۱۲ ایده برای ست کردن استایل غیررسمی مردانه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

خوب به نظر رسیدن با کت و شلوار کار سختی نیست. اگر به اندازه‌ی کافی پول و یک خیاط باتجربه دارید که می‌داند دارد چه می‌کند، امکان ندارد که استایل رسمی شما شیک و زیبا نشود. در این صورت، تنها کاری که بکنید این است که کت و شلوار خوش‌دوخت خود را بپوشید اما درباره‌ی استایل غیررسمی همه چیز به این سادگی نیست. کت و شلوار یونیفرمی است که خودش را تکمیل می‌کند اما لباس‌های غیررسمی این‌طور نیستند. شما باید لباس‌های مختلف را به تنهایی ترکیب و ست کنید و هیچ خیاطی وجود ندارد که پشت آن پنهان شوید. برای اینکه لباس‌های غیررسمی را به بهترین شکل با هم ترکیب کنید، می‌توانید از ترندهای استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴ الهام بگیرید. در این مقاله، با مهم‌ترین این ترندها آشنا می‌شوید.

نمونه‌هایی از استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴

برای داشتن استایل غیررسمی در ۲۰۲۴ اولین کاری که باید بکنید این است که لباس‌های ترند امسال را در استایل خود به کار ببرید. در ادامه، مهم‌ترین لباس‌های به کار رفته در استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴ را می‌خوانید.

کفش کتانی بسکتبال با ساق‌های کوتاه

اگر می‌خواهید واقعا استایلی شبیه به ترندهای ۲۰۲۴ داشته باشید، قبل از هر چیزی به یک جفت کفش کتانی بسکتبال ساق کوتاه یا بدون ساق نیاز دارید. این کفش‌ها را می‌توانید با چند شلوار غیررسمی و راحت ست کنید. فرقی نمی‌کند که شلوار کتانی راسته یا دم‌پا گشاد بپوشید، این کفش‌های کتنی می‌توانند لباس شما را به بهترین شکل زیباتر کنند.

کفش‌های کتانی بسکتبالی که برای داشتن استایل مردانه‌ی مد روز امسال انتخاب می‌کنید، نباید بیشتر از سه رنگ داشته باشند. به این ترتیب، همه چیز ملایم‌تر و شیک‌تر به نظر خواهد رسید.

کتانی بسکتبالی در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

کاپشن موتورسواری چرمی

واقعیت این است که کاپشن موتورسواری چرمی هیچ‌ وقت به اندازه‌ی امسال ترند نبوده است. همه چیز هم به شیک و جذاب بودن این کاپشن مربوط می‌شود. برای اینکه استایل شما حال و هوای مارلون براندو در فیلم‌هایش را پیدا کند، کاپشن موتورسواری چرمی را با شلوار گشاد، هودی زیبا و کفش‌های کتانی بزرگ ست کنید. این کاپشن‌های چرمی کلاسیک همیشه مطابق با مد روز هستند و به هر لباسی جذابیت می‌بخشند. برای داشتن استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴ یکی از این کاپشن‌ها بخری تا بدون دردسر برای امسال و سال‌های بعد طبق مد روز لباس بپوشید.

کاپشن موتورسواری در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

کاپشن مردانه کهن چرم مدل LC12

شلوار بگ

برای ایجاد استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴ باید شلوارهای باریک و راسته را کنار بگذارید. به این ترتیب، یک چهره‌ی جدید مطابق با مد روز از خود به نمایش می‌گذارید که در کانون توجه همه قرار خواهد گرفت. شلوارهای گشاد و بگ این روزها به شدت محبوب شده‌اند. بنابراین، اگر همیشه به دنبال استایلی راحت بوده‌اید، امسال سال شما است.

در سال ۲۰۲۴، شلوارهایی که از زانو به پایین گشاد می‌شوند، به شما فضای بیشتری برای تحرک می‌دهند و از شما یک مرد شیک‌پوش و امروزی می‌سازند.

شلوارهای بگی در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

ترنچ کت

برای طرفداران ترنچ کت خبر خوشی داریم؛ این کت با چند تغییر جذاب‌تر باری دیگر به عرصه‌ی مد و فشن بازگشته است. این کت بلند و باکلاس تنها یک ردیف دکمه دارد و از پارچه‌های مقاوم برای دوام بیشتر دوخته می‌شود. بنابراین، کمتر مرد شیک‌پوشی می‌تواند از خیر آن بگذرد.

بسیاری از طراحان مد برای شیک و به روز نگهداشتن کت ترنچ، در آن تغییرات ظریفی داده‌اند. استفاده از پارچه‌های بهتر، اشکال ساده و طراحی مینیمالیستی برخی از این تغییرات هستند. هدف از این تغییرات این است که کت ترنج جدید و فریبنده نگه داشته شود و در عین حال، جذابیت کلاسیک خود را حفظ کند.

ترنچ کت در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

بارانی بلند مردانه مدل  01

تی‌شرت رکابی

اگر عاشق پوشیدن تی‌شرت در روزهای گرم سال هستید، آماده باشید تا آن را با چیزی تازه‌تر و غیررسمی‌تر عوض کنید. تی‌شرت‌های رکابی لباس‌های دیگری هستند که امسال مد شده‌اند. البته، یقه‌ی این تی‌شرت‌ها باید باریک و شیک باشد و به شما حال و هوای راحت و در عین حال، زیبایی می‌دهد.

روی این تی‌شرت یک کاپشن یا کت تابستانی غیررسمی، یک کت قابل تنفس یا پیراهن دکمه‌دار مردانه بپوشید تا استایلتان به استایل‌های ترند امسال نزدیک شود.

تی‌شرت رکابی در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

لباس‌های براق با رنگ‌های متالیک

آنچه در ترندهای امسال بیش از همه می‌درخشد، لباس‌های براق با رنگ‌های متالیک است. در حال حاضر، طراحان مد با استفاده از لباس‌هایی که درخشش ستاره‌ها را دارند برای جذاب‌تر شدن استایل‌ها استفاده می‌کنند. تاپ‌هایی با رنگ‌های درخشان، شلوارهایی با طرح‌های مد روز و لباس‌های مردانه‌ای با رنگ نقره‌ای متالیک بعضی از لباس‌های محبوب این استایل هستند.

ممکن است این استایل آن استایلی نباشد که شما به آن علاقه دارید اما کسی چه می‌داند، ممکن است این استایل همان استایلی باشد که برای بهبود ظاهر خود همیشه به دنبال آن بوده‌اید.

لباس‌های براقی در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

پیراهن و شلوار جین

یکی از لباس‌هایی که هیچ وقت کهنه نمی‌شود، لباس جین است. بنابراین، می‌توانید آن را بیشتر در استایل خود به کار ببرید. به جای پیراهن یا شلوار جین تکی از پیراهن و شلوار جین با هم استفاده کنید. ترکیب لباس‌های جین و کت‌های ترنچ، ست کردن پیراهن‌های جین با شلوارهای جین و جلیقه‌های بدون آستین با شلوار جین زاپ‌دار یکی از ترندهای استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴ است.

دابل جین در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

شلوارک‌های رسمی

بهار و تابستان ۲۰۲۴ زمانی است که مد بسیاری از قوانین را زیر پا بگذارد. در این فصل‌ها، مدرنیته و آرامش تا حد زیادی در هم آمیخته شده‌اند. طراحان شلوارک‌های رسمی را به بازار معرفی کردند. والنتینو طراح مد ایتالیایی همچون رهبری بی‌باک در این زمینه با ارائه‌ی شلوارکی با ظاهری جسورانه و کبالتی رنگ ظرافت را با راحتی تلفیق کرد.

بلیزر شیک با این شلوارک رسمی به زیبایی ست می‌شود و استایلی شیک و چشم‌نواز به شما می‌دهد. خطوط منظم و رنگ شاد این استایل توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند و باعث می‌شود که میان شیک بودن و غیررسمی بودن تعادل کاملی ایجاد شود.

شلوارک رسمی در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

جلیقه‌ی مردانه

احتمالا حداقل یک یا چند مرتبه را به خاطر می‌آورید که پدربزرگتان را با یک جلیقه‌ی قدیمی دیده‌اید. این جلیقه‌ها زمانی قدیمی و از مد افتاده محسوب می‌شدند و مانند یک لباس کهنه‌ی گرد و خاک گرفته در کمدهای لباس جای می‌گرفتند اما این جلیقه‌ها به عرصه‌ی مد بازگشته‌اند.

بنابراین، از این جلیقه‌ها بیش از قبل در استایل‌های خود استفاده کنید. برای اینکه این لباس مانند روزهای گذشته و از مد افتاده به نظر نرسد، باید آن را به روش درستی استایل کنید. این جلیقه را با یک تی‌شرت راحت و چند شلوار جین مد روز ست کنید. برای اینکه این ظاهر جذاب‌تر به نظر برسد هم می‌توانید یک جفت کفش اسپرت به آن اضافه کنید. به این ترتیب، استایل شما از استایلی معمولی به بهترین استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴ تبدیل خواهد شد.

جلیقه در راهنمای استایل غیررسمی برای مردان در ۲۰۲۴

بازگشت استایل Y2K

چه کسی می‌تواند یکی از سبک‌های متمایز اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰ را فراموش کند؟ اگر یک یا دو لباس از استایل‌های این دهه داشته باشید، همه چیز جذاب‌تر خواهد شد. استایل Y2K یکی از استایل‌های آن دهه با قدرت کامل و کمی تغییرات بازگشته است. شلوارهای جین گشاد و تاپ‌های راگبی جذاب بار دیگر در کانون توجه قرار گرفته اند اما این‌ بار این لباس‌ها استایل‌های امروزی، شاد و جدیدی را به عرصه‌ی مد آورده‌اند. بنابراین، شاید این مسیری نیست که از استایل Y2K انتظار دارید اما جذابیتی که این استایل دارد، نوید شگفت‌انگیز بودن را می‌دهد.

لباس‌های گشاد و راحت

امسال تغییر مشخصی در استایل مردانه صورت گرفته است. مدل‌های تنگ و باریکی که معمولا می‌پوشیم، دیگر مد نیستند. ترند ۲۰۲۴ به ظاهر زیبای دهه‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ بازگشته که کلاسیک و جاودانه است. بیشتر مردان راحتی و استایل را با هم ترجیح می‌دهند. اگر شما هم جزو این دسته از مردان هستید، باید خود را خوش‌شانس بدانید چون استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴ راحت و هوشمندانه به نظر می‌رسد. اجازه بدهید تا این ظرافت وینتیج با مد امروزی بدرخشد و در عین حال از بهترین‌های هر دو دنیای قدیمی و نوی مد لذت ببرید!

کوله‌پشتی

کوله‌پشتی‌ها وسایل شما را در خود به خوبی جای می‌دهند. این اکسسوری‌های غیررسمی به دلیل ویژگی‌های کاربردی که دارد، با استایل‌های غیررسمی به خوبی ست می‌شود. برای کسانی که هر روز باید از خانه به محل کار بروند، آزاد بودن دست‌ها هنگام حرکت با وسایل حمل و نقل عمومی یک دارایی ارزشمند است. یک کوله‌پشتی چرمی لوکس‌ترین کوله‌پشتی خواهد بود اما کوله‌پشتی‌های پارچه‌ای را هم می‌توانید امتحان کنید. این کوله‌ها به شما برای داشتن استایلی غیررسمی کمک می‌کنند.

نکات مهم برای استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴

برای اینکه استایل غیررسمی شما همیشه مطابق با مد روز باشد و در عین حال، غیرحرفه‌ای به نظر نرسد، باید به ۶ نکته‌ی مهم توجه داشته باشید.

۱. به تناسب اندازه‌ی لباس‌ها توجه کنید

تناسب اندازه‌ی لباس‌هایتان می‌تواند استایل غیررسمی شما را معمولی یا شیک کند. البته، نیازی نیست که همیشه همه‌ی لباس‌های شما متناسب باشند. تناسب اندازه‌ی لباس‌ها به ظاهری که می‌خواهید داشته باشید و شکل بدن شما بستگی دارد.

طراحان سنتی لباس معتقدند که زمانی لباس شما متناسب است که طراحی باریک‌تری داشته باشد اما این تنگ و باریک بودن نباید محدودکننده باشد. در فصل‌های گرم‌تر سال کمی این اندازه‌ها بزرگتر می‌شود تا لباس‌ها راحت‌تر و گشادتر از حالت معمول باشند. البته، شما کماکان می‌توانید از لباس‌های تنگ‌تر و هم‌اندازه‌ی بدنتان استفاده کنید. این موضوع به شکل بدن شما هم بستگی دارد.

نکته‌ی مهم این است که تناسب یکی از مهم‌ترین جنبه‌های لباس است و باید بیش از هر چیزی به آن دقت داشته باشید.

۲. لباسی که با آن راحت هستید را بشناسید

اگر با لباس‌های غیررسمی احساس راحتی نمی‌کنید، داشتن لباس‌های غیررسمی فراوان برای شما فایده‌ای ندارد. لباسی را بپوشید که با آن احساس راحتی می‌کنید. فراموش نکنید که مهم‌ترین ویژگی لباس‌های غیررسمی راحت بودن آن‌ها است. بنابراین، هیچ وقت کیفیت را فدای کمیت نکنید.

۳. همه چیز را ساده نگهدارید

استایل مینیمال لزوما مد این روزها نیست. در عوض، لباس‌های اورسایز برای بعضی‌ها جذاب‌تر به نظر می‌رسند. بااین‌حال، لباس‌های ساده به تنهایی هرگز جذاب نخواهند بود. سعی کنید لباس‌های ساده در مدل‌های مختلف را با هم ترکیب کنید تا بدون هیچ دردسری یک استایل غیررسمی و زیبا داشته باشید.

۴. جزئیات اهمیت دارند

برای ترکیب کردن لباس‌های غیررسمی به جزئیات آن‌ها توجه کنید. به عنوان مثال، می‌توانید شلوار و تی‌شرت جین را با هم ترکیب کنید. قطعا این ترکیب استایلی غیررسمی ایجاد می‌کند که می‌توانید آن را به روش‌های متعددی امتحان کنید. بالا زدن آستین‌ها یا رها کردن آن‌ها، تا زدن دم پاچه‌های شلوار و استفاده از شلوار جین راسته یا گشادتر ترفندها و تغییرات ظریفی هستند که تفاوت نسبتا قابل توجهی در استایل غیررسمی شما ایجاد می‌کنند.

۵. لباس‌های یکدست را امتحان کنید

بسیاری از مردم لباس‌های یکدست به شکل یونیفرم را خفه‌کننده و محدودکننده می‌دانند اما برای برخی از افراد پوشیدن این لباس‌ها تمرینی برای سادگی و داشتن یک استایل مینیمال است. راهی برای پوشیدن لباس‌های هماهنگ با هم بیابید که آسان و بی‌دردسر باشد. این لباس‌ها شباهتی به کت و شلوار ندارند. در نتیجه، می‌توانید آن‌ها را مطابق سلیقه‌ی خود تغییر دهید تا جذاب‌تر به نظر برسند.

برای داشتن یونیفرمی غیررسمی می‌توانید از لباس‌های مختلفی مثل شلوار سرمه‌ای، پیراهن سفید آکسفورد و کفش‌های اسپرت سفید یا رنگی استفاده کنید. پوشیدن کفش‌های اسپرت مشکی هم می‌تواند به شما کمک کند تا از شلوار جین مشکی و کت چرم برای خود یک یونیفرم زیبا درست کنید.

۶. از ترندهای مختلف استفاده کنید اما تحت سلطه‌ی آن‌ها نباشید

استایل غیررسمی همیشه تحت سلطه‌ی ترندها است. این ترندها همگی خوب هستند اما ماهیت آن‌ها طوری است که باعث می‌شود پس از مدتی از بین بروند. بنابراین، اگر می‌خواهید لباس‌های غیررسمی شما برای مدتی مطابق با مد روز باقی بمانند، از لباس‌هایی استفاده کنید که همیشه مد روز هستند و به این زودی‌ها از مد نمیفتند. برای اینکه استایل غیررسمی شما دوام بیشتری داشته باشد، در هر استایل فقط از یک آیتم مد روز مثل یک کلاه بیسبال استفاده کنید و بقیه‌ی لباس‌هایتان را کلاسیک نگهدارید.

کلام آخر

برای داشتن استایل غیررسمی مردانه در ۲۰۲۴ راه‌های مختلفی دارید. بااین‌حال، سعی کنید استایل خود را ساده و راحت نگهدارید. استفاده از لباس‌هایی مانند شلوار جین، تی‌شرت، کت جین یا کاپشن موتورسواری چرمی هم می‌تواند به شما برای داشتن یک استایل غیررسمی زیبا، دوست‌داشتنی و در عین حال راحت کمک کند. فراموش نکنید که در استایل غیررسمی راحتی و ترجیحات شخصی شما حرف اول را می‌زنند و نیازی نیست برای این کار خودتان را به دردسر بیندازید. هر استایلی که فکر می‌کنید می‌تواند شما را به فردی خوش‌لباس تبدیل کند، بهترین است.

منبع: realmenrealstyleبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما