۱۱ نکته که باید درباره‌ی جدیدترین قسمت استار اوشن بدانید؛ با The Divine Force آشنا شوید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
Star Ocean the Divine Force

بازی اقیانوس ستاره: نیروی مقدس (Star Ocean The Divine Force) به زودی برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ سونی عرضه خواهد شد. این بازی پر از اکشن بوده و در سبک نقش آفرینی است. نکته اینجاست که بازی اقیانوس ستاره یک نقش آفرینی ساده نیست. بلکه یک دیدگاه جدید در این سبک است. این بازی با داستان، مکانیسم متفاوت و مبارزات جذاب شما را ساعت‌ها درگیر خواهد کرد.

مجموعه‌ی اقیانوس ستاره سابقه زیادی در دنیای بازی‌های ویدئویی دارد. حال آخرین عنوان از این مجموعه نیز موارد زیادی برای ارائه دارد. اگر مشتاق این بازی هستید، در این مطلب ما برای شما مقداری اطلاعات از این بازی آورده‌ایم. پس با ۱۱ چیز که باید در مورد اقیانوس ستاره: نیروی مقدس بدانید با ما همراه باشید.

نیروی مقدس ششمین بازی از این مجموعه است

شما قطعاً با نام اقیانوس ستاره آشنا هستید. اگر در دنیای گیمینگ باشید، امکان ندارد که نام آن را نشنیده باشید. این مجموعه از سال ۱۹۹۶ وجود داشته و طرفداران بسیار زیادی در دنیا دارد. زمانی که اکثر عناوین نقش آفرینی روی بخش فانتزی تمرکز دارند، اقیانوس ستاره در فضا جریان دارد. به همین دلیل بازیکنان توانایی بیشتری برای گشت و گذار دارند. همین باعث شده تا اقیانوس ستاره یک مجموعه خاص باشد.

نیروی مقدس ششمین بازی در این مجموعه است. به همین دلیل ایده‌های جالبی را به آن اضافه کرده است. از مبارزات سریع گرفته تا آزادی عمل بسیار زیاد که باعث شده این بازی گسترده‌ترین عنوان این مجموعه باشد.

بازی اقیانوس ستاره نیروی مقدس

برای لذت بردن از این بازی نیازی به تجربه عناوین قبلی نیست

مانند مجموعه‌های نقش آفرینی دیگر مثال فاینال فانتزی (Final Fantasy) یا دراگون کوئست (Dragon Quest) هر کدام از عناوین اقیانوس ستاره یک ماجراجویی زیبا و مستقل است. از این رو شما نیازی ندارید تا عناوین قبلی را بازی کرده باشید. تمامی محتوای داستانی در این عنوان به طور کامل حضور داشته و اگر شما از طرفداران این مجموعه باشید شاید چند مورد ارتباط جالب پیدا کنید.

یک ماجراجویی زیبا که سبک‌های علمی تخیلی و فانتزی را با یکدیگر ترکیب می‌کند

این ماجرا با سقوط کاپیتان ریموند لاورنس (Raymond Lawrence) روی سیاره آستر ۴ (Aster 4) آغاز می‌شود. این دنیا بسیار ترسناک و خاص بوده و مانند سفر به گذشته است. به حالتی که مردم زره‌های سنگین پوشیده و در قلعه زندگی می‌کنند. در آستر ۴ جنگ‌های زیادی جریان دارد و همین مورد هیجان بازی را چندین برابر می‌کند.

کاپیتان به تیم پرنسس لتیشیا (Laeticia) ملحق شده و در تلاش است تا هم‌سفران خود را پیدا کند. بحث اینجاست که لاورنس از خطراتی که دنیای این بازی را تحدید می‌کند، بی‌خبر است. از این رو خود را به طور ناگهانی درگیر آن‌ها می‌کند.

سیستم دو قهرمانه در نیروی مقدس نیز وجود دارد

مانند عناوین قبلی این بازی نیز از سیستم دو قهرمانی پشتیبانی می‌کند. به این شکل که شما می‌توانید یکی از دو کاراکتر اصلی بازی یعنی ریموند یا لتیشیا را انتخاب کنید. این انتخاب تنها روی ظاهر بازی تغییر ایجاد نمی‌کند. بلکه هم‌تیمی‌ها، اتفاقات و روند بازی نیز با توجه به کاراکتر روبروی شما تغییر خواهد کرد. این باعث خواهد شد که حداقل شما دوبار نیروی مقدس را تجربه کنید.

روند بازی در نقش ریموند

ریموند کاپیتان یک سفینه فضایی تاجر به نام ایداس (Ydas) است. او زیر نظر کمپانی لاورنس کار کرده که توسط خانواده‌اش اداره می‌شود. او یک فرد بسیار مهربان و شجاع است. همین شجاع بودن او گاهی اوقات ریموند را در دردسر می‌اندازد. با این حال او حاضر است برای دوستانش هرکاری را انجام دهد. به همین دلیل دوست داشتن او به عنوان قهرمان داستان کار دشواری نیست. داستان او نیز بیشتر حول یافتن هم تیمی‌ها و نجات آن‌ها می‌گردد.

بازی اقیانوس ستاره

روند بازی در نقش لتیشیا

لتیشیا پرنسس حکومت آسریوس (Aucerius) است. این حکومت روی سیاره‌ی آستر ۴ وجود دارد. با این حال چندان پیشرفته نیست. لتیشیا یک شوالیه است. به همین دلیل به شدت در مبارزه ماهر است. سلاح او نیز دو عدد شمشیر است. چیزی که باعث می‌شود او سریع باشد. از طرفی افراد زیادی نیز او را در مبارزات قبول دارند.

لتیشیا به شدت کنجکاو است. آشنایی او با ریموند باعث می‌شود تا دید گسترده‌تری نسبت به دنیای اطراف خود داشته باشد. او بیشتر از هر چیزی که سرزمینش را دوست داشته و تمام تلاشش را خواهد کرد تا آن را نجات دهد. به همین دلیل است که روند داستانی او بیشتر حول مراقبت از سرزمینش می‌گردد.

شما آزادی عمل بسیار زیادی دارید

در ابتدای بازی، کاراکترهای اصلی با یک شکل مکانیکی زنده عجیبی روبرو می‌شوند. نام آن دوما (D.U.M.A) است. این سیستم به قهرمانان بازی توانایی‌های ماوراءالطبیعی می‌دهد. به این شکل که این دو شخصیت می‌توانند هرجایی بروند. تنها با فشار یک دکمه کاراکترهای بازی می‌توانند پرواز کرده و از صخره بالا بروند. دنیای بزرگ نیروی مقدس نیز به شما اجازه استفاده از این قابلیت‌ها را خواهد داد.

مبارزات در نیروی مقدس به شدت سریع است

عناوین اقیانوس ستاره برای مبارزات سریع خود مشهور هستند. با این حال نیروی مقدس این موضوع را به یک سطح جدید می‌برد. شما می‌توانید یک تیم ۴ نفره داشته و همه کاراکترهای تیم را کنترل کنید. هر کدام از این شخصیت‌ها توانایی و ویژگی‌های خاص خود را دارند. شما می‌توانید توانایی‌های خاص خود را روی کنترلر گذاشته تا به سرعت به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

11 نکته Star Ocean

مبارزات دقیق هم هستند!

دوما تنها در حرکت به شما کمک نخواهد کرد. بلکه به طور کلی تغییر زیادی در مبارزات این مجموعه ایجاد خواهد کرد. شما به راحتی می‌توانید دو دشمن خود چرخیده و او را گیج کنید. حتی می‌توانید با سرعت زیاد به سمت دشمنان خود حرکت کنید. در لحظه آخر جهت خود را تغییر دهید تا به نقطه کور دشمن ضربه بزنید. همانطور که مشخص است مبارزات در این بازی به شدت زیبا و دقیق است. از این رو شما از شکست دادن دشمنان لذت خواهید برد.

نیازی نیست که دائم از سرعت بازی استفاده کنید

تمامی موارد بالا باعث خواهند شد تا بازی نیروی مقدس بسیار سریع باشد. با این حال لزومی ندارد که شما به طور دائم از این سرعت استفاده کنید. به این معنا که اگر شما از طرفداران سبک نقش آفرینی کلاسیک هستید، دوست دارید که در دنیای این بازی گشت و گذار کنید. همینطور اینکه اگر دوست دارید در مبارزات تفکر کنید، می‌توانید از سیستم توقف (Wait Mode) استفاده کنید. با این کار اکشن بازی متوقف شده و شما می‌توانید به هم تیمی‌های خود دستور مبارزه بدهید. حتی می‌توانید هدف خود را تغییر داده و به سمت فرد دیگری حمله کنید. به طور کلی این سیستم به شما اجازه خواهد داد تا در میان مبارزه کمی تمرکز کنید.

شما می‌توانید چندین همکار استخدام کنید و آن‌ها را بشناسید

در طول بازی نیروی مقدس شما چندین دوست و همراه خواهید داشت. هر کدام از این افراد شخصیت خاص خود را داشته و به شکل متفاوتی هم مبارزه می‌کنند. نکته اینجاست که شما می‌توانید به جای همه آن‌ها بازی کنید. به همین دلیل تعویض کرکتر در میان مبارزه یا خارج از آن به طور راحتی امکان پذیر است. قسمت Private Action به شما اجازه خواهد داد تا تک تک این شخصیت‌ها را کنترل کرده و داستان آن‌ها را تجربه کنید. حتی پایان داستان هر کدام هم متفاوت است. از این رو شناخت تیم اهمیت زیادی دارد.

بازی اقیانوس ستاره

این موارد ذکر شده تنها یک دیدگاه کلی از بازی اقیانوس ستاره: نیروی مقدس به شما ارائه می‌دهد. به طور کلی این بازی بسیار گسترده بوده و موارد زیادی برای اکتشاف وجود دارد. در این متن ما قصد نداریم که چیزی را به شما لو بدهیم. از این رو تلاش شده تا به بهترین نحو مطالب مهم در اختیار شما قرار بگیرد.

بازی نیروی مقدس از روز پنج شنبه در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. بازیکنان می‌توانند آن را خریداری کرده و روی کنسول‌های پلی‌استیشن خود تجربه کنند. نکته اینجاست که این بازی دارای یک دموی رایگان است. با استفاده از این نسخه کوچک شده، می‌توانید با بازی اقیانوس ستاره آشنا بشوید.

منبع: Blog.Playstation.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


خرید بازی‌های کنسول از دیجی‌کالا


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما