۱۵ ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی را بینید و بشنوید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۸ دقیقه
ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که شخصیت‌های شرور دیزنی را دوست دارند و انیمیشن‌ها را با آن‌ها به خاطر می‌آورند آن هم در حالی که این شخصیت‌ها برای این خلق شدند که منفور باشند و جلوی پای قهرمانان داستان سنگ بیاندازند. اما چه آن‌ها را دوست داشته باشید چه از آن‌ها متنفر باشید، نمی‌توان انکار کرد که بسیاری از ترانه‌های مخصوص آن‌ها به بهترین شکل در پس ذهنمان باقی مانده‌اند؛ ترانه‌هایی که گاهی بیش از اندازه شوخ و خنده‌دارند، و گاهی آنقدر ترسناک که محال است دلمان بخواهد دوباره آن‌ها را بشنویم. در ادامه ۱۵ ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی را نام بردیم که می‌توانید ببینید و بشنوید.

با وجود بازسازی‌های فراوان لایواکشن از انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی، در این مطلب سعی کردیم نسخه‌های اورجینال و قدیمی این انیمیشن‌ها را انتخاب کنیم. با این وجود تنها یک نمونه از بازسازی‌های لایواکشن را نام بردیم که حتما شما هم موافق خواهید بود که جایگاه خوبی در این فهرست دارد. اگر با این رتبه‌بندی مخالف بودید یا به نظرتان ترانه یا انیمیشنی از فهرست جا مانده است، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

۱۵. ترانه «میم، مادام دیوانه» در انیمیشن «شمشیر در سنگ» (The Sword in the Stone)

این ترانه خبر از نبرد هوش و قدرت بین جادوگر عجیب و غریبی به نام مادام میم و مرلین می‌دهد. جادوگر سعی می‌کند به کمک این ترانه آرتور را متقاعد کند که او در جادو کردن بهتر از مرلین است. در طول این رجزخوانی، مادام میم به موجودات مختلفی تبدیل می‌شود و آرتور را بارها می‌ترساند.

این ترانه بسیار جذاب است و یک شخصیت شرور آن را می‌خواند. در کمال صداقت، اگرچه ممکن است به اندازه سایر ترانه‌های دیزنی ماندگار نباشد، اما همچنان شایستگی قرار گرفتن در فهرست ۱۵ ترانه شخصیت‌‌های شرور دیزنی را دارد. این قسمت از انیمیشن تصاویر تماشایی زیادی دارد و می‌بینیم که مادام میم می‌خواند: «من می‌توانم بزرگ باشم، کل خانه را پر کنم. می‌توانم کوچک باشم، کوچک مثل یک موش. جادوی سیاه ظرف چای من است. برای من آسان است، چون من خانم میم باشکوه، شگفت‌انگیز و دیوانه هستم!»

کتاب شمشیر در سنگ اثر تی.اچ.وایت انتشارات روزنه

۱۴. ترانه «سلام دیدل دی دی» در انیمیشن «پینوکیو» (Pinocchio)

جان راستگو می‌خواهد پینوکیو را متقاعد کند که همراه او و گیدئون به کاروان استرومبولی بیاید، بنابراین برای او آهنگی درباره زندگی به عنوان یک بازیگر می‌خواند. این ترانه آنقدر شاد و ریتمیک است که حتی جیمینی کریکت فکر می‌کند رژه‌ای در راه است، البته تا زمانی که پینوکیو را می‌بیند و تمام تلاشش را می‌کند تا او را از رفتن با جان راستگو باز دارد.

موضوع اینجاست، این ترانه محتوای چندانی ندارد. تمام کاری که جان راستگو انجام می‌دهد این است که به مزایای شغلش اشاره می‌کند. آیا سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد؟ البته، اما از نظر من قانع‌کننده‌ترین کاری که او انجام می‌دهد این است که یک ترانه ریتمیک و شاد برای یک کودک می‌خواند تا نظرش را جلب کند.

کتاب پینوکیو رمان جاویدان اثر کارلو کولودی نشر افق

۱۳. ترانه «مال من، مال من، مال من» در انیمیشن «پوکوهانتس» (Pocahontas)

رتکلیف، شخصیت شرور و تشنه قدرت در انیمیشن «پوکوهانتس» درباره عطش تصاحب زمین، کشف طلا و خرج کردن تمام این ثروت برای خود آواز می‌خواند، آن هم در حالی که کارگران او حفاری می‌کنند و تمام کارها را انجام می‌دهند و زمین را ویران می‌کنند. پیش‌فرض ترانه واقعا تلخ و سیاه است، اما او یک شرور واقعی دیزنی است، بنابراین باید جایی در فهرست ۱۵ ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی داشته باشد.

کتاب داستان پوکوهانتس اثر پیام آزادفدا انتشارات دانش گویا

۱۲. ترانه «می‌خوام مثل تو باشم» در انیمیشن «کتاب جنگل» (The Jungle Book)

شاه لویی خیلی مهربان و شاد به نظر می‌رسد، اما واقعا یک موجود شرور و بد است. او در حالی که سعی می‌کند موگلی را متقاعد کند که راز آتش را به او بیاموزد، این ترانه جذاب را می‌خواند و به او می‌گوید که چگونه می‌خواهد یک انسان باشد. یک ریتم فوق‌العاده منظم در میانه‌ی ترانه وجود دارد که مثل یک بی‌باپ/بیت‌باکس است. دلیل دیگری که «می‌خواهم مثل تو باشم» در فهرست ۱۵ ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی قرار گرفت رقص و حرکات جالب و تماشایی لویی و بقیه حیوانات جنگل است.

کناب پسر جنگل اثر علی مهدوی کیا انتشارات صلوات

۱۱. ترانه «زندگی یک دزد دریایی» در انیمیشن «پیتر پن» (Peter Pan)

خدمه کشتی کاپیتان هوک قبل از اینکه او استعداد موسیقیایی خود را به نمایش بگذارد بخش بیشتر ترانه «زندگی یک دزد دریایی» را می‌خوانند. آیا خودشان شرور هستند؟ خوب، آن‌ها برای معروف‌ترین کلاهبردار دنیا کار می‌کنند و وقتی ترانه را می‌خوانند، بر این موضوع تاکید دارند. در طول آهنگ، کاپیتان هوک از سبک زندگی دزدان دریایی تعریف می‌کند و به سواستفاده‌های شرورانه خود و میل به پیدا کردن گنج می‌بالد، آن هم در حالی که خدمه او به هوک ملحق می‌شوند و درباره کارهای ابلهانه خود شعر می‌خوانند. بعد از گوش دادن به این ترانه محال است ذهنتان درگیر نشود و مدام آن را با خود تکرار نکنید. این دلیل موجهی است برای اینکه در فهرست ۱۵ ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی قرار بگیرد.

کتاب قصه های شیرین جهان پیتر پن اثر فاطمه اسمعیلی انتشارات شیرمحمدی

۱۰. ترانه «آتش جهنم» در انیمیشن «گوژپشت نوتردام» (The Hunchback of Notre Dame)

در حالی که قاضی کلود فرولو در یک جنگ درونی بین آموزه‌های دینی و پاکی با نیازهای دنیوی ‌و علاقه‌اش به اسمرالدا دست‌وپنجه نرم می‌کند این ترانه را می‌خواند و تصاویر تماشایی به زیبایی روح ناآرام او را به نمایش می‌گذارند. به عنوان یک ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی، این آهنگ به خصوص تاریک و پرپیچ وخم است، بنابراین از بسیاری از آهنگ‌های دیگر در این فهرست جدا است. ریتم ملودیک گروه کر پس‌زمینه به خوبی در شنونده تاثیر می‌گذارد در حالی که صدای ترسناک ارگ مثل ناله‌های دردناک به گوش می‌رسد.

کتاب گوژپشت نتردام اثر ویکتور هوگو نشر هرمس

۹. ترانه «اوگی بوگی» در انیمیشن «کابوس قبل از کریسمس» (The Nightmare Before Christmas)

جک، سالی و زیرو در اسارت اوگی بوگی شیطانی هستند. مثل هر شرور دیگری، او تصمیم می‌گیرد آن‌ها را با ترانه و حرکات موزون بترساند. در کنار ترانه معروف «این هالووینه»، «اوگی بوگی» شناخته‌شده‌ترین ترانه فیلم است، و این آهنگ در طول فصل هالووین از همه جا شنیده می‌شود.

فیگور مدل کابوس قبل از کریسمس مجموعه 10 عددی

۸. ترانه «تو فقط درجه دویی» در انیمیشن «علاالدین: بازگشت جعفر» (Aladdin: The Return of Jafar)

در یکی از دست‌کم‌گرفته‌شده‌ترین انیمیشن‌های دیزنی تمام دوران‌، جعفر سعی می‌کند با آواز خواندن درباره‌ی غول چراغ جادو، اعتماد به نفس او را از بین ببرد. این آهنگ سزاوار توجهی بیش از آنچه دریافت کرده است. کل ترانه عبارت به عبارت، تشبیهات و استعاره‌هایی است درباره کاستی‌های غول چراغ جادو در مقایسه با عظمت جعفر.

کتاب علاالدین و غول چراغ جادو اثر پیام آزاد فدا انتشارات دانش گویا

۷. ترانه «درخشان» در انیمیشن «موانا» (Moana)

مائویی به قلاب خود برای کمک به موانا نیاز دارد، اما فقط یک مشکل این وسط است؛ قلاب در دست خرچنگ کلپتو تاماتوآ است. اشعار این ترانه شخصیت شرور او را به نمایش می‌گذارد، چرا که او در میان انبوه گنجینه‌های درخشان خود از شکوه و غرور خود لذت می‌برد. دزدی واقعا منشا شکل‌گیری بسیاری از شرورهای دیزنی است، بنابراین به راحتی می‌توان این قطعه را در فهرست ۱۵ ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی جای داد. علاوه بر این، این ترانه به شکل عجیبی در میان ترانه‌های دیزنی نادیده گرفته شده است.

کتاب پازل موانا اثر لورل کریتون انتشارات سایه گستر

۶. ترانه «به من بگو کروئلا» در لایواکشن «کروئلا» (Cruella)

در انیمیشن اصلی «۱۰۱ سگ خالدار» (۱۰۱ Dalmatians) محصول سال ۱۹۶۱، شخصیت راجر رادکلیف با پیانوی خود ترانه‌ای می‌نواخت که تبدیل به آهنگ تم شخصیت شرور فیلم «کروئلا» شد. همانطور که در مقدمه هم عنوان کردیم، در این مطلب تنها ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی که نسخه اورجینال نخواهد بود، همین مورد است. این نسخه از آهنگ کلاسیک «کروئلا شرور» که توسط گروه موسیقی فلورانس اند د ماشین اجرا شده است، بهترین نسخه از این ترانه است. اگر به دلایلی هنوز آن را نشنیده‌اید، تنها باید این هشدار را به شما بدهم که احتمالا بعد از اولین بار شنیدنش به یک قطعه پرتکرار در فهرست موسیقی‌تان تبدیل خواهد شد.

مجله کروئلا سیاه قرمز و سفید آگوست 2021

۵. ترانه «دوستانی از دنیای دیگر» در انیمیشن «شاهزاده‌خانم و قورباغه» (The Princess and the Frog)

درست مثل هر شرور دیزنی دیگری که می‌تواند موذی و فریب‌کار و نفرت‌انگیز و هر چیزی باشد که از ذهن شما عبور می‌کند، مرد سایه‌ای، با نام مستعار دکتر فسیلیر، تشنگی خود را نسبت به قدرت به شاهزاده نوین نشان می‌دهد. هرگز از موسیقی متن انیمیشن «شاهزاده‌خانم و قورباغه» سیر نخواهید شد. این آهنگ به طور خاص پر از جادوی وودو و موسیقی سبک بلوز است و حال‌وهوای شیطانی فوق‌العاده‌ای دارد.

کتاب  شاهزاده خانم و قورباغه اثر ورا ساتگیت

۴. ترانه «آماده باشید» در انیمیشن «شیر شاه» (The Lion King)

اسکار برای گروه کفتارهای وفادار خود آواز می‌خواند و توطئه شیطانی خود را برای سرنگونی برادرش موفاسا و به دست گرفتن کنترل سرزمین غرور توصیف می‌کند. اسکار شخصیت ترسناکی دارد و به معنای واقعی بدجنس است و این ترانه به خوبی حال و هوای شخصیت شرور او را نشان می‌دهد.

کتاب شیر شاه از مجموعه بگرد و پیدا کن اثر کولت موران نشر آبادیران

۳. ترانه «ارواح بدشانس بی‌چاره» در انیمیشن «پری دریایی کوچولو» (The Little Mermaid)

فیلم لایواکشن «پری دریایی کوچولو» به تازگی اکران شد و توانست تا حدودی مخاطبان و منتقدان را راضی کند. هرچند که نسخه کلاسیک این انیمیشن را با تمام ترانه‌ها و انیمیشن تماشایی‌ و شخصیت‌های جذابش نمی‌توان با یک فیلم لایواکشن مقایسه کرد. داستان این انیمیشن تماشایی درباره یک پری دریایی خوش‌صدا و زیبا به نام آریل است که آرزوها و تصوراتی ورای اقیانوس در سر می‌پروراند و در این میان اورسولا، شخصیتی بدجنس سعی می‌کند (و موفق می‌شود) آریل را متقاعد کند که در ازای یک جفت پا، صدایش را از او بگیرد تا آریل بتواند مثل یک انسان واقعی روی ساحل و خشکی پا بگذارد. این قطعه که با صدای اورسولا و آریل می‌شنوید، به خوبی نشان می‌دهد که او برای فریب دادن آریل ساده و آرزومند چه دیسه‌هایی به کار می‌برد.

کتاب پری دریایی کوچولو اثر ران راندال انتشارات پیام محراب

۲. ترانه «گستون» در انیمیشن «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast)

گستون از رسیدن به بل ناامید است و احساس می‌کند وجودش بی‌ارزش شده، در همین حال لیفو دستیار وفادارش برای او ترانه می‌خواند و می‌رقصد تا به گستون ثابت کند که موجود شگفت‌انگیزی است. آن‌ها روی میزهای یک میخانه آواز می‌خوانند و می‌رقصند تا اعتمادبه‌نفس گستون را تقویت کنند و همه را متقاعد کنند که او خواستگاری ایده‌آل برای بل است. با ژست‌های اغراق‌آمیز و نمایش‌های بزرگ مردانگی، به راحتی می‌توان این آهنگ را به خاطر بیش از اندازه زن‌ستیزانه بودنش رد کرد، اما به دلایلی کلاسیک است و باید در فهرست ۱۵ ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی جایی داشته باشد. اگر این انیمیشن را تماشا کرده باشید حتما متن این ترانه را به خاطر دارید. این به حدی تاثیرگذار است که باعث نفرتتان می‌شود!

کتاب دیو و دلبر اثر آنا مانوریان انتشارات پیام محراب

۱. ترانه «مامان صلاحتو می‌دونه» در انیمیشن «گیسوکمند» (Tangled)

مادر گوتل در بالای برج خود در حال خواندن ترانه‌ای برای راپونزل است، جایی که سعی دارد او را متقاعد کند که به خاطر تمام اتفاقات تلخ و وحشتناکی که بیرون از قلعه ممکن است سر راهش قرار بگیرد، مطلقا نباید آنجا را ترک کند. کل آهنگ حسی دارد که باعث می‌شود شاد و سرزنده به نظر برسد، اما مملو از هشدارهای بی‌مورد به راپونزل است. راستش را بخواهید شما هم ممکن است با شنیدن متن ترانه از خارج شدن راپونزل از قلعه‌اش وحشت کنید!

دفتر 60 برگ ویتادل طرح گیسوکمند مدل 8

به پایان فهرست ۱۵ ترانه شخصیت‌های شرور دیزنی رسیدیم. با رسیدن به ایستگاه آخر، لطفا چند لحظه وقت بگذارید و در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید که کدام یک از این ترانه‌های شرور دیزنی در حال حاضر ذهن شما را به خود مشغول کرده است؟

منبع: buzzfeedبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما