ترکیب پهپاد و ون برقی راه حل جدید بنز برای ارسال کالا

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

 مرسدس بنز طی سال‌ها، تعداد زیادی طرح مفهومی از خودروهای پیشرفته و لوکس ساخته است. اما حالا این شرکت جدیدترین فناوری‌اش را در نوع متفاوتی از خودرو به کار برده است.

«ویژن ون مرسدس بنز» (Mercedes-Benz Vision Van) با این هدف ساخته شده که نشان دهد فناوری‌های اتصال به اینترنت و سیستم رانشگر برقی را چطور می‌توان در خودروهای تجاری به کار برد. این طرح مفهومی بخشی از یک استراتژی جدید به نام adVANce است. مرسدس با این استراتژی می‌خواهد نه تنها، یک تولیدکننده‌ی خودرو، بلکه تامین‌کننده سیستم‌های همبسته و کل‌گرا باشد. به نظر می‌رسد این ون توزیع کالا بسیار پیچیده خواهد بود.

این ویژن ون شکیل و زیبا سیستم رانشی تمام برقی دارد. موتور الکتریکی آنها ۷۵ کیلووات (معادل ۱۰۰ اسب بخار) توان خروجی و ۲۶۹ نیوتون متر گشتاور نیرو تولید می‌کند. حداکثر سرعت این خودرو به ۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود است، اما مرسدس می‌گوید با غیرفعال کردن سیستم محدودکننده سرعت آن به ۱۲۰ کیلومتر هم می‌رسد. کف این خودرو کاملا تخت است و درون آن فضای کافی برای بار وجود دارد.

مرسدس برای اینکه از فضای باری موجود بیشترین استفاده را ببرد، یک سیستم اتوماتیک برای قفسه ساخته تا پر کردن بار و خالی کردن آن به سرعت انجام شود. بسته‌ها در قفسه‌هایی قرار می‌گیرند که به موازات خط مرکزی ون هستند و در صورت نیاز بدون دخالت انسان بیرون کشیده می‌شوند. کل این سیستم با اینترنت کنترل می‌شود و می‌توان از آن در سیستم مدیریت بسته شرکت‌های توزیع کالا استفاده کرد.

همچنین با ویژن ون دیگر نیازی به رفتن به سمت در خانه مشتری نیست. این خودرو به یک جفت پهپاد مجهز است که می‌توانند بار دو کیلوگرمی را تا شعاع ۱۰ کیلومتری حمل کنند. مرسدس می‌گوید این پهپادها برای تحویل اقلام در مکان‌هایی هستند که خودرو نمی تواند به آنجا دسترسی داشته باشد.

البته قرار نیست ویژن ون تولید شود، اما مرسدس همچنان به توسعه بعضی از تکنولوژی‌های پیشرفته آن ادامه می‌دهد. سیستم اتوماتیک قفسه‌ها طی یک برنامه آزمایش خواهد شد و مرسدس به دنبال راه‌هایی است که بتواند از اینترنت برای افزایش بازدهی خدمات توزیعی استفاده کند.

منبع: Digital Trends

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar raouf

  دست آقای یکتا طراحش درد نکنه هم وطن عزیز

 2. Avatar محمدرضا

  یه چیزیو متوجه نمیشم اینا میان دم خونه ایفون و یا زنگ درو میزنن یا همینجوری پرت میکنن جلو در عجیبن غریبا یکی برسی کنه موضوع رو

 3. Avatar حسن

  دیجی جان..لطفا خریدهای منو بااین بفرست واسم..راننده هایی که خریدامو میارن منو مجبورمیکنن برم سرکوچه تحویل بگیرم به جای اینکه بیارن درخونه..اصن یه وضعی

 4. Avatar مهران

  با توجه به محدودیت های فعلی باتری پهپادها برای پرواز، این ایده منطقی تر به نظر میرسه…ماشین کالاهای یک منطقه یا شهر رو میبره بعد پهپادها شروع به توزیع می کنن. هر بار هم که برمیگردن روی ماشین باتری شون تعویض یا شارژ می تونه بشه. حتی میشه با الگوریتم های موجود بهینه ترین مسیر حرکت ماشین تا پهپادها کمترین مسافت رو طی کنن تو تحویل کالاها رو هم پیاده کرد…