاظ منطقی کار اشتباهی نمی‌کند که دلش نمی‌خواهد این بچه به چیزی نرسد.

۶- بوچر، قهرمان اصلی داستان است

بیلی بوچر

برخی از تماشاگر اعتقاد دارند که بوچر مستحق بودن در نقش قهرمان اصلی داستان نیست؛ چراکه او این قدرت را ندارد تا همه چیز را به درستی برنامه‌ریزی کند. همچنین بوچر انگیزه‌ی کافی را برای دنبال کردن گروه «هفت» هم ندارد. به جای بوچر، این حق هیوئی است که در راس گروه حضور داشته باشد؛ چراکه حداقل هیوئی چند مرتبه توانسته موجب نجات دیگران شود و اولین نامزدش را نیز در طی حادثه‌ای با یکی از اعضای گروه «هفت» به طرز فجیعی از دست می‌دهد.

در حقیقت امر، هیوئی زحمات بیشتری نسبت به بوچر برای گروه «پسران» کشیده است. او بوده که از ایزیکیل توانسته اطلاعات مفیدی را بیرون بکشد. او و استارلایت توانسته بودند حوادث پایان فصل اول را رقم زنند. از طرفی دیگر، هیوئی می‌خواهد سقوط گروه «هفت» را به چشم ببیند و صرفا به دنبال اهداف انتقام‌جویانه نیست. هر چند هیوئی مصمم است تا در این بحبوحه، حداقل استارلایت در امان باشد. جدا از تمامی موارد اشاره شده، هیوئی به صورت ذاتی انسان به مراتب بهتری نسبت به بیلی بوچر به نظر می‌رسد.

۵- اتفاق هولناکی که برای بچه افتاد

بیلی بوچر

سر و کله‌ی بوچر در پایان فصل اول پیدا می‌شود تا استیل‌وِل (Stillwell)‌ را به قتل برساند. با این حال، هوم‌لندر وارد ماجرا می‌شود تا ثابت کند که استیل‌ول در حد و اندازه‌‌اش نیست. بیلی هم به‌واسطه‌ی فهم این مسئله تصمیم می‌گیرد تا کل منطقه را منفجر کند. با این‌که بوچر دقیقا می‌داند یک بچه در این مکان همچنان حضور دارد. ارتکاب به قتل بوچر در این صحنه برای برخی از کاربران ردیت قابل بخشش نیست.

این‌که چرا بوچر هیچ اهمیتی به نجات جان بچه نمی‌دهد، جای سوال دارد. هر چند، بوچر به آسیب‌های جانبی کارهایش اهمیت چندانی نمی‌دهد؛‌ چراکه او تنها به انجام کارهایش اهمیت می‌دهد. بوچر در این ماجرا به این عقیده رسید که اگر هوم‌لندر در این سناریو کشته شود، مرگ بچه‌ی بی‌گناه قابل پذیرش خواهد بود. در نهایت هم به خوبی تماشا کردیم که بچه می‌میرد اما هوم‌لندر فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد.

۴- بیلی بوچر در حیطه‌ی اکشن هم در حد یک قهرمان نیست

بیلی بوچر

تا پیش از فصل سوم سریال «پسران»، تماشاگرها به خصوص کاربران ردیت دلشان می‌خواسته تا بوچر بیشتر وارد دعواهای فیزیکی شده و حتی کار به جاهای باریک کشیده شود. در صورتی‌که بیلی بوچر خون‌سردتر از این حرف‌هاست! سریال «پسران»‌ رفته رفته در هر فصل از بوچر، یک شخصیت خشن‌تر می‌سازد؛‌ تا جایی‌که در فصل سوم تماشا می‌کنیم که او با استفاده از قدرت‌های ابرقهرمانی‌اش دمار از هر جنبنده‌ای می‌خواهد در بیاورد.

۳- ایفای نقش کارل اربن (Karl Urban)

بیلی بوچر

کارل اربن مدت زمان زیادی را جلوی دوربینِ سریال «پسران» در نقش بیلی بوچر بازی کرده اما تمامی هوادارهای سریال، عاشق سینه‌چاک ایفای نقش این بازیگر نیستند. به عقیده‌ی برخی از کاربران ردیت، اربن بیش از حد این نقش را جدی بازی می‌کند.

با این‌که اربن در بیش از پنجاه فیلم سینمایی و سریال‌های تلویزیونی هنرنمایی کرده، او در کل حرفه‌ی بازیگری‌اش توانسته تنها یک جایزه‌ی معتبر را کسب کند. بودن در قامت بیلی بوچر برای کارل اربن تا زمان نگارش این مقاله دستاورد معتبر خاصی در بر نداشته است.

۲- شباهت‌هایی که بین بیلی بوچر و جک اسپارو وجود دارد

بیلی بوچر

برخی از کاربران ردیت توانسته‌اند شباهت‌های متعددی را بین بیلی بوچر و شخصیت خیالی جک اسپارو پیدا کنند. ظاهرا هر دو شخصیت در هنگام صحبت با دستانشان به چیزی اشاره می‌کنند، در تلاش هستند تا طعنه‌آمیز رفتار کنند، لبخند مصنوعی بر لب دارند، به راحتی فحاشی می‌کنند و از همه مهم‌تر هر دو شخصیت گروه وفاداری دارند که حاضر هستند برایشان هر کاری را انجام دهند. هر چند با تمامی این تفاسیر،‌ بیلی بوچر از دید این دسته از کاربرها، نسخه‌ی دسته چندم و پایین‌تر از جک اسپارو محسوب می‌شود.

سناریونویس‌های یک محصول تلویزیونی می‌توانند از محصولات دیگر الهام گیرند و اگر هم آنها روزی اعتراف کنند که برای شخصیت‌پردازی بیلی بوچر از کاراکتر جک اسپارو کمک گرفته‌اند، نباید تعجب کرد. اگر شباهت‌ها را کنار بگذاریم، جک اسپارو شخصیت به مراتب جالب‌تری نسبت به بوچر دارد.

۱- لهجه‌‌ی بوچر

بیلی بوچر

با این‌که بیلی بوچر قرار بوده یک شخصیت تمام و کمال انگلیسی باشد، لهجه‌ی کارل اربن به اندازه‌ی کافی متقاعدکننده نیست. در واقع لهجه‌ی بیلی بوچر بیشتر شبیه به لهجه یک فرد اهل استرالیا یا نیوزیلند است. البته برای این مسئله دلیلی وجود دارد.

از آنجایی که کارل اربن اصالتا اهل نیوزیلند است، کاملا منطقی خواهد بود که لهجه‌اش نیز کاملا انگلیسی نباشد. تماشاگرهایی که اهل انگلیس نیستند هم به احتمال زیاد متوجه این مشکل در لهجه‌‌ی بوچر شده‌اند. از نظر بسیاری از هواداران سریال «پسران» در ردیت، لهجه‌ی بوچر حتی به آمریکایی نیز شبیه نیست.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۰ دیدگاه
 1. Avatar ابول

  بچه استیل ول نمیمیره
  تو فصل ۳ اگه دقت کنید تو پرورشگاه بچه های سوپرهیرو یه پسر هس ب اسم تدی استیل ول
  تو خود فصل ۲ هم گفتن تدی زندس

 2. Avatar amir

  ن برعکس من عاشق تمام این چیزاییم ک‌ گفتی
  کی ازش متنفره؟ ب من نیشانش بده!

 3. Avatar محمد

  بیلی بوچر شخصیت جالبی داره هم طنزه و هم روحیه بخش و هم خشن ولی من با مورد کشته شدن بچه موافقم بیلی خشنه و بعضی وقت ها نفرتش از ابرقهرمان ها کورش میکنه

 4. Avatar امیر

  دلایل نامعقول . خیلی بازیگرش عالیه . مخصوصا وقتایی که یهو هیجانی حرف میزنه

 5. Avatar Doge

  وقتی خودت از بوچر بدت میاد و میگی هواداران.

 6. Avatar Ksi

  همه این چیزایی گفت من دوس دارم😂

 7. Avatar احمد

  راستش من عاشق بیلی بوچرم🤣

 8. Avatar ankal

  الان با خودتون چی فکر کردین بوچر شخصیت پردازی عالی داشت و این هایی که گفتین نقطه قوتن تا نقطه ضعف

 9. Avatar متین

  من که توی کل سریال از بیلی بوچر و هوم لندر و هیوئی خوشم اومد. بقیشون چرت و رو مخ بودن.

  1. Avatar william butcher

   این سه تا شخصیت اول بودن متین جان

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه