۱۰ ایده‌ی خاص و شیک برای طراحی دیوار پشت تلویزیون

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
10 ایده‌ی خاص و شیک برای طراحی دیوار پشت تلویزیون

حتما شما هم با این موضوع که «تلویزیون همیشه بیشترین توجه را در خانه به خود جلب می‌کند» موافق هستید. آن را در هر نقطه از خانه قرار دهید افراد خانواده بیشترین زمان خود را در همان قسمت می‌گذرانند. حتی وقتی مهمان هم به خانه‌تان بیاید باز هم سعی می‌کنید اطراف تلویزیون بنشینید. پس حالا که این وسیله می‌تواند تمام توجه‌ها را به خود جلب کند، بهتر است به دکوراسیون اطراف آن هم توجه کنید. سبک طراحی دیوار پشت تلویزیون می‌تواند در کنار نمایش سلیقه‌ی شما، حال و هوایی که در زمان فیلم دیدن دارید را هم تغییر دهد.

در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قرار است ۱۰ ایده‌ی خاص، شیک و ترند برای طراحی دیوار پشت تلویزیون را به شما معرفی کنیم. پس اگر شما هم از خودتان این سوال را می‌پرسید که دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم، این مطلب را تا آخر بخوانید.

۱. استفاده از چوب

طراحی دیوار پشت تلویزیون با چوب
چوب یک ماده چند منظوره است که می‌تواند هر فضایی را به سمت بهتر شدن ارتقا دهد. پس می‌توانید به راحتی از آن برای دکور پشت تلویزیون شما می‌توانید با استفاده از رنگ در کنار چوب، دیواری پر از خلاقیت بسازید. البته اگر نمی‌خواهید هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید، می‌توانید از لمینت استفاده کنید.

برای نگهداری از دستگاه پخش، کتاب‌ها یا تزئینات هنری، می‌توانید قفسه‌های چوبی بسازید تا وسایل خانه را در آن‌ها قرار دهید. همچنین می‌توانید از پوشش چوبی جایگزین، یا نقاشی‌های مختلف روی چوب استفاده کنید تا یک جلوه‌ی جدید ایجاد کنید. اگر هم طرفدار دکوراسیون‌های ساده و مینیمال هستید یک تخته چوب ساده می‌تواند کار را به خوبی انجام دهد.

۲. اجرای دیوار آجری

جدیدترین طراحی دیوار پشت تلویزیون

اگر دیوار آجری در خانه‌تان وجود دارد، استفاده نکردن از آن یک خطاست چون شما بهترین دکوراسیون پشت تلویزیون را در اختیار دارید. دیوار آجری به  فضای شما ظاهری روستایی و در عین حال جوان پسندانه می‌دهد. این دیوار برای هر سن و سلیقه‌ای مناسب است. پیشنهاد می‌کنیم دیوار آجری را با رنگ خاکستری یا سفید رنگ رنگ آمیزی کنید تا به آن جلوه‌ای عالی و به‌روز بدهید.

۳. استفاده از نورهای میله‌ای

عکس طراحی دیوار پشت تلویزیون
یک راه جالب دیگر برای ایجاد طرح پشت تلویزیون، استفاده‌ی هوشمندانه از نورها است. شما می‌توانید یک دیوار کاذب بسازید و نورهای میله‌ای را روی آن، درست در بخشی که می‌خواهید تلویزیون قرار بگیرد، نصب کنید. این کار به فضای شما ظاهری مدرن و شیک خواهد داد. اما رنگ را با دقت انتخاب کنید. باید با دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما هماهنگ باشد. همچنین می‌توانید برای پر کردن مابقی فضای دیوار چند از تابلوی هنری انتزاعی استفاده کنید.

۴. ساده با کنتراست

طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک
روشی وجود دارد که اجرای آن نیازی به تلاش زیادی ندارد اما فضا را به شدت دلچسب می‌کند. ترفند ساده این است که برای طراحی دیوار پشت تلویزیون از کنتراست پالت رنگی دکوراسیون خانه‌تان پیروی کنید. به عنوان مثال، اگر رنگ اصلی خانه شما بژ یا شیری است، می‌توانید از رنگ کنتراستی مثل مشکی یا خاکستری برای طراحی دیوار پشت تلویزیون خود استفاده کنید. می‌توانید میز تلویزیون یا قفسه‌ای که در آن قسمت قرار می‌گیرد را هم در همان پالت رنگی بسازید تا تمرکز بیشتری در آن قسمت از اتاق نشیمن ایجاد کنید.

۵. هماهنگ با مبلمان

طراحی دیوار پشت تلویزیون با ام دی اف
اگر شما از تقارن خوشتان می‌آید و همچنان می‌خواهید خلاق باشید، تطبیق طراحی دیوار تلویزیون با رنگ مبلمان بسیار مناسب و هوشمندانه خواهد بود. اگر باز هم می‌خواهید خلاقیت بیشتری نشان دهید، می‌توانید از نقاشی‌های بافت‌دار یا لمینت‌ برای ایجاد جلوه‌ی براق روی دیوار استفاده کنید.

همچنین می‌توانید میز تلویزیون یا کنسول مناسبی را برای قرار دادن شیشه‌های هنری، نقاشی‌ها، قاب‌ها یا وسایل تزئینی زیر محل نصب تلویزیون قرار دهید یا چند شلف مناسب به دیوار وصل کرده، وسایل را روی آن‌ها قرار دهید.

۶. استفاده از گیاهان

طراحی دیوار پشت تلویزیون با کناف
وجود فضای سبز در دکوراسیون خوب و بسیار مهم است! پس چرا در طراحی دیوار پشت تلویزیون استفاده نکنید؟ شما می‌توانید گیاهان آپارتمانی سبز را پشت و اطراف تلویزیون قرار دهید تا به آن ظاهری طبیعی و شاد بدهید. همچنین می‌توانید باغچه عمودی روی دیواری که تلویزیون شما نصب شده است ایجاد کنید.

اما سعی کنید بین نوع مبلمانی که در اتاق دارید و گیاهان مورد استفاده تعادل برقرار کنید. مثلا مبلمان چوبی و مدرن بهترین انتخاب برای همراه شدن با تعداد زیادی گلدان آپارتمانی است. این کار به فضای داخلی شما حالتی جدید همراه با امکان استفاده از اکسیژن تازه را می‌دهد.

۷. استفاده از کتاب‌ها

رنگ دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم
این مدل طراحی دیوار پشت تلویزیون مخصوص عاشقان کتاب است. همچنین برای کسی که می‌خواهد به یاد داشته باشد که بسیاری از کتاب‌ها را بخوانند و وقت خود را فقط صرف تلویزیون نکنند هم بسیار مناسب است. شما می‌توانید دیوار را با قفسه‌های کتاب تقسیم کنید و فضایی برای قرار گرفتن تلویزیون و دستگاه‌های وابسته به آن در نظر بگیرید.

سعی کنید قفسه‌ها را به رنگ خنثی انتخاب کنید تا کتاب‌ها به عنوان نقطه تمرکز درخشان فضا باشند. با اجرای این ایده هر کسی با یک نگاه کوتاه هم می‌تواند متوجه علاقه‌ی شما به مطالعه شود.

۸. فضاسازی هنری

دیزاین هنری اتاق نشیمن
اگر می‌خواهید در فضایی محدود چیزی خلاقانه بسازید، راه حل شما اجرای این ایده است. تلویزیون را روی یک میز جذاب در یک گوشه از اتاق قرار دهید، به شکلی که تماشای تلویزیون از روی مبل‌ها سخت نباشد. می‌توانید از نورپردازی به سبک بوهمین، شال مبل دست‌بافت، گیتار، یکی دو مجسمه و اثر هنری دیگر برای تکمیل دکوراسیون استفاده کنید.

همچنین طراحی دیوار پشت تلویزیون با کاغذ دیواری در کنار استفاده از وسایل هنری می‌تواند فضا را بسیار غنی‌ نمایش بدهد. برای هماهنگی بیشتر طراحی دیوار پشت تلویزیون با دکوراسیون کلی اتاق نشیمن، بهتر است در بقیه‌ی بخش‌های اتاق هم از همین سبک هنری استفاده کنید.

۹. ترکیب مواد و بافت‌ها

دکور لاکچری اتاق نشیمن
چرا باید به یک ماده محدود بمانید وقتی می‌توانید از بسیاری از گزینه‌های مختلف استفاده کنید؟ شما می‌توانید طراحی هندسی یا انتزاعی مطابق با سلیقه و نیازهای ذخیره‌سازی خود، همراه با یک کاغذ دیواری یا ماده کنتراست استفاده کنید. مثلا یک واحد قفسه‌ی چوبی را روی یک دیوار سنگی یا آجری نصب کنید. همچنین می‌توانید از نورپردازی تک نقطه‌ای استفاده کنید که تمرکز آن روی تابلوهای نصب شده روی دیوار باشد. اما طبق معمول مهم‌ترین نکته این است که با اتاق نشیمن شما هماهنگ باشد.

۱۰. ساده و بدون هیچ عنصر دکوراتیو

طراحی ترندی پشت تلویزیون
این بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال ظاهر ساده اما مدرن هستند. ظاهر ساده همیشه برای افرادی که به دنبال سبک‌های مینیمال هستند جذاب است. شما می‌توانید دیوار را به رنگ دلخواه در آورده و از یک میز تلویزیون مینیمال و ساده استفاده کنید.

مرور کلی

دیوار پشت تلویزیون چی مده

انتخاب سبک طراحی دیوار پشت تلویزیون گاهی می‌تواند کاری دردسرساز باشد. پس بهتر است به جای توجه به ترند روز، به دنبال گزینه‌هایی باشید که باعث ایجاد رضایت ذهنی شمامی‌شوند. در این مطلب ۱۰ ایده‌ی ساده، شیک و آسان برای طراحی دیوار پشت تلویزیون معرفی شد. اگر شما هم ایده‌ی خاصی برای اجرا دارید، حتما در بخش کامنت‌ها برای ما و خوانندگان مجله‌ی دیجی‌کالا بنویسید.

منبع: zadinteriors

پاسخ به چند پرسش پرتکرار
برای اینکه دیوار پشت تلویزیون مدرن دکور شود چکار کنیم؟
برای اجرای دکوراسیون مدرن روی دیوار پشت تلویزیون می‌توانید از ایده‌های دکوراسیون با نورهای میله‌ای که در همین مطلب ارائه شده استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ‌های خنثی، کاغذ دیواری با طرح مدرن و ترکیب چند بافت هم می‌تواند برای اجرای این سبک دکوراسیون مناسب باشد.
تزیین دیوار پشت تلویزیون با آینه ایده‌ی خوبی است؟
اگر خانه‌ی کوچکی دارید یا نورگیر آن کم است، استفاده از آینه‌های بزرگ پشت تلویزیون ایده‌ی بسیار خوبی است. اما اگر اتاق نشیمن بزرگی دارید و نورگیر مناسبی هم در اختیارتان است، به سراغ استفاده از آینه‌های دکوراتیو بروید.
تزئین دیوار پشت تلویزیون با سنگ بهتر است یا چوب؟
تصمیم برای اینکه دیوار پشت تلویزین با چوب دکوراسیون شود یا سنگ وابسته به دکوراسیون اتاق نشیمن شما است. هر دو روش مناسب و زیبا است اما باید روشی را انتخاب کنید که با دکوراسیون کلی اتاق نشیمن هماهنگ باشد. در غیر این صورت دیوار پشت تلویزیون هیچ زیبایی نخواهد داشت.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما